Skocz do zawartości
MaciekCi

Sony Ericsson C905 - 8.1 Mpix

Rekomendowane odpowiedzi

Znany także pod pseudonimem Shiho a nazwa fabryczna to Q440i. ;)

 

- 8.1 Mpix

- xenon flash

- LED flash

- Face detection

- Video 640x480, 30 FPS

- GPS

- WiFi

- 320 x 240 TFT , 256k kolorów, 2.4" 

- 104 x 49 x 18 mm

 

więcej na : KLIK , KLIK

 

Demo Tour :

Cyber-Shot review :

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zapewne poczekamy trochę na ten telefon (4 kwartał 08), ale gdyby już ktoś coś miał, to wstawiać. :D

 

BTW, martwi mnie brak ręcznego doboru ISO ;/ oraz tylko jeden typ kart pamięci (M2).

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast prześcigać się w Mpx'ach mogli by w końcu zrobić porządną optykę... Ciekawe jaki będzie miał system (o ile będzie miał). Jeżeli jakiś zwykły od SE to nie wróżę dobrych map na gps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fotki z tego "cuda".

 

Jak na 8.1MPx to robi je nędzne (jak na komórkę), ba, nawet wiekowy K800i robi lepsze (mniej zaszumione).

 

Być może to wina wczesnej wersji sterowników i mam nadzieję, że SE to poprawi.

 

Natomiast design tego fona naprawdę mi się podoba :)

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 8.1MPx to robi je nędzne (jak na komórkę), ba, nawet wiekowy K800i robi lepsze (mniej zaszumione).

:)

Mylisz się. :) Żeby obiektywnie to porównać, zeskaluj fotkę z C905 do rozdzielczości K800i (np. w IrfanView), to się przekonasz, że jednak C jest górą. ;) 

 

 

BTW, Symbiana nie będzie, będzie zwykły Sony Ericsson'owy OS. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens zmniejszać zdjęcie z 8 do 3 mpix? Chyba po to ładują większą rozdziałkę żeby jakoś to wyglądało.

Niestety... Świetne zdjęcia wychodziły na SE do modelu K800/810i. Dalsze modele (np. K850) to już porażka. Zapewne wychodzi to z tego, że rozmiar matrycy CMOS nie zmienia się, a podbijają rozdzielczość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QVGA - crap :(

8.1MP nie rozśmieszajcie mnie prosze, miniaturowa matryca + taka ilość pikseli = megaszum

brak zoomu

filmiki 640/480 :( powinni już w końcu robić możliwośc kręcenia w pełnym palu, mam nadzieje że poziom kompresji tych filmików będzie mały... bo inczaej z 640/480 powstaną ogromne pikselowate (czy raczej kwadradtowante) kompresje jpg

brak systemu operacyjnego - kolejny minus java to już przeszłość

 

Sony nie Tusk cudów w zanadrzu nie ma

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki wniosek jeśli telefon nie jest jeszcze w sprzedaży? W taki sposób można ze wszystkiego się śmiać.

A jeśli w ogóle mowa o cenie, to chyba nie muszę przypominać ile kosztowała na starcie n95 czy nawet e51...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki wniosek jeśli telefon nie jest jeszcze w sprzedaży? W taki sposób można ze wszystkiego się śmiać.

A jeśli w ogóle mowa o cenie, to chyba nie muszę przypominać ile kosztowała na starcie n95 czy nawet e51...

nie spodziewaj sie ceny nizszej nz 2500zł. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Uh, 8mpx to ja mam w swoim cyfraku za którego rok temu dałem 800zł a tutaj już w telefonie jest :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens zmniejszać zdjęcie z 8 do 3 mpix? Chyba po to ładują większą rozdziałkę żeby jakoś to wyglądało.

Niestety... Świetne zdjęcia wychodziły na SE do modelu K800/810i. Dalsze modele (np. K850) to już porażka. Zapewne wychodzi to z tego, że rozmiar matrycy CMOS nie zmienia się, a podbijają rozdzielczość...

 

Po to, aby porównać możliwości obu aparatów na monitorze. Jeśli chcemy to zobaczyć realnie to może założysz się, że wydrukuję o wiele ładniejsze foto na A4 (to samo tyczy się 13x18, 10x15 i pośrednich) z tego C905 albo K850 niż Ty z K800i ? ;) (a przecież "Świetne zdjęcia wychodziły na SE do modelu K800/810i. Dalsze modele (np. K850) to już porażka" ).

 

Dodam tylko, że na moniotrze oglądamy fotki w rozdziałce średnio 1280x1024, więc  teoretycznie nie trzeba nam więcej niż 1.3 Mpix dobrej jakości, jednak jeśli ktoś zamierza drukować fotki, tu mamy do czynienia z czymś innym, jak wspomniałem fotka 13x18 czy 10x15 ładniej wyjdzie z C905 niż z K800i. 

 

 

BTW, mam za sobą druk A4 z K850i, nie jest to co mam z 5D czy 20D ale na wystawie znalazło swoje miejsce. :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że K850i w każdym firmware ma problem z kolorami i nie odzwierciedla dobrze koloru czerwonego tylko wychodzi lekko różowy. Wiadomo, że jak się siedzi w PSie nad zdjęciem to można cuda zrobić, lecz drukując zdjęcie wprost z telefonu to jakość zdjęcia 10x15 czy innego będzie lepsze z K800i (chodzi o barwy itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bez kitu... Np ten telefonik: http://www.sonyericsson.com/cws/products/m...cc=pl&lc=pl

Może nie cud, ale wart zainteresowania. Windows Mobile, dotykowy ekran, pełna klawiatura qwerty, aparat 3,2mpix z AF...

Popracuj sobie na Windows Mobile jako telefon to Ci sie odechce takich zabawek. Symbian dopiero od komów z prockiem 375Mhz zaczął być wygodny. Ja niemniej jednak skłaniam się do zmiany mojej E60 na cos prostszego(6500Slide, Samsung Soul), w końcu mam też palmtopa i umpc niedługo zakupuję więc potrzeba mi raczej niezawodnego telefonu.

Podsumowując, wiele mpoich znajomych takze woli wrócić do korzeni. OS w telefonie jest dobry do zabawy, a nie do działania w każdych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że K850i w każdym firmware ma problem z kolorami i nie odzwierciedla dobrze koloru czerwonego tylko wychodzi lekko różowy.

Fakt, święta prawda. :) Dla mnie to nie stanowi problemu, bo to 30 sekund w PSie, ale jak ktoś nie ma PSa czy innego fajnego programu, albo się na tym nie zna, może mieć tzw. "kupę". ;) Podejrzewam, że to samo będzie z C905...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracuj sobie na Windows Mobile jako telefon to Ci sie odechce takich zabawek.

Absolutnie się nie zgadzam. Mam smartphona na WM 6 pro i to jest kompletnie inna jakość niż dowolna "klasyczna" komórka. Bez porównania bardziej funkcjonalny i dający praktycznie nieograniczone możliwości (jak na telefon oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem niezłym maniakiem gadżetów i interesowało mnie ile MP ma dana komórka.

Ale teraz po ochłonięciu/wyrośnięciu z tych dziwactw stwierdzam, że jest to bardzo głupie ładować 8MP w komórkę.

Ba, nawet 5MP jest już niezłą przesadą.

Bardziej interesowałoby mnie polepszanie jakości MP3 oraz polepszanie prądożerności komórek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 Megapixli wow, toz to prawie tyle co moja lustrzanka cyfrowa, ale sie teraz Mariany beda na to lapaly, juz widze jakie sceny beda odchodzic w sklepach typu fotojoker, "panie kupie teleobiektyw do tego telefonu" :lol2

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem niezłym maniakiem gadżetów i interesowało mnie ile MP ma dana komórka.

Ale teraz po ochłonięciu/wyrośnięciu z tych dziwactw stwierdzam, że jest to bardzo głupie ładować 8MP w komórkę.

Ba, nawet 5MP jest już niezłą przesadą.

Bardziej interesowałoby mnie polepszanie jakości MP3 oraz polepszanie prądożerności komórek.

piwo dla Ciebie, bo myślę tak samo. Jak widzę coraz dziwniejsze kształty, większe wyświetlacze 8mpix i inne takie [ciach!]ły, a przy tym mulące i niestabilne systemy, awaryjność, kiepski plastik i spasowanie, słabe baterie i małą powszechność rzeczy tak oczywiistych jak gniazdko mini-jack, to wolę się nawet nie zastanawiać do kąd ten świat zmierza, tylko od razu zrobić tak: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu 99% cech przez ciebie wymienionych nie dotyczy SE, który w takich TOPowych modelach stosuje bardzo dobre materiały, a baterie trzymają jak na dzisiejsze czasy na prawdę nieźle.

a)Topowe modele to G900 i Xperia a nie C905.

b)W810i i K750i rzeczywiście były świetnie wykonane - wszystko trzeszczy jak w Nokiach. Jedyne telefony którym nie można wiele zarzucić to Samsungi z górnej półki...

 

BTW to Samsung i8510 robi lepsze fotki niż ten SE z tematu

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu 99% cech przez ciebie wymienionych nie dotyczy SE, który w takich TOPowych modelach stosuje bardzo dobre materiały, a baterie trzymają jak na dzisiejsze czasy na prawdę nieźle.

"Nieźle"? Człowieku przy tej technologii co oni pchają do tych komórek, powiedziałbym że jest tragicznie. Dlaczego zamiast wsadzić aparat 3Mpx i dać dobry (wysuwany) obiektyw, baterie żeby trzymała z tydzień przy intensywnym użytkowaniu itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może se być nawet 20mpixeli ale to tylko da jeszcze większe beznadziejne zdjęcie... Bez optyki jak choćby z cyfrówek nie ma mowy nawet o średniej jakości zdjęciach.

Tu nie chodzi o optykę, równie dobrze można tam wstawić obiektywy najwyższej klasy i tak będzie kupa, bo matryca jest spaprana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nieźle"? Człowieku przy tej technologii co oni pchają do tych komórek, powiedziałbym że jest tragicznie. Dlaczego zamiast wsadzić aparat 3Mpx i dać dobry (wysuwany) obiektyw, baterie żeby trzymała z tydzień przy intensywnym użytkowaniu itp...

Widzę, że masz N95. Tam to rzeczywiście jest tragedia z baterią. Ale nie wiem czy kiedykolwiek miałeś SE. W tych telefonach naprawdę są dobre ogniwa. Mój K800i trzymał spokojnie 4 dni przy bardzo dużej ilości smsów i robieniu zdjęć z fleszem, a każdy wie ile lampa ksenonowa ciągnie prądu żeby się naładować.

 

A co do wysuwanego obiektywu... Możliwe to to jest ale wtedy byś narzekał, że każdy taki telefon to cegła (grubość). Coś za coś. Telefon jednak powinien zostać telefonem, a aparat foto to taki gadżet (i chyba tak zostanie), bo nigdy nie doścignie on prawdziwego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...