Skocz do zawartości
SpectatorX

Gigabyte Ga-ma78gm-s2h (rev.1.0)

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się to nie wydaje... dla mnie to jest pewne ;-)

200 3dmarków więcej w 3dmark06 na integrze? Całkiem przyzwoity wzrost ;-) A jaki dokładnie wynik wyszedł i na jakiej konfiguracji sprzętowej? Pytam głównie o proc, ram (prędkość, ilość, dual/single), zasilacz, użyte chłodziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to nie wydaje... dla mnie to jest pewne ;-)

200 3dmarków więcej w 3dmark06 na integrze? Całkiem przyzwoity wzrost ;-) A jaki dokładnie wynik wyszedł i na jakiej konfiguracji sprzętowej? Pytam głównie o proc, ram (prędkość, ilość, dual/single), zasilacz, użyte chłodziwa.

Konfiguracja to: Sempron Le-1150 2GHz@2,5GHz, 1x2GB Kingston PC800 single chanel , Zasilka ModeCom MC350W chłodzenie chipsetu to niebieski zalman. Wynik wyszedl 1210 pkt w 3dmarku06. Jednak procek ogranicza i brak dual chanel tez ma wpływ drobny bo na orbie z takim taktowaniem tyle że np z x2 4600+ ludzie mają już ponad 1350pkt

 

Ciekawostką jest np to że w grze stalker fps mi ładnie skoczyły. Rozdzielczość 1440x900 ustawienia medium oświetlenie stateczne i średnio 39 klatek więc ładnie się gra. Przed o/c było średnio 27 klatki co już niestety psuło komfort bo się cieło. Na dniach przerabiam chłodzenie evercool serpent tak aby pasował na chipset więc temperatury będą jeszcze niższe wtedy pokombinuje z napięciem chipsetu i spróbuje przebić 1GHz :P

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełnym szacunkiem, ale z tym stalkerem to chyba raczysz sobie żartować... Albo poprostu nieskonfigurowałeś sterowników i dlatego tak zapier...nicza. Jeśli tylko zainstalowałeś sterownik i nie włączyłeś żadnych efektów to możliwe, że tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełnym szacunkiem, ale z tym stalkerem to chyba raczysz sobie żartować... Albo poprostu nieskonfigurowałeś sterowników i dlatego tak zapier...nicza. Jeśli tylko zainstalowałeś sterownik i nie włączyłeś żadnych efektów to możliwe, że tak działa.

Żartować ? Nie. Napisałem wyżej, stalker rozdzielczość 1440x900 ustawienia medium oświetlenie statyczne i średnio 39 klatek jest. Gra wykrywa sama optymalne ustawienia jakie są dla danej karty i takie sama ustawiła. W rozdziałce 1024x768 jest jeszcze bardziej widoczny wzrost fps. Btw: nie masz co się dziwić że stalker tak działa. Tak naprawdę jednym z głównych czynników płynności w tej grze jest poziom oświetlenia. Ja mam tylko ten pierwszy stateczny bo już na drugim spada o około 11 klatek w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że działają z tą płytą Hyperxy 1066 Mhz, chociaż nie ma ich na liście kompatybilnych pamięci. Trzeba tylko przełączyć w Biosie na Ganged. Nie wiem jednak, jak ta opcja wpływa na pracę rdzeni. Bo podobno do zadań z wykorzystaniem kilku rdzeni lepszy jest tryb Unganged. Ale wtedy pamięć od razu przestawia się na 800 Mhz. (na szczęście w chwili obecnej więcej jak dwóch rdzeni i tak się nie wykorzysta :)

 

P.S.

Co do dual channel, to CPU-Z pokazuje dual, a memtest single <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty GA-MA78GPM-DS2H i na tym modelu nie mam obserwuję tak wysokich temperatur, jak te o których piszecie. Jest tam trochę inny radiator na NB, ale czy on robi aż taką różnicę? Swoją drogą wie ktoś która to temperatura jest oznaczona w Easytune jako "system"? W Easytune mamy dwie temperatury: CPU oraz system. Natomiast w Speedfan są trzy temperatury: dwie takie jak w Easytune i jedna zwykle o pare stopni wyższa. Ta wyższa to NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem speedfana to się nie wypowiem, ale u mnie temp. mostka sięga czasem rzędu 80-85 stopni. Komp jest stabilny i nic złego się nie dzieje. Może kiedyś zamocuję jakieś dodatkowe chłodzenie, ale na razie przeszedłem z tym tematem do porządku dziennego. Ty masz widocznie rewizję 1.1 skoro masz inny radiator i najwidoczniej daje on aż taką różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to temperatura NB nie jest w ogole podawana. W Speedfanie jak i w starszym Everescie sa zle wskazania poniewaz nie potrafia dobrze odczytac. W nowym Everescie i EasyTune sa podane tylko dwie temperatury: dla CPU i SB. Temp SB u mnie wacha sie od 35*C do 39*C.

 

Czy wie ktos czy na ta plyte wejdzie Ninja Mini albo Alpaya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty GA-MA78GPM-DS2H i na tym modelu nie mam obserwuję tak wysokich temperatur, jak te o których piszecie. Jest tam trochę inny radiator na NB, ale czy on robi aż taką różnicę? Swoją drogą wie ktoś która to temperatura jest oznaczona w Easytune jako "system"? W Easytune mamy dwie temperatury: CPU oraz system. Natomiast w Speedfan są trzy temperatury: dwie takie jak w Easytune i jedna zwykle o pare stopni wyższa. Ta wyższa to NB?

Widzę że masz płytę z własną pamięcią dla karty graficznej. Możesz coś przybliżyć o wydajności zintegrowanej grafiki ? Właśnie czekam na takową płytę.

 

 

Z tego co wiem to temperatura NB nie jest w ogole podawana. W Speedfanie jak i w starszym Everescie sa zle wskazania poniewaz nie potrafia dobrze odczytac. W nowym Everescie i EasyTune sa podane tylko dwie temperatury: dla CPU i SB. Temp SB u mnie wacha sie od 35*C do 39*C.

 

Czy wie ktos czy na ta plyte wejdzie Ninja Mini albo Alpaya?

Wchodzi niebieski zalman oraz evercol serpent jak odpowiednio się dziurki dowierci :P Inne bez kombinacji nie chcą zbytnio pasować. W każdym razie zmiana chłodzenia wymaga olbrzymiej ostrożności gdyż rdzeń chipsetu jest tak mały że zarówno zalman jak i serpent się u mnie bujał. I niestety chciałem dotknąc palcem radiatorka żeby sprawdzić na oko temperaturę i komputer się powiesił i płyta główna padła. Nie wiem dokońca co jest powodem. Po prostu już nie reaguje w żaden sposób reset biosa nie pomaga inne podzespoły też na niej nie działają. Oddam ja na gwarę ale nie lubię czekać to już zamówiłem drugą płytę z własną pamięcią do grafiki. Dojdzie w piątek to może jakąś mini recenzje zrobię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Przeciez mi chodzi o chlodzenie CPU. Przeciez te nazwy co podalem to coolery CPU...

 

Chodzi mi o to czy nie beda wadzily o pamiec ani o chlodzenie NB. Ogolnie czy sie zmieszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to temperatura NB nie jest w ogole podawana. W Speedfanie jak i w starszym Everescie sa zle wskazania poniewaz nie potrafia dobrze odczytac. W nowym Everescie i EasyTune sa podane tylko dwie temperatury: dla CPU i SB. Temp SB u mnie wacha sie od 35*C do 39*C.

 

Może ktoś wie jak to jest w końcu z tymi temperaturami? Wcześniej parę osób pisało że ma wysokie temperatury na NB. Jeżeli nie ma tam czujnika to skąd to wiedziały ile tam jest? Termometr czy metody organoleptyczne? :wink: Używam programu speedfan 4.35 i są tam trzy temperatury + temperatura HDD i chyba temperatura rdzenia (rdzeni?).

 

Widzę że masz płytę z własną pamięcią dla karty graficznej. Możesz coś przybliżyć o wydajności zintegrowanej grafiki ? Właśnie czekam na takową płytę.

 

Mam taki zestaw:

Athlon X2 4050e

GA-MA78GPM

2x1GB Kingston 800MHz

Samsung HD322HJ

MC 350

Obudowa Asus TA-B31

W 3Dmark06 - 1294 (WinXP SP3). Jak już pisałem problemów z temperaturami nie zaobserwowałem - radiatory są chłodne, bez obciążenia Easytune pokazuje temperatury niewiele wyższe niż pokojowe. Na płycie jest inny radiator, zastanawiam się tylko czy przy tym radiatorze wejdzie coś do gniazda PCIE x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja temp. sprawdzałem w Sandrze, ale ją ostatnio odinstalowałem wiec na chwilę obecną nie mam jak sprawdzić.

 

Pobawiłem się za to ustawieniami karty. Najpierw na "sucho" bez podkręcania 3Dmark06 i Assasin Creed na pełnych ustawieniach. W 3Dmarku 1427 pkt w Assasinie 60 fps., ae płynność gry pozostawiała wiele do życzenia. Ściągnąłem Ati Tray Tool, ale się okazało że nie działa on z kartami zintegrowanymi. Ściągnąłem więc AtiTool, ale niestety nie dałem rady podkręcić nim karty. Nie chciał zapisywać ustawień. Sięgnąłem więc do BIOSu i zmieniłem taktowanie rdzenia z 500 na 950. Niestety po uruchomieniu kompa, załadowała się tapeta, pasek startu i zonk. Wyłączył się monitor. Więc reset i zmiana taktowania na 900. Wszystko chodzi, 3Dmark dał wynik 1815 pkt, a Assasin 75 fps. Gra chodzi teraz płynnie i nareszcie mogę czerpać przyjemność z grania. Później postaram się jeszcze bardziej podkręcić kartę. Zobaczymy do ilu dojdę.

Edytowane przez fantattoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na GA-MA78GPM przekroczyłbyś 2000 pkt (dodatkowe 128 MB DDR3 dla grafiki). Phenom + HT 3.0 robią swoje. Jak podkręcałeś? Zmieniłeś tylko taktowanie grafiki czy także napięcie NB?

Rozumiem że nie zmieniałeś chłodzenia. Płyta pracuje stabilnie na tych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się kompletnie na overclockingu, więc zmieniłem tylko ustawienie grafiki. NB nie ruszałem. Grzebałem tylko w BIOSie.

W czasie normalnej pracy (firefox, divx, muza, gg, aqq, Bat) wszystko chodzi pięknie, jednak wczoraj podczas gry w Assasina dwa razy zaliczyłem zwiechę gry. Musiałem ją wyłaczyć w menedżerze zadań, bo inaczej nie dawało rady. Jednak sam system nadal pracował stabilnie. Chłodzenia nie zmieniałem. Szukam jakiegoś dobrego programu do monitorowania temp. bo Sandry za cholerę odpalić nie mogę, zaś Everest lubi przekłamywać.

Edytowane przez fantattoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam także tą płytę ale mam dziwny problem.

otóż jakoś nie działa mi ta zintegrowana karta graficzna. w biosie przestawiłem na on board i gdy odpalam kompa wszystko widac na monitorze. natomiast gdy juz wejdzie na pulpit to mam czarny obraz i nic nie widac. natomiast na zewnetrznej karcie graficznej wszystko dziala. na każdej rodzielczosci itd itp. nie wiem moze sterowniki nvidii starej karty gryza sie ze sterownikami ati?

moglibyście mi pomóc jak taki problem rozwiazac. bo mi na starej grafice jedna gra nie chodzi:/ poradzcie co trzeba zrobic.

dodam ze mam monitor CRT samsung 793df, a ta zewnętrzna karta to gforce 6200 turbocatche, jeśli to może pomóc

Edytowane przez katox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kompletnie nic w BIOSie nie ruszałem. Fakt, że żadnych dodatkowych kart nie instalowałem. Wyjmij wszystko co niepotrzebne (karty PCI, PCI-E, AGP itp), w biosie ustaw wszystko na DEFAULT i zrób reinstalke systemu. Jeśli pop czymś takim nie ruszy, to znaczy, że nawaliła integra na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze tak. a jak widzialbym obraz do momentu logowania gdym tego kabla nie przelozyl?? prosta kwestia raz jeszcze.

mam płtę gigabyte ga-ma78gm-sh2 i na niej jest zintegrowana karta graficzna readon hd3200. na slocie pcie ma starą karte geforce 6200 turbocatche. caly czas byla wlaczona karta geforce i wszystko chodzilo okej. ale gdy znalazlem gierke pewna stra karta jej nie chciala obsluzyc. wiec zobaczylem jakie karty obsluguje i patrze a tam moja zintegrowana karta jest. no to w biosie przelączylem na on-board vga i przelozylem kabel monitora na wejscie karty zintegrowanej. wlaczm kompa widze wszystko jak sie ładuje wszystko potem czrny ekran z logem win xp i słysze dzwięk ładowania ustawien i czarny obraz. dziwi mnie ze widze wszystko na starej karcie a na zintegrowanej nic. jezeli ktos wie co zrobic to sstawiam litra. pozdrowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem więc AtiTool, ale niestety nie dałem rady podkręcić nim karty. Nie chciał zapisywać ustawień.

W atitool żeby zapisywały się ustawienia trzeba wklepać jakąkolwiek wartość w polu MEMORY (mimo że integra na tej płycie nie ma własnej pamięci) - bynajmniej u mnie to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może w trybie awaryjnym wejść do Windowsa. Może to kwestia rozdzielczości ?

 

nie no rozdzielczosci to chyba tez nie problem bo na starej karcie zmienialem rozdzielczosc na kazda mozliwa i tez to samo gdy przelaczalem na zintegrowana... ale zonk.

 

myslalem ze komus tez tak sie przydazylo a tu tylko mi... i musze sam cos wymyslic. ale jak dam rady to sie napewno podziele. nadal mam jednak nadzieje z pomocą. pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTool nie zapisuje mi żadnych ustawień. Wpisywałem już różne wartości i lipa.

 

Katox, czy zrobiłeś tak, jak Ci pisałem? W starym kompie jak miałem dwie karty (integre + PCI), to PCI mi wariowała. Cały czas resetowała mi kompa. Po wyjęciu wszystko wróciło do normy. Może warto przeinstalować system tylko z samą zintegrowaną 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTool nie zapisuje mi żadnych ustawień. Wpisywałem już różne wartości i lipa.

 

Katox, czy zrobiłeś tak, jak Ci pisałem? W starym kompie jak miałem dwie karty (integre + PCI), to PCI mi wariowała. Cały czas resetowała mi kompa. Po wyjęciu wszystko wróciło do normy. Może warto przeinstalować system tylko z samą zintegrowaną 3200.

myślę nad tym... ale potem znów kilka dni trzeba instalowac wszystko:/ leniuch ze mnie, wiem:) ale jak nic nie wymysle to tak zrobie... może samo wyjęcie pci coś zmieni... dzieki

pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w końcu się udało. bez reinstalki systemu. tylko wyciągnąłem starą kartę i od razu zatrybiło... głupi byłem że od razu tego nie zrobiłem:)

ale działa i muszę powiedzieć że ta zintegrowana daje rade... jest niezła:)

sieah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Właśnie złożyłem kompa dla siostry opartego na tej płycie (rev 1.0).

 

Gorąca prośba do osób które zmieniły radiatory - zapodajcie fotki

Ciekawi mnie też jak idzie Wam podkręcanie grafiki (bios F5 - max zegar VGA 2000MHz)

 

 

mały problem.

Po automatycznej instalacji sterów mam niezainstalowane urządzenie, chyba przez to everest (ani inny tego typu program) pokazuje płytę główną jako unknown.

Tak samo miałem na win MX4, MX7 i XP pro.

Sterowniki ze strony Gigabyte i ATI nie wnoszą nic nowego (CCC 8.8 krzaczy się - komunikat o braku obsługi sterownika)

 

Driver agent :http://tnij.org/bpp0 (różne drivery - błąd pozostaje)

Edytowane przez oogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzięki SpectatorX, że założyłeś wątek o tej płycie. Też ja zakupiłem i też o niej kilka zdań napiszę.

Kupiłem ją zachęcony wspaniałymi opiniami i stosunkiem ceny do jakości. U mnie pracuje z Athlonem 64 x2 5400 i ramem Kingston 2GB KVR800D2N5K2/2G w dualu. Nie jest podkręcana, grafa ustawiona na 500, pamięci na 800, napięcia na normal.

Najpierw o grzaniu chipsetu (NB). Mam wrażenie, że po instalacji sterów do płyty temperatura normuje się. W każdym razie u mnie w czasie pracy "bez windowsowej" radiator NB parzy, natomiast w czasie pracy w Windowsie można go ze spokojem pomacać i NB nie jest jakoś bardziej ciepły od SB. Pewnie stery do NB robią swoje :). Pod Windowsem praca stabilna. Bez zastrzeżeń.

Ale musi być jakieś "ale". Zaistniała kiedyś potrzeba sprawdzenia dysku narzędziem Seagate (SeaTools). Niestety w czasie sprawdzania dokładnego (long test) zwis i tak w kółko. Co powoduje zwis? Podłączona myszka (nie ważne czy pod PS czy USB, nie ważne jaki producent), komp wiesza się przy przesunięciu myszki. Bez podłączonej myszki long test działa. Nie wiem w czym tkwi tu problem, ale to można pominąć, choć świadczy o tym, że coś jest niedograne. Zabawa z zamianą / wymianą RAM nic w tym przypadku nie daje, na innych kościach, w innej konfiguracji tak samo.

Drugie ale. Używam Nortona Ghosta 14. Instalacja pod Windą super, żadnych kłopotów, robienie backupu (pod Windowsem) bez problemu. Niestety przywracanie odbywa się z bootowalnego dysku recovery Symanteca, jest to taka symulacja Windowsa Visty. Na Kilka "używań" pojawił mi się w czasie ładowania Ghosta komunikat błąd aplikacji - pamięć nie może być read i resecik, po tym już było OK. A takie coś to mi się już nie podoba. Pamięć maglowana i testy przechodzi bez błędów. Na innym kompie (ale na Intelu) RAMy chodzą bezbłędnie. Napędy, dysk wykluczam. Mam wrażenie, że trzeba poczekać na kolejny BIOS. To tyle moich wrażeń, na razie stabilność taka sobie (na szczęście pod Windowsem stabilna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...