Skocz do zawartości
p1tu

Problem Z Amd X2 3800+

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

W ostatnim czasie zauważyłem problem z prockiem, podczas gier mam np. 20-30fps, co wcześniej miałem 80-90, po zminimalizowaniu gry widzę, że zużycie proca jest 100%, reinstal systemu nie pomógł. I jeśli się nie mylę na zamieszczonym screenie przy procesor CPU powinno być 00 lub 01 czyli rdzenie a nie raz dochodzi że nie które procesy mają np. 14. co to może być, procek do wymiany?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez P(!)Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Cześć

 

W ostatnim czasie zauważyłem problem z prockiem, podczas gier mam np. 20-30fps, co wcześniej miałem 80-90, po zminimalizowaniu gry widzę, że zużycie proca jest 100%, reinstal systemu nie pomógł. I jeśli się nie mylę na zamieszczonym screenie przy procesor CPU powinno być 00 lub 01 czyli rdzenie a nie raz dochodzi że nie które procesy mają np. 14. co to może być, procek do wymiany?

...

Za dużo zbytecznych procesów do grania :)

Czyli problem z programami (lub wirusami i.t.p.) nie z CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. zrobiłem test superPi 1M i wynik był 1,26min. mam proca Amd x2 3800+ 64 i wydaje mi się, że jest to zbyt słaby wynik. Co do virusów to specjalnie przeinstalowałem system mam avasta+ spyware doctor :)

Edytowane przez P(!)Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD X2 Fix ( Dual Core Optimizer ) zainstalowany ??

 

U kumpla na X2 3800+ 1GB RAM i GF6100 ( integra ) bez tego fixa SplinterCell 1 i 2 ledwo chodził ( gdy na Sempronie 2800+ , 256 MB ram i Via Unichrome godził dobrze ) .

 

Po instalacji tego patcha obydwie gry ruszyły z kopyta , max. co się dało ustawić to 1280x1024 High/Ultra High i nadal dobrze chodziło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dwaIP Za dużo zbytecznych procesów do grania icon_smile3.gif

Czyli problem z programami (lub wirusami i.t.p.) nie z CPU.

Które według ciebie procesy powinienem wyłączyć? Nie znam się za specjalnie na tym :unsure:

 

@reyden AMD X2 Fix ( Dual Core Optimizer ) zainstalowany ??

 

U kumpla na X2 3800+ 1GB RAM i GF6100 ( integra ) bez tego fixa SplinterCell 1 i 2 ledwo chodził ( gdy na Sempronie 2800+ , 256 MB ram i Via Unichrome godził dobrze ) .

 

Po instalacji tego patcha obydwie gry ruszyły z kopyta , max. co się dało ustawić to 1280x1024 High/Ultra High i nadal dobrze chodziło .

Tak mam zainstalowanego AMD Dual Core Optimizer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Które według ciebie procesy powinienem wyłączyć? Nie znam się za specjalnie na tym :unsure:

Ręcznie łatwo tego nie zrobisz.

Najlepiej zapamiętać jakie procesy są aktywne po świeżej instalacji windy.

(antywirusy i spyware doctory traktuję jak wirusy i spyware :) )

Potem instalując oprogramowanie trzeba tak to robić aby żadne programy

nie uruchamiały się samoczynnie (poza wyjątkami które mają działać cały czas).

Listę procesów po nowej instalacji warto zapamiętać.

Jeśli pojawi się potem coś więcej niż zainstalowaliśmy to znaczy że

system został zainfekowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie dzięki za pomoc a rozwiązaniem była zmiana w biosie ustawień procka z auto na 200x10 :), nie wiem dlaczego to pomogło, wcześniej winda pokazywała, że mam 2GHz więc nie wiem, ale ważne, że jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...