Skocz do zawartości
ice-t1

Amd Phenom I Cała Reszta Zabawek

Rekomendowane odpowiedzi

Topowa płyta czyli ta DFIz sygnatury co nie ma wsparcia dla phenoma? Daj człowieku spokój bo jak na razie tylko się czepiasz. Żadnych merytorycznych opinie nie dałeś.

Ja powiem tyle: zestaw podałem, autor zdecyduje czy woli kupić raz a dobrze (quad) czy drożej i gorzej (X4).

 

Pozdrawiam wszystkich kłucących sie.

i bede sie czepiał dalej aż ludzie zrozumieją, żeby doradzać tak jak chce autor tematu a nie zmuszać go do przejścia na intela. oba zestawy są porównywalne. aha i nie pisz, ze zestaw na amd jest gorszy. jest marginalnie wolniejszy od intelowego.

 

odnośnie topowej płyty to w podpisie jak byk stoi Foxconn Destroyer a może hmmm. kumam!!!!111 amd nie moze mieć topowych płyt, zawsze gnioty i tani bubel. przypomnę, ze destroyer to jedna z highendowych płyt pod amd.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - 123
na czerwono sie błąd zaznaczył

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - 1
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - 2
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - 3
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - 4
Drugi PcLab sie robi bo aż roi od fanaboyow intela
Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymam. Zacytuj mi gdzie autor stwierdził że to ma być koniecznie AMD? Żebyś wiedział chociaż o co się czepiasz. Też fanboy AMD?

I co znaczy marginalnie? Bo dla mnie to do 5% a nie 10-20% jak wychodzi pomiędzy X4 9550 a Q6600 (różnica w cenie to ok 50zł).

Jaki jest sens kupowania za podobną kase czegoś sporo wolniejszego tylko dla tego że innej firmy? Jak C2D były droge to polecałem X2, jak pojawił się E2xx0 to włąśnie je, jak wreszcie zrobiła się moda na qwuady to dla czego mam polecać gorsze phenomy? To ja nielogicznie myślę?

I masz racje że drugi PClab się robi bo w temacie większy OT niż temat...

 

KONIEC OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze cos skrobne. mi chodzi o to zeby doradzac tak autor chce a nie wszędzie wciskać intela. Ja rozumiem podać dwa zestawy napisać coś o nich a nie intel bo lepszy itp. Tak wogole to porownianie 9550 do q6600 jest tu nie na miejscu bo w temacie jest mowa o 9850. i nie jestem fanaboyem bo nie przekonuje autora za wszelką cene go do amd, tylko doradzam tak jak on sobie tego życzy.

 

"Zacytuj mi gdzie autor stwierdził że to ma być koniecznie AMD?" - "A jęsli zdecyduje sie na Amd ( pomijając fakt opłacalności) to ktoś moze doradzić co wybrać?" wg to wystarczający dowód, ze ice-t1 zdecydował sie na amd.

 

No offence i koniec ot. czekamy na ice-t1 i jego decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze cos skrobne. mi chodzi o to zeby doradzac tak autor chce a nie wszędzie wciskać intela. Ja rozumiem podać dwa zestawy napisać coś o nich a nie intel bo lepszy itp.

I skończcie tę durną wojnę. Dobijają mnie wypowiedzi typu bierz intela bo najlepszy,

dlaczego? może amd wypuścił ostatnio jakieś procki które w tej samej cenie są szybsze od intela?

może powiesz że amd będzie najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy?

 

tylko doradzam tak jak on sobie tego życzy.

No fakt. po co wyprowadzać go z błędu, niech kupi tego amd, to nie moja kasa wiec co będe sie przejmował :)

polece mu durona :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

dlaczego? może amd wypuścił ostatnio jakieś procki które w tej samej cenie są szybsze od intela?

może powiesz że amd będzie najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy?

...

W relacji cena/wydajność najlepiej wypada X2 4800 od AMD.

Intel nawet nie ma nic porównywalnego na dzisiaj w zbliżonej cenie (same kastraty bez wirtualizacji)

Na dokładkę LGA775 już się kończy i za rok nie będzie można kupić nic nowego do takich płyt.

Do porządnej płyty AM2+ włoży się X4 45 nm który będzie konkurentem do CPU na LGA1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W relacji cena/wydajność najlepiej wypada X2 4800 od AMD.

Intel nawet nie ma nic porównywalnego na dzisiaj w zbliżonej cenie (same kastraty bez wirtualizacji)

Na dokładkę LGA775 już się kończy i za rok nie będzie można kupić nic nowego do takich płyt.

Do porządnej płyty AM2+ włoży się X4 45 nm który będzie konkurentem do CPU na LGA1366.

Szczerze to wątpię żeby Deneb był konkurentem dla Nehalema. Co najwyżej do obecnych quadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W relacji cena/wydajność najlepiej wypada X2 4800 od AMD.

w takiej relacji duron wypadnie jeszcze lepiej, bo kosztuje 30 zł na allegro

 

"Given Phenom is around 10% slower clock for clock on average, the Q6600 will probably be around 30% faster when both CPUs are overclocked to their max."

http://forums.anandtech.com/messageview.as...hreadid=2172037

 

x4 = 550 zł

q6600 = 525

 

kto jeszcze powie że bardziej opłaca sie amd?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

w takiej relacji duron wypadnie jeszcze lepiej, bo kosztuje 30 zł na allegro

 

"Given Phenom is around 10% slower clock for clock on average, the Q6600 will probably be around 30% faster when both CPUs are overclocked to their max."

http://forums.anandtech.com/messageview.as...hreadid=2172037

 

x4 = 550 zł

q6600 = 525

 

kto jeszcze powie że bardziej opłaca sie amd?

Mówimy o nowym sprzęcie nie o złomie komputerowym.

Bierzesz ceny z sufitu zamiast z rynku (obie są zawyżone)

X4 jest aktualnie tańszy od Q6600 około 50 zł.

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/filtr/_0_...9_10836_0_0_0_0

Ponadto kupując LGA775 dostajesz płytkę która już odchodzi na półkę zabytków.

Do płyt AM2+ będą nowe CPU jeszcze w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

[...

albo ja jestem slepy, albo ty jestes z kosmosu.

...

to w sumie też już złom

Skoro nie umiesz znaleźć X4 9550? (Ziemia jest w kosmosie :) )

Q6600 to też już złom bo w tym miesiącu będzie tańsze 45 nm Q8200

Nie wspominając już o wydajniejszym i mniej prądożernym Q9450.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ludzie nie pomyślałbym że ten temat przekształci się w bijatyke

Nie jestem jeszcze zdecydowany na dobre czy Amd czy Intel

Mogę się mylić nie wiem ale jeśli kupie teraz płyte pod Amd jak wyjdą nowe procesory to nie bede musiał zmieniać płytki ?

Mogę <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> q9300 ale czy za rok jak wyjdą nowe procki intela to czy mi wejdzie pod płytę z z jakimś Quadem.

Dlatego mam dylemat

Edytowane przez ice-t1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zależy Ci na tym żeby nie zmieniać całej platformy co rok, to AMD wypada lepiej jednak, bo ich nowe procę będą miały kontrolery zarówno DDR2 i DDR3, więc Deneba wsadzisz do płyty AM2+. Płyty i pamięci wtedy nie będziesz musiał zmieniać.

 

W tej kwestii AMD wypada naprawdę dobrze jednak już wydajnościowo nie jest tak pięknie, coś za coś.

 

Zresztą masz podane zestawy i na AMD i na intela, więc decyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...