Skocz do zawartości
Wyspa

Procesor Chłodzony Ciekłym Metalem?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze na 99% tam bedzie rtęć ;) jedyny metal wystepujacy w stanie cieklym ( w warunkach normalnego cisnienia, temp ). A raczej w tym kulerku tempy 1000* nie bedzie :lol:

Tylko ze jakby taki kulerek sie rozszczelnil z taka rtecia w srodku to by nie bylo śmiesznie...

ciekawe jaka cena :P

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekły metal

 

 

Ar u siur? :D

Tak, jak masz zwykłe radiatory z heatpipe'ami to w nich jest też ciecz a wciąż mamy AC. Tak samo jest tu, tyle że dali ciekły metal. Zresztą sam ostanio pisałem o tym newsa: http://www.purepc.pl/chlodzenie/lm10_z_cie...cja_od_danamics ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie koniecznie :D

galinstan cz. (ciecz w temp. pok.); ciekły stop, ciekły metal; zaw. galu 68,5%

cena

10g 367,80

25g 534,00

100g 1393,40

250g 2436,70

 

Oskaliber

być może ale dział jest dobry bo :

Chłodzenie Konwencjonalne

Wszystko o małych, hałaśliwych wiatraczkach :-)

 

Chłodzenie konwencjonalne to nie jest ;)

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest lepsze od wody to daje sie takie cos na cpu na początek a wszedzie indziej np wode ;) albo ciekły metal o ile bedzie taka mozliwosc :) bo w sumie ciekły metal cos czuje wyjdzie taniej niz porządne wc : P -> (bo porządna chłodnica, rez i pompka troche kosztują) i efektywniejszy metalik bedzie hmmm czekam na testy jakies! :D no ale wc lepiej bedzie chyba sie prezentowac od metaliku ;) nie ma to jak rurki w kompie ;D

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arni

Ale ten galinstan to stop metali. a tu chyba chodzi o jednorodny metal. :P

 

a co do samego dzialu no to mozna drazyc i drazyc. w takim razie w jakim dziale powienien byc kuler thermalrigt'a 120 extreme ? :> tam sa hit pajpy ( w hit pajpach ciecz ) a wentylka nie ma :( a mimo wsyztsko jest w dziale jak zauwazyles:

Chłodzenie Konwencjonalne

Wszystko o małych, hałaśliwych wiatraczkach

 

Tak samo jest w tym przypadku. przeciez to jest tylko radiator i kilka hit pajpow :P tyle ze tam jest chyba jakas mala pompeczka co moze wskazywac bardziej jej pochodzenie LCtowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gdybaja o rtęci itd, a przeciez to moze byc zawiesina jakiegos proszku metalu w odpowiednim medium.

Watpie aby rtec tam wpakowali, wszystkie stopy/metale ktore w temp pokojowej maja stan ciekly, maja duza lepkosc, imho zbyt duza jak na przeplyw w wyniku konwekcji (tak jak w HP nie ma zadnych pompek wszystko "przeplywa" na zasadzie wymiany ciepla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak masz zwykłe radiatory z heatpipe'ami to w nich jest też ciecz a wciąż mamy AC. Tak samo jest tu, tyle że dali ciekły metal. Zresztą sam ostanio pisałem o tym newsa: 3055176[/snapback]

Wszyscy gdybaja o rtęci itd, a przeciez to moze byc zawiesina jakiegos proszku metalu w odpowiednim medium.

Watpie aby rtec tam wpakowali, wszystkie stopy/metale ktore w temp pokojowej maja stan ciekly, maja duza lepkosc, imho zbyt duza jak na przeplyw w wyniku konwekcji (tak jak w HP nie ma zadnych pompek wszystko "przeplywa" na zasadzie wymiany ciepla)

Tyle że na innych portalach piszą że to ma mieć pompę elektro-magnetyczną.

 

A tak wracając do tematu to wydaje mi się że to będzie kolejny odpad ewolucji chłodzenia. Pojawi się i zniknie. Prawdziwą rewolucją mogły być nanorurkowe ogniwa peltiera ze swoją efektywnością rzędu 95-98% ale miały się pojawić pare lat temu i jakoś ich niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O RLY?

rok temu sie zaciągałem rtęcią i nadal żyje :lol:

ale skutki widać... :wink:

nic tylko czekać jak ktoś ciekawski rozpruje te rurki i spawdzi czy to się nadaje do picia

IMOtrzeba poczekac do testów bo jak narazie tylko taka ciekawostka "radiatorowa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtęć? Chyba żartujecie... Już widzę jak ktoś sprzedaje ultraciężkie coolery pełne metalu który wytwarza silnie toksyczne opary >.>

O kurcze musze termometr wyrzucic :blink:

Nie pomyslales ze raczej w tym czyms tak jak w HP medium bedzie pod cisnieniem, co raczej wymaga SZCZELNOSCI, wiec opary żadne nie maja prawa bytu!:D no moze poza oparami kleju... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy to bedzie w sprzedarzy i kiedy pojawią się jakies testy... jestem ciekawy czy na prawde jest to lepsze od wody 8)

Chyba 3 lata temu czytałem news w jakiejś gazecie o chłodzeniu ciekłym metalem ma VGA. Po 3 latach nadal go nie ma więc na ten wynalazek też nie liczę... Taka ciekawostka niż realna propozycja produktu. Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem nad czym się tutaj zastanawiacie. Jestem na 100% przekonany, że rtęci w tym nie będzie. Skoro sama UE do 2011 roku chcę w zasadzie zabronić używania tego metalu, gdzie na dzięń obecny już występują wszelkiego rodzaju ograniczenia w jej korzystaniu, na swoim terenie to nikt o zdrowych zmysłach nie wypuści ogólnie dostępnego dla wszystkich chłodzenia. Przecież nawet jakie "halo" było kiedy UE zakazała używać tradycyjnych termometrów własnie dlatego, ze była w nich rtęć. rtęć sama w sobie nie jest toksyczna, ale jej opary już tak. Szczególnie wpływają na nasz układ nerwowy.

 

Moim zdaniem pod tym "ciekły metal" kryje się gal+ind+cyna czyli dokładnie to samo co było np. w Radeonie Blizzard X850XTPE. Jest nie palne, nie toksyczne, a więc bezpieczne. Niemniej jakiejś kariery temu nie wróżę. Cena będzie kosmiczna bo technologia droga, a rzutu o glebę nie ma. Wg. NanoCoolers 30% sprawniejsze od powietrza to jest i jakieś 5% od wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jest sprawniejsze tylko o 5% od wody to ja juz wole wode... pewnie taniej wyjdzie cena bloczka niz tego cacka : P

 

o to jest dosc podobne http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,44467/ i kosztuje 150zl wiec ten metalik pewnie bedzie z 300zl hmmm tak mi sie wydaje chodz kto wie kto wie... ale cena powinna na początku jak juz wprowadza to do uzytku szybko spasc... i sie ustabilizowac...

 

Obczajcie tu http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=50&STR=5 punkt e:

 

"...płynny metal (Gal), który doskonale przewodzi ciepło – około 65 razy skuteczniej niż woda." lol :D

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...