Skocz do zawartości
pwlj

12"-13" ~3k Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu niewielkiego, przenośnego notebooka o przyzwoitych parametrach. Mile widziany mocny procek, sensowna ilość pamięci, spory dysk i (ale to zapewne nierealne) coś lepszego niż X3100, ale tu już nie takie istotne. Interesuje mnie ogólna dobra wydajność w pracy z systemem i aplikacjami powszedniego użytku. Często jestem w ruchu i potrzebuję jakiegoś niewielkiego komuptera, który byłby i dobry jako przenośny dostęp do internetu, ale także jako nienajogosza maszynka do filmów.

Miłoby było jakby jeszcze był lekki.

 

Co polecacie?

Mogę dorzucić jeszcze parę złotych jeżeli będzie trzeba ;)

 

EDIT: No, byłoby miło jakby wykonanie nie stało na przyzwoitym poziomie ;p

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio myślałem o jakimś kurduplu, żeby mieć coś pomiędzy 15,4' i palmem. Nawet podobny przedział rozważałem.

Wielkiego wyboru nie ma, więc wstępnie poszedłem zobaczyć/pomacać Samsunga Q45, bo wydajność raczej mnie w żadną stronę raczej nie zaskoczy. Po jakimś wstępnym rozejżeniu wydawała mi się to jedna z lepszych propozycji, jednak na miejscu po obejżeniu stwierdziłem, że go odpuszczam. Wykonanie nie budzi większego zaufania, sam wygląd nie prezentuje się najlepiej, a wręcz wygląda śmiesznie matowy laptop w czarnej obudowie z bardzo błyszczącą pokrywą. Klawisze imho zbyt luźno latały. Sama farba na pokrywie też raczej nie najlepszej jakości. Niby to wszystko może się wydawać mało sprecyzowanymi wadami, ale jednak mając na uwadze że tak mały laptop służy jako urządzenie typowo MOBILNE, to wtedy te minusy nabierają znaczenia. Jak dla mnie za dużego.

Natomiast koleżanka ostatnio dostała służbowego Dell'a D430. Nie miałem tyle czasu co na oglądanie Samsunga, ale sam Dell zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie, a w sumie cenowo są dość podobnie. Jakoś to wszystko wydawało mi się prezycyjniej złożone i pisanie na klawiaturze trochę wygodniejsze.

Moje poszukiwania narazie spełzły na niczym, bo wciąż nie jestem pewien czy za 3-3,5 k warto brać laptopa z 12- calową matrycą, po prostu obawiam się że się zbyt szybko rozpadnie przy intesywności jego użytkowania i noszenia.

Samo szukanie i oglądanie jest o tyle uciążliwe, że przy niewielkim wyborze mało jest tych laptopów na pułkach sklepowych. Boli mnie to, bo przy zakupie tago szczególnie chciałem zwrócić uwagę na jakość wykonania, a nie bebechy, skoro nie ma być to dtr.

Z dostepnością do oglądania nie ma chyba tylko problemu w przypadku różnych wydań Sony Vaio, a tu z kolei pojawia się pytanie czy to nie jest przepłacanie za marke.

 

--

Jak zwykle miało być jedno zdanie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dell ładnie się prezentuje, szkoda tylko, ze ma gniazdo słuchawkowe z przodu (co za idiotyzm) ;)

No, w zasadzie to bardzo dobra propozycja, zastanowię się jeszcze. ;]

D430 również jest ciekawy, ale... brak napędu troche boli przy takiej kasie.

 

Hmm, a może lepiej kupić MSI Wind i wpakować troche w desktopa, bo wybór małych lapków z normalnymi podzespołami faktycznie jest niewielki...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...