Skocz do zawartości
ice-t1

Amd Phenom I Cała Reszta Zabawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Prosze o pomoc w dobraniu komponentów a wiec

Amd Phenom 9850 ( który wypada najkorzystniej?)

Grafika Radeon 4850

4 gb pamieci doradzcie jakie

dysk Samsung 320 gb

Płyta na chipsecie AMD790FX ( dobra ale bez przesady z kasa)

jaki zasilacz?

jakie chłodzenie do procesora ( zeby było wydajne)

cicha buda

Z góry dzieki za pomoc laikowi

Edytowane przez ice-t1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to chyba Amd wychodzi taniej ?

Ja sam przymierzam się do Q9300 i z tego co wiem, to podkręcony jest niewiele gorszy od E8400 (tak przynajmniej słyszałem). Co do ceny, to Q9300 701zł, Phenom 9750 539zł, Phenom 9600 599zł. Ale Intel to Intel... ;)

 

Zresztą kilkakrotnie miałem okazję posiedzieć na kompie kumpla (Quad Intela Q6600) i mogę powiedzieć, że jeśli Q9300 jest od niego lepszy, to na pewno wart jest swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

jak 4 rdzenie to ja bym bynajmniej wziął Phenoma X4 bo jest mimo wszystko tańszy i nie jest też aż tak znacząco słabszy od Quada. Ponadto zawsze mozna go podkręcić.

 

http://www.legitreviews.com/article/682/1/

http://www.techspot.com/review/93-amd-phen...ion/page10.html

http://www.pcper.com/article.php?aid=539&a...xpert&pid=8

http://www.tbreak.com/reviews/article.php?...mp;pagenumber=3

http://techreport.com/articles.x/14424/4

 

w COD4 wydajność niemalze identyczna jak Quad Q6600 ale jednak cena wyzsza bo na allegro kupimy Q6600 za okolo 470.

http://www.allegro.pl/item389539526__g0_q6..._box_od_ss.html

w tej cenie mamy tylko model Phenom X4 9550 któr jest wolniejszy od quada. Wiec jednak zakup Quada Q6600 jest bardziej opłacalny ale jezeli masz juz plyte pod Phenoma to kup go - bedziesz tez zadowolony.

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzajcie tak jak autor prosi a nie wyskakujecie wszedzie z tym intelem, [ciach!]a.

Dobrze, ale na tym doradzanie polega, że mówisz komuś co jest dla niego najlepsze. Skoro większość radzi Intela, to może warto się nad tym zastanowić? Bo nie wiem jak inni, ale ja nie lubie patrzeć jak ktoś na coś gorszego kupe kasy wywala.

 

A ,,wyskakiwać z tym Intelem" to ja (i reszta!) mamy prawo. Bo skoro nas ktoś pyta, to odpowiadamy rzetelnie. I nie moja wina, że na pytanie ,,Ktorego AMD mam brać?" uczciwa odpowiedź to ,,Bierz Intela". Testy mówią same za siebie. I obrona Phenomów jest bezcelowa. Nie mm nic do AMD i mam nadzieję, że następna seriaich procków będzie jakąś konkurencją dla Intela. Bo na razie nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zwróć uwage na to, ze autor chce amd oraz zwroc uwage na to, ze nie napisałem, ze doradzanie intela jest złe a tylko żebyście podpowiadali tak jak autor chce ;) Amd jest gorsze, nie bronie phenomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to chyba Amd wychodzi taniej ?

Źle się orientujesz. Za podobną kase dostaniesz mocniejszego Quada.

 

Q6600 512zł/E8400 477zł

P5Q 335zł

HD4850 505zł

2x2GB OCZ 248zł

Baracuda 320GB 204zł

Elite330 118zł

Karakorum 80zł

Razem 2002/1067zł

Nic nie pieszesz na DVDRW czy zasiłce więc pominełem. Wskaż jeszcze ile chcesz wydać to też ułatwi sprawe.

I teraz masz Quada który pozwoli na OC, zegar w zegar z X4 jest wydajniejszy, P5Q pozwoli na spore OC. Tyle odemnie. AMD jest jak narazie małoopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Witam wszystkich

Prosze o pomoc w dobraniu komponentów a wiec

Amd Phenom 9850 ( który wypada najkorzystniej?)

Grafika Radeon 4850

4 gb pamieci doradzcie jakie

dysk Samsung 320 gb

Płyta na chipsecie AMD790FX ( dobra ale bez przesady z kasa)

jaki zasilacz?

jakie chłodzenie do procesora ( zeby było wydajne)

cicha buda

Z góry dzieki za pomoc laikowi

Taki zestaw i podobny na Q6600 to jest dobry na zimę do zastąpienia farelki :)

Na lato kup sobie X2 4850 :) a na zimę wstawisz sobie jakiegoś X4 (może będzie już w 45 nm)

 

No właśnie, troszkę gier ale przede wszystkim to obróbka filmików z kamerki, oglądanie filmów itp prace domowe :D

Jakich gier? Przy jakiej rozdzielczości monitora?

 

Z tego co się orientuje to chyba Amd wychodzi taniej ?

Najtaniej wyjdzie zaczekanie na obniżkę cen (ma być w tym miesiącu z inicjatywy Intela)

Wypuszczą 45 nm Q8200 to X4 też będzie musiał stanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw i podobny na Q6600 to jest dobry na zimę do zastąpienia farelki :)

Na lato kup sobie X2 4850 :) a na zimę wstawisz sobie jakiegoś X4 (może będzie już w 45 nm)

Niestety nie stać mnie na wymiany sprzetu co pół roku, dlatego teraz chce jakię rady odnośnie zakupu

 

@FatAlbert dzieki za jakąś rade

Czy ktos jeszcze doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Niestety nie stać mnie na wymiany sprzetu co pół roku, dlatego teraz chce jakię rady odnośnie zakupu

 

@FatAlbert dzieki za jakąś rade

Czy ktos jeszcze doradzi?

FatAlbert polecił dobry zestaw.

Wymiana by dotyczyła tylko CPU.

Co do ceny to wątpię czy zapłacisz więcej kupując obecnie X2 4800+ i za rok jakieś X4 wydajniejsze od obecnych.

(pomijam w kalkulacji kwestię odsprzedaży starego X2 4800+, opłaty za prąd i odsetki od zaoszczędzonej kwoty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumne co się tak rzuciliście na AMD. Teraz AMD ma problemy i niestety ich X4 przegrywają jeśli chodzi o cena/wydajność z quadami Intela. Ale widzę że rozsądek jest przysłonięty czym innym...

 

ice-t1 napisz dokładnie ile chcesz wydać na kompa.

 

EDIT Literówka

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie stać mnie na wymiany sprzetu co pół roku, dlatego teraz chce jakię rady odnośnie zakupu

Jak nie chcesz wymieniać co pół roku to po kiego grzyba wogóle patrzysz na X4?

Spójż choćby na pirwszy lepszy test. Ja polecam np na egiełdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co za ludzie" ???

co za debil !

 

Dobra stary, powiedzmy że masz 500 baniek. Jeden koleś chce ci sprzedać za 500 baniek nowego malucha, drugi nowego mercedesa.

Co bierzesz? Bo jak narazie to widze że uparełeś sie na malacza :)

 

ps. chętnie przyjmę % za tego debila.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesli chce kupić phenoma 9850 do oc etc to jestem głupi debil ?

 

mam topową płyte pod amd wiec mam ją sprzedac i kupić intela bo on jest [ciach!]ny w kosmos itp. ?

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumne co się tak rzuciliście na AMD. Teraz AMD ma problemy i niestety ich X4 przegrywają jeśli chodzi o cena/wydajność z quadami Intela. Ale widzę że rozsądek jest przysłonięty czym innym...

 

ice-t1 napisz dokładnie ile chcesz wydać na kompa.

 

EDIT Literówka

AMD nie zawsze jest gorsze. W pewnych zastosowaniach wypada lepiej od intela, a to dzięki temu że jest to procesor naprawdę 64bitowy, ma zintegrowany kontroler pamięci i jest to prawdziwe X4 a nie 2 X2 jak u intela.

 

No ale pomijając ten fakt, bo wątpię aby autor korzystał z aplikacji które pozwolą na uzyskanie mocy z AMD, więc również jestem za intelem, bo w rozwiązaniach "domowych" wypada jednak lepiej.

 

I skończcie tę durną wojnę. Dobijają mnie wypowiedzi typu bierz intela bo najlepszy, a jeszcze lepsze: polecajcie amd bo autor tego chce.

 

Zawsze należy założyć że autor nie do końca jest obeznany w temacie (bo inaczej by się nie pytał) i polecać to co dla niego najlepsze. Dlatego polecam intela, bo z tego co autor napisał to właśnie te proce będą dla niego lepsze. I z tego co widzę to nigdzie nie napisał że to musi być koniecznie AMD, więc uprzejmie Was wszystkich proszę o skończenie bezcelowej wymiany zdań nie na temat.

 

dzikidaniel podał bardzo sensowny zestaw i w nim zmieniłbym jedynie dysk na samsunga F1, który będzie lepszy, a z pewnością cichszy. Dokładniej to ten model:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/44804

2x większy i na bardzo dobrych talerzach. A droższy tylko kilka zł.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jęsli zdecyduje sie na Amd ( pomijając fakt opłacalności) to ktoś moze doradzić co wybrać?

No właśnie: Jeśli. Czyli nic konkretnego.

 

@ice-t1

Napisz czy chcesz koniecznie AMD czy może być intel, bo ten temat może zamienić się w wojnę skoro już ludzie się wyzywają od debili.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesli chce kupić phenoma 9850 do oc etc to jestem głupi debil ?

 

mam topową płyte pod amd wiec mam ją sprzedac i kupić intela bo on jest [ciach!]ny w kosmos itp. ?

 

Dokładnie tak :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesli chce kupić phenoma 9850 do oc etc to jestem głupi debil ?

 

mam topową płyte pod amd wiec mam ją sprzedac i kupić intela bo on jest [ciach!]ny w kosmos itp. ?

Topowa płyta czyli ta DFIz sygnatury co nie ma wsparcia dla phenoma? Daj człowieku spokój bo jak na razie tylko się czepiasz. Żadnych merytorycznych opinie nie dałeś.

Ja powiem tyle: zestaw podałem, autor zdecyduje czy woli kupić raz a dobrze (quad) czy drożej i gorzej (X4).

 

Pozdrawiam wszystkich kłócących sie.

 

Edit ORT

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...