Skocz do zawartości
kamilo900

Znalazłem Fajny Laptop Za ~~2000zl, Ocenicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem oto taki laptop kosztujący w sklepie ~~1919zł. Nowy, na gwarancji w pełnym zestawie.

 

Asus F5SL-AP014

Intel® Pentium® Dual-Core T2370 1,73GHz, 1MB L2,

15.4 cala WXGA świecąca 1280x800,

RAM DDR2 2048MB/533MHz,

HDD 160GB,

Super Multi DVD,

LAN Bluetooth WiFi,

ATI Mobility Radeon™ HD3470 256VRAM,

bez systemu

No i moje pytanie. Jak wypada opłacalność tego lapka? jak może być z jakością wykonania ? Zainteresował mnie głównie przez niską cenę-brak vishita[vista] no i niezintegrowana karta graficzna hd3470 która powinna osiągnąć jakoś ~~1900pk w 3dmarku06.

 

Poza tym czy w przyszłości dałoby się w nim wymienić procesor? Coś ala T8100 ? i czy jest miejsce na drugi dysk? Szukam na stronie asusa ale nic znaleźć nie mogę...

 

Pozdrawiam

 

"Znalazłem fajny laptop"- brzydko.

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lapek jak lapek za tą cene- podzespoły ostatnio potaniały i tej klasy laptopy tyle teraz kosztuja. Pewnei jakiegoś acera czy fujitsu znalazł byś pewnei taniej za podobną konfiguracje- nie żebym cie namawiał bo akurat tych firm laptopa nie polecam. Rozejrzyj się w ofercie asusa, hp, lenovo za te pieniądze i na pewno znajdziesz coś dobrego.

 

Ten konkretny model zły nie jest, cena też ok i za tyle kupisz go w wielu sklepach- mozę raczej warto popolowac na jakieś okazje i wyprzedaże- wyrwiesz wtedy lapka taniej ew. kupisz coś nieco lepszego za tę sume ?

 

 

Co do upgrade to jest laptop i nie nastawiaj sie na to- dysk czy nagrywarke można oczywiście zmienić ale czesto nei opłaca to się i lepiej po paru latach kupić nowego.

 

2 dysku raczej nie wsadzisz bo niby gdzie? Możesz co najwyzej zamienić go na pojemniejszy. Z procesorem może być gorzej- po 1 kupić mobilny procesor za sensowne pieniądze nie jest łatwo, tak samo jak sprzedać stary. Sama zamiana też by kosztowała coś w serwisie- oczywiście można zrobić to samemu ale laik szybciej kompa połamie niż zrobi to dobrze. wiele serwisów ma z tym problem w tym autoryzowanych np orika :lol2:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić o opłacalności, jeśli nie sprecyzowałeś wymagań. Jeśli taka grafa wystarczy, to ok, ale do najwydajniejszych ona nie należy- może w 3DMarku będzie sporo punktów, ale z racji 64 bitowej szyny pamięci, ogólna wydajność będzie słabsza od np. GF7600, który w tym samym benchmarku ma bardzo podobną ilość punktów. Za 2k można dostać Compala z 8600GT- jeśli szukasz czegoś wydajniejszego.

Przyczyną niskiej ceny jest także procek, a co do dysku- 2 sztuki zmieszczą dopiero notebooki z matrycą 17" (i to niewiele modeli). Moim zdaniem nie jest to aż taki powód do zmartwień- kupujesz szybszy i większy HDD, wrzucasz w lapciaka, a stary wędruje do zewn. kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mógłbym oczywiście kupic jakaś toshibe A300 z T8100 i hd3650 [koszt ~~3300zł] no ale po co jak mam swojego desktopa... Po prostu chciałbym coś z fajnym stosunkiem ceny do wydajności. Nie znalazłem żadnego innego egzemplarza z dedykowaną karta graficzna w tej cenie więc to duży plus. A taki hd3470 zawsze lepszy od x3100 np :)

 

Napewno nie dałoby sie upchnąć dwóch dysków? to dlaczego toshiba w niektórych specyfikacjach pisze 2x160gb ?

 

A co do COMPALi mówię zdecydowane nie. Nie nie nie nie, jakość wykonania, chlodzenie matryca itp.. po prostu nie. Dziękuję :)

 

[+]

No procek chyba nie jest zły ?:> codzienne multimedia, jakaś starsza gierka od czasu do czasu w podróży :)

Edytowane przez kamilo900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra- Toshiba Satellite A200 akurat ma i 15,4" i 2 dyski. Pomyłka. Ale 2 dyski w lapciakach to rzadkość- pomijam "duże" 17", ale nawet w lżejszych modelach z takim ekranem, niełatwo znaleźć egzemplarz, który miałby na nie miejsce.

Za 2k z hakiem, można znaleźć Della Vostro 1500- zdarzają się modele w niższej cenie z 8600GT- tańsze z reguły mają 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało... do gier masz desktopa, a za tą cenę (za wyjątkiem składanego i wątpliwej jakości Compala) nie kupisz nic lepszego :)

 

... oczywiście nieznaczy ze HD3470 jest, bo jest... na takiej karcie pograsz sobie nawet w DiRT'a, oczywiscie przy sporej redukcji detali...

Edytowane przez Urban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do grani wziolbym jednak compala ktory wcale watpliwej jakosci nie jest:) a wiem bo mam;p a mialem juz pare lapkow

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jaki .. i gdzie go kupić bo z tego co widzę to już same resztki zostały o JEŻELI.

Za 2200zł widziałem w łódzkim komputroniku... z jakims Dual Core T23x0... niestety tylko z 1GB pamięci RAM, ale to zawsze dokupić można...

 

jeśli zaś chodzi o samą HD2600 to jest jakies 2x wydajniejsza od wspomnianego HD3470... na tym grasz już spokojnie we wszystko :)

Edytowane przez Urban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup przez internet w Komputroniku... :) Co ci szkodzi... ja swojego Paviliona dv6720ew zamówiłem w Komputroniku i 2 dni później miałem w domku...

Edytowane przez Urban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe Tobie kupować w Komputroniku- jest skąpiec, jest ceneo- można sprawdzić, czy rzeczywiście zdzierają.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/242891

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshib...pelny,id,54896/

różnica w cenie ok. 260zł- za to masz 80GB większy dysk i prawie o 300MHz szybszego procka. Możnaby porównać więcej egzemplarzy, ale nie wszystkie modele są dostępne- może w pozostałych wymienionych sklepach coś jeszcze będzie.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym? naprawde kusząca propozycja, przejadę się i zobacze jak z tą jakością rzeczywiście jest...

I to jest najlepsze podejście, zamiast bredzenia o słabej jakości Compali przez osoby, które na oczy tych lapów nie widziały. Propozycja faktycznie ciekawa, warto chociaż zobaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto czekać na JHL90 ? nowe procki intela + 9600gt ??

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno nowy sprzęt będzie droższy. 9600GT co prawda jest wydajniejszy od 8600GT, ale jest słabszy od 8700GT. Wszystko zależy od tego, ile chcesz przeznaczyć na takiego lapka (no i od tego, jaka będzie cena nowego modelu). Na pewno w tej cenie nie dostaniesz szybszej grafy- choć niestety rewolucja to to nie będzie. Ot nowa nazwa i szybsze taktowanie. Jeśli potrzebujesz HDMI, to raczej warto poczekać, bo starszy model nie posiada tego złącza (niestety układ klawiszy pozostał ten sam- Fn w miejscu lewego Ctrl). Co do procków- pod względem czysto użytkowym (2 rdzenie, 64 bity), nie będzie to nic nowego- co najwyżej zyskasz trochę czasu na baterii (i może stracisz, dzięki grafie), a jeśli chodzi o wydajność- cache i MHz, żadnych nowości. To może być niestety "martwy" rok- same odgrzewane kotlety, różniące się tylko taktowaniem i ilością pamięci- plus dla starego sprzętu, bo nie straci tyle na żywotności :lol2: Pozostaje tylko zwracać uwagę na dodatki.

 

Na allegro już widać trochę JHL90- są za jakieś 3-3,5k. Jak dla mnie- nie warto- wolałbym nieco dołożyć i mieć Toshibę X200 (w miarę "lekkie", dwudyskowe 17"), albo Della XPS M1530 (może i nieco gorzej wyposażony od Compala, ale dużo lepsza jakość, design, najprawdopodobniej czas pracy na bateriach; 8600GT, ale z DDR3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekać możesz zawsze.. rynek komputerowy jest na dzień dzisiejszy bardzo prężny i szybko rozwijający się .

Pracując w branży IT mogę ci powiedzieć z doświadczenia (pracuje w tak nie lubianym przez Was komputroniku;]) że co 3 miechy wchodzą jakieś nowe modele lapków stajni HP ASUSA i innych tego pokroju firm . Wiadomo nie są to nowe serie bo seria zmienia się troszkę dłużej ale poszczególne modele . Czekac możesz i latami aż lapka nie kupisz w końcu . nie wiem na co ty zwracasz szczególną uwagę przy kupnie lapka ale zobacz jak jest wykonany ile bateria trzymie i przede wszystkim najważniejsze mało ludzi o tym mówi ale tak jest zwróć uwagę na serwis czy jest dobry z danej firmy musisz wziąć pod uwagę że laptopy niestety lubią się psuć unikaj FS Acer i Lenovo (mówię o tej chińskiej dystrybucji nie myl lenova z IBM bo to zupełnie inna klasa sprzętowa). Firmy godne uwagi asus hp dell mac ibm ;] . Miłych zakupów i pamiętaj notebook nie jest do GIER stworzony:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o samą 9600M GT... kolejny chwyt marketingowy od nv :( Jadąc na fali popularności stacjonarnej 9600GT zieloni wypuszczają na rynek produkt będący tak na prawdę podkręconą wersją mobilnej 8600... Jak już ktoś wspomniał plasujący się wydajnością pomiędzy 8600M GT a 8700M GT... moim zdaniem kolejny twór nie warty naszej uwagi... a tym bardziej dopłacania do kadłubka czy czekania na niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dla mnie najważniejszy jest dobry procek, minimum 2gb ramu dualchannel i grafika na której można od czasu do czasu coś odpalić :D

 

Skusiłbym sie na takiego JFL92 albo po prostu nie będę przepłacał i wezmę najtańszego asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...