Skocz do zawartości
Proofit

Gigabyte Ep45-ds3/r

Rekomendowane odpowiedzi

EP45T-DS3R w testach.

Ale padaka. :blink:

ustawiłem FSB=450, dodałem trochę voltów i restart.

Nastała ciemność .... za chwilę odtwarzanie biosu z kopii zapasowej.

Oj widze, że daleko się nie pojedzie na tej płycie.

FSB=440 stabilne póki co.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy i u was po wgraniu biosu F9 spadły temperatury na mostku północnym?

A do wysokich FSB to potrzeba napięcie na MCH na 1.3 co najmniej (wtedy przydaje sie nawiew na NB) i trzeba kombinować z clock skew cpu i mch (z tego co przeczytałem na zagranicznych forach to ma wpływ na synchronizację proca z mostkiem, czy jakoś tak) ale z tego co przeczytałem wiem tylko, że trzeba te wartości ustawiać metodą prób i błedów w celu uzyskania prawidłowych

Jeszcze nie sprawdzalem biosu f9, ale nadrobie to ;)

A co do clockskew... to wczesniej podawalem jak mam ustawione i bez ustawienia tych wartosci oc bylo bardzo slabe. takze polecam sie pobawic ustawieniami by uzyskac wysokie oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi. Mam wrażenie, że regulacja napięcia MCH w ogóle nie działa na tej płycie. Powyżej FSB=450 mam ciemność. najczęściej kończy się to odtwarzaniem biosu z kopii. Pamięci OCZ 12800 2x2GB za nic w świecie nie chcą iść na def - tylko 1333.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duzo mozna podniesc napiecia MCH i CPU Termination ?? czy mozna je obnizac na rzecz podnoszenia clock skew (mch i cpu) ? jest jakas relacja miedzy tymi parametrami ??

2. Za cholere nie moge wgrac sterownika do dzwieku High Definition. Jedyny zolty wykrzyknik w menadzerze urzadzen (PCI DEVICE), mimo ze wgralem stery do tego. za kazdym razem jak wlaczam kompa to jest ze wykryl urzadzenie UAA BUS High Definition Audio... no i ze nie znalazl odpowiednich sterownikow. Jak jak juz szukam to pisze zeby wlozyc DYSK#1 do cd-roma i zainstaowac te stery. o so choci !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.VNB=1.1V i FSB mam stabilne koło 420. Pozostałe napięcia mam na min. Zmiana napięcia właściwie nic nie daje. płyta mi się kończy na FSB koło 450. nawet przy 1.5V nie idzie dalej. Chyba trzeba poczekać na nowy bios.

 

2.Po uruchomieniu windowsa pozwól aby sobie sam znalazł driver automatycznie. U mnie zadziałało.

 

http://www.giga-byte.com.tw/Support/Mother...?ProductID=2851

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podkrecilem 8400 na tej plycie do 4ghz, wszystko stabilne poza jednym. jak wlanczam kompa ze spoczynku normalnie power switcherm, coolerki zaczynają sie krecic, za sekunde wszystko siada i po 2 sekundach znowu coolery w gore i normalny boot dalej. co tu w biosie podkrecic zeby nie miec tego efektu ?? moje aktualne ustawienia:

 

 

Default Re: Ga-EP45-DS3R E8400

so, i've set these:

 

 

MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)

Robust Graphics Booster ...............: Auto

CPU Clock Ratio ..........................: 9

Fine CPU Clock Ratio.....................:.0

CPU Frequency ...........................: 4 Ghz

 

 

Clock Chip Control

Standard Clock Control

CPU Host Clock Control..................: [Enabled]

CPU Host Frequency (Mhz) ............: 445

PCI Express Frequency (Mhz) .........: set to 100

 

C.I.A.2 .................................:[Disabled]

 

 

Advanced Clock Control [Press Enter]

CPU Clock Drive...........................: 800

PCI Express Clock Drive.................: 900

CPU Clock Skew (ps)....................: 0

MCH Clock Skew (ps)...................: 0

 

 

DRAM Performance Control

Performance Enhance...................: [sTANDARD]

Extreme Memory Profile (X.M.P.).....: Disabled

(G)MCH Frequency Latch...............: 400

System Memory Multiplier ..............: 2.00D

Memory Frequency (Mhz) ..............: 890

DRAM Timing Selectable ................: [Manual]

 

Standard Timing Control

CAS Latency Time........................5

tRCD .........................................5

tRP'...........................................5

tRAS..........................................15

 

Advanced Timing Control

tRRD...........................................4

tWTR..........................................4

tWR............................................5

tRFC...........................................54

tRTP...........................................4

Command Rate (CMD) ....................:2

 

Driving Strength Profiles

Driving Strength ............................ set both channels 1200mhz

 

Channel A

Static tRead Value.........................:9

tRD Phase0 Adjustment...................:Auto <<< Leave for all below as well

tRD Phase1 Adjustment...................:Auto

tRD Phase2 Adjustment .................:Auto

tRD Phase3 Adjustment..................:Auto

Trd2rd(Different Rank)....................:Auto

Twr2wr(Different Rank)...................:Auto

Twr2rd(Different Rank)...................:Auto

Trd2wr(Same/Diff Rank)..................:Auto

Dimm1 Clock Skew Control...............:Auto

Dimm2 Clock Skew Control...............:Auto

 

Channel B

Static tRead Value.........................:9

tRD Phase0 Adjustment...................:Auto <<< Leave for all below as well

tRD Phase1 Adjustment...................:Auto

tRD Phase2 Adjustment .................:Auto

tRD Phase3 Adjustment..................:Auto

Trd2rd(Different Rank)....................:Auto

Twr2wr(Different Rank)...................:Auto

Twr2rd(Different Rank)...................:Auto

Trd2wr(Same/Diff Rank)..................:Auto

Dimm1 Clock Skew Control...............:Auto

Dimm2 Clock Skew Control...............:Auto

 

Motherboard Voltage Control

Voltage Type.………... Manual

CPU

CPU Vcore….……….........................:1.36250

CPU Termination…..... 1.200V*.......: 1.36

CPU PLL…………………....1.500V*.......: 1.57

CPU Referen.…………....0.7600V*.......:0.861

CPU Reference2………,,0.800V*.......: i don't have

 

MCH/ICH

MCH Core…………….....1.100V...........:1.24

MCH Reference….…….0.800V...........; auto

MCH/DRAM Ref.…......0.900V...........: Auto

ICH I/O……………….....1.500V............: Auto

ICH Core…………...……1.100V............: Auto

 

DRAM

DRAM Voltage ……....1.800V............: 2.1

DRAM Termination .…0.900V............: Auto<<< Leave

Channel A Reference 0.900V............: Auto<<< Leave

Channel B Reference 0.900V............: Auto<<< Leave

 

Advanced Settings

Limit CPUID Max. to 3.....................: [Disabled]

No-Execute Memory Protect............: [Disabled]

CPU Enhanced Halt (C1E)................: [Disabled]

C2/C2E State Support....................: [Disabled]

x C4/C4E State Support..................: [Disabled]

CPU Thermal Monitor 2(TM2) ...........: [Enabled]

CPU EIST Function.........................: [Disabled]

Virtualization Technology................: [Disabled]

 

aha. jeszcze jedno. to w koncu ten DES advanced dziala przy wylaczonym c1e i eist?? bo raz czytam tak a raz ze nie. mi osobiscie wyskoczyl komunikat przy uruchamianiu desa ze te opcje musza byc wlaczone zeby des dzialal. wszystko rozchodzi sie o to ze nie chce mi sie resetowac kompa tylko po to zeby zmienic w biosie te opcje. przy okazji, mozna zrobic jakies profile biosu zeby przy boocie wybierac sobie opcje albo z c1 i eist albo bez obydwoch ??? chetnie uslysze wasze podpowiedzi. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podkrecilem 8400 na tej plycie do 4ghz, wszystko stabilne poza jednym. jak wlanczam kompa ze spoczynku normalnie power switcherm, coolerki zaczynają sie krecic, za sekunde wszystko siada i po 2 sekundach znowu coolery w gore i normalny boot dalej. co tu w biosie podkrecic zeby nie miec tego efektu ?? moje aktualne ustawienia:

 

 

Default Re: Ga-EP45-DS3R E8400

so, i've set these:

 

 

MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)

Robust Graphics Booster ...............: Auto

CPU Clock Ratio ..........................: 9

Fine CPU Clock Ratio.....................:.0

CPU Frequency ...........................: 4 Ghz

 

 

Clock Chip Control

Standard Clock Control

CPU Host Clock Control..................: [Enabled]

CPU Host Frequency (Mhz) ............: 445

PCI Express Frequency (Mhz) .........: set to 100

 

C.I.A.2 .................................:[Disabled]

 

 

Advanced Clock Control [Press Enter]

CPU Clock Drive...........................: 800

PCI Express Clock Drive.................: 900

CPU Clock Skew (ps)....................: 0

MCH Clock Skew (ps)...................: 0

...

 

aha. jeszcze jedno. to w koncu ten DES advanced dziala przy wylaczonym c1e i eist?? bo raz czytam tak a raz ze nie. mi osobiscie wyskoczyl komunikat przy uruchamianiu desa ze te opcje musza byc wlaczone zeby des dzialal. wszystko rozchodzi sie o to ze nie chce mi sie resetowac kompa tylko po to zeby zmienic w biosie te opcje. przy okazji, mozna zrobic jakies profile biosu zeby przy boocie wybierac sobie opcje albo z c1 i eist albo bez obydwoch ??? chetnie uslysze wasze podpowiedzi. dzieki

Na pierwszej stronie podalem swoj konfig biosu. Wydaje mi sie ze wystarczylo bys zmienil dwie opcje: CPU/MCH Clock Skew odpowiednio 150/250. Powinno pomoc, ale sprawdz moj konfig i porownaj, bo tez mam podkreconego E8400 na 4GHz.

Co do tego DESa to jest oszczedzanie energii, czyli proc zmienia taktowanie i takie tam... Tak musza byc wlaczone te opcje Eist i c1e. Co do profili to nie wiem bo nie robilem. Ale z tego co wiem to u mnie DES dzialal na podkreconym procku :blink:

Ale obecnie nie uzywam tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

Myślałem nad kupnem tej płytki EP45-DS3R - w miarę tania dobry kodek dźwięku, znalazłem taki test http://www.overclockersclub.com/reviews/gi...ep45_ds3r/7.htm

i tam Quad Q9450 idzie na szynie 500Mhz - 3,5Ghz jak bardzo można wierzyć tym testom bo skoro Quad tak dobrze idzie to Dual bez problemu powinien i więcej zrobić .

No i do tego DES chodzi nawet jak procek jest podkręcony średnio 30 Watt mniej bierze.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

Myślałem nad kupnem tej płytki EP45-DS3R - w miarę tania dobry kodek dźwięku, znalazłem taki test http://www.overclockersclub.com/reviews/gi...ep45_ds3r/7.htm

i tam Quad Q9450 idzie na szynie 500Mhz - 3,5Ghz jak bardzo można wierzyć tym testom bo skoro Quad tak dobrze idzie to Dual bez problemu powinien i więcej zrobić .

No i do tego DES chodzi nawet jak procek jest podkręcony średnio 30 Watt mniej bierze.

des chodzi jak procek jest podkrecony ale i tak musisz WŁĄCZYĆ w biosie C1 i EIST, co spowoduje że mnożnik ci spadnie, wiec albo albo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik spada, ale przy niższym obciążeniu. Jak grasz/kompilujesz/bawisz się ORTHOSEM to mnożnik i napięcie wraca do normy. Używam DES działa fajnie.

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :)

 

Kupilem plytke ep45c-ds3r :) Moze mi ktos powiedziec jak maja sie zachowywac diody kontrolne na plycie ?? Do pokazania ladowania systemu pala sie 2 czy 3 zielone kilka pomaranczowych a jak sie zaczyna ladowac system to gasna wszystkie. Tak ma byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób płyta główna testuje podzespoły komputera. Wszystko się świeci=wszystko ok. Poza tym służą one do obsługi DES, pokazując ile faz zasilania jest aktywnych. A zresztą RTFM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w manualu nie ma nic na ten temat, doslownie jedno zdanie. Tak to bym nie pytal. Akurat o DES wiedzialem, bardziej mi chodzi o to jak maja swiecic podczas uruchamiania kompa co dokladnie opisalem wyzej.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kakadu one nic nie testuja - pokazuja wylacznie ile jest aktywnych faz zasilania

jak komp sie uruchamia to beda swiecic wszystkie(o ile sa sprawne) - i beda tak swiecic dopoki nie zostanie zalaczone oszczedzanie energii

korzystajac z des advanced i nawet podkrecajac procka mozesz juz nigdy swiecacych czerwonych nie zobaczyc - jedynie podczas startu

 

bnn666 - moze i szumu ale przy tej samej cenie wole plyte ktora te 2-5 % energii zaoszczedzi - nie sa to moze wielkie pieniadze ale jednak pieniadze

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem, że ta płyta ma diody serwisowe. Przy każdym elemencie podobno jest taka mała dioda jak tam, i jak coś nie gra to się zapalają (nie testowałem jeszcze)

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.chcialem spytac bo gdzies wyczytalem ze ta plyta chodzi stabilnie z wersja bios v7 i wyzej.A u mnie dxdiag pokazuje takie cos BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG.No i niektore programy(gry) uruchamiane z plyty dvd ruszaja a za chwile jest "zwiecha" i zostaje reczny restart kompa. Niektore chodza bez problemu.Czy moze to byc wina wersji biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem. Nie wiem czy z płyta główną, czy zasilaczem. Mianowicie mój procesor po podkręceniu przechodzi wyśmienicie 4h orthosa na priorytecie 9. Lecz co jakiś czas moja Vista sypie bluescreenami. Na początku były to błędu typu "IRQ less or equall" czy coś w tym stylu. Sprzętówka. Więc odłączam kartę telewizyjna - system sypię się dalej, lecz dużo mniej. Co ciekawe nie kiedy jest najbardziej obciążony, lecz podczas takich pierdów jak AQQ czy Gimp. Zdarzają się także zawieszenia same z siebie - po prostu odchodzę od kompa, wszystko prócz kasperskiego wyłączone i zwiecha.

Zasilacz Chieftec 400W - to na razie mój typ. Może dostarcza za mało mocy? W sumie mój proc chodzi na napięciu 1,47 więc to może być to. Z poziomu Windowsa wszystko jest ok. Sterowniki najnowsze, wszystkie łatki na Windowsa zainstalowane.

 

 

//Edit - definitywnie wyjąłem kartę telewizyjną i podbiłem napięcia na procu. Wszystko jest stabilne, działa pięknie bez zarzutu.

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie kombinowałem, tylko podniosłem napięcie na procka, pamięci i podniosłem FSB. Oczywiście jeszcze pamięci na manual i ustawić odpowiedni strap i timingi.

Dla e5200 z racji wysokiego mnożnika nie potrzeba dużego FSB. Zresztą i tak złapiesz walla o okolicy 350, więc kombinowanie ustawieniami biosu niewiele pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalował już ktoś nowy beta bios F10 do EP45-DS3? Wiadomo już co nowego wnosi oraz czy warto go instalować?

 

Czy w modelu EP45-DS3 mozna w jakiś sposób zrobić RAID0 ?

Mam ten bios. Na pewno szybciej znajduje dyski w trybie AHCI. Dalej nie wnikałem. Edytowane przez Grzegorz75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...