Skocz do zawartości
krawat88

Upgreade Komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam powoli myslec co by tu w kompie wymienic?

Chodzi glownie o gry.

 

Moj komp to:

Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATA300 (ST3160815AS)

procesor AMD Athlon 64 3200+ BOX (AM2) Orleans

DDR2 1024MB 800MHz Geil Ultra (2x 512MB) CL4

GeForce 7600GS Galaxy 128MB Zalman

asus m2n4 sli

I teraz niech mi ktos doradzi. Czy wystarczy jak dokupie jeszcze 2x512 takiego ramu jak mam.

Czy moze procka? Albo moze warto nad tym sli sie zastanowic czy kart nie polaczyc? Czy moze starej sie pozbyc i cos nowego?

Jakie widzicie opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w jednym module 2GB tylko 2x1GB. Po co rezygnować z dual channel.

A wiesz ile daje dual?? 3-5% które jest odczuwalne wyłącznie w syntetykach i programach typu SPI (różnice na poziomie 1/10 sekundy).

 

Weź jedną kostke 2GB, wyjdzie taniej a potem będziesz mógł spokojnie wrzucić 2 taką i też będzie dual (który prawie nic nie daje).

 

@up

Spodziewać się możesz jedynie zapełnienia wszystkich slotów na ram i problemami ze sprzedażą w późniejszym czasie. Moduły 512MB są już teraz niechętnie kupowane.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile daje dual?? 3-5% które jest odczuwalne wyłącznie w syntetykach i programach typu SPI (różnice na poziomie 1/10 sekundy).

Niewiele to fakt ale jednak zwiększa wydajność.

http://www.madboxpc.com/contenido.php?id=2433

 

Weź jedną kostke 2GB, wyjdzie taniej a potem będziesz mógł spokojnie wrzucić 2 taką i też będzie dual (który prawie nic nie daje).

Zakup bez przyszłości. Kupi moduł 2GB, straci duala czyli 1-3% mniejsza wydajność i co mu to da ? Że kiedyś tam w ogległej przyszłości doda sobie drugie 2GB ? I co mu po 4GB skoro żaden 32bitowy system operacyjny tego nie obsłuży ? Lepiej teraz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2x1GB lub 4x512 i mieć dual channel. Jak się w przyszłości (ogległej) zmienią systemy operacyjne na 64bit to sprzeda całość (być może cała płyte i proca) i kupi nowy sprzęt bo obecny na DDR2 będzie już przeżytkiem.

Edytowane przez Quazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo.... co komu po tych 3 procentach?? W grach nie będzie żadnej różnicy, we wszystkich progsach użytkowych też nie będzie różnicy. Ona będzie tylko w syntetykach, które są nie przydatne do niczego oprócz testowania wydajności kompa. Tyle na ten temat, a pomysł z 4x512 bezsensowny jak wyjazd na narty w lato :/ Co potem z tymi kościami zobisz? na choince sobie będziesz mógł je co najwyżej powiesić, bo nikt tego nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak myslalem zeby jeszcze z rok moze 2 przetrzymac i dopiero cos nowego skladac.

A to ze nikt nie kupi to trudno. Jak teraz doloze te 100 zl to nie zbankrutuje. I tak juz sporo stracilem bo dalem za moj ram ponad 400 zl a teraz za 100 stoi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ponownie.

Jednak bym chciał wymienic sobie karte graficzna. Ramu dokupilem i moze jest troche poprawa ale jednak nie wiele.

 

Moj komp to:

Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATA300 (ST3160815AS)

plus drugi dysk tej samej firmy tylko ze 500 gb.

 

procesor AMD Athlon 64 3200+ BOX (AM2) Orleans

DDR2 800MHz Geil Ultra (4x 512MB) CL4

GeForce 7600GS Galaxy 128MB Zalman

asus m2n4 sli

zasilacz modecom pfc 2.0 400

 

Moze mi ktos doradzic jaka grafe do tego bylo by najlepiej dołożyć?

Edytowane przez krawat88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kasy możesz na to przeznaczyć.

Sam nie wiem, napisz mi jaka by byla najkorzystniejsza dla mnie opcja i ile to by kosztowalo?

Ale przypuszczam ze pewnie cos ok 500 zl?

Czy za tyle nie warto sobie glowy zawracac?

A moze cos uzywanego kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup, np. używkę 3850 i do tego, np. x2 4800+ ( na allegro kupisz wersje OEM za 200zł) i chłodzenie do niego za kilka dych. Wyjdzie coś troche ponad 500zł i proca tak do 3.0 - 3.2 powinieneś podkręcić i będzie dobrze.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 z sensownym OC ( np. mój X2@3+GHz poszedł za 130zł), do tego szukać 8800GS za ok 250zł i 2GB RAM.

Procka planowalem takiego:

http://www.allegro.pl/item552315433_matrav...wy_fvat_gw.html

 

Grafe to dokladnie nie wiem.

Ramu mam 2 gb,

Edytowane przez krawat88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz masz Modecom MC, czy Modecom Feel? Bo to jest duża różnica. Ten X2, co podałeś z linka za 209 zł jest bez sensu. Za 30 zł więcej można kupić X2 4850e i do tego w wersji BOX. Szukaj używanego X2 : http://www.allegro.pl/item555443544_athlon_x2_4850e.html - pamiętaj tylko, że nówka kosztuje 239 zł. Do tego jako karta graficzna 8800GT / 9600GT ew. jak nówka, to Asus HD4670.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz masz Modecom MC, czy Modecom Feel? Bo to jest duża różnica. Ten X2, co podałeś z linka za 209 zł jest bez sensu. Za 30 zł więcej można kupić X2 4850e i do tego w wersji BOX. Szukaj używanego X2 : http://www.allegro.pl/item555443544_athlon_x2_4850e.html - pamiętaj tylko, że nówka kosztuje 239 zł. Do tego jako karta graficzna 8800GT / 9600GT ew. jak nówka, to Asus HD4670.

Zasilacz mam taki:

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=283555

 

czyli mc.

 

Taka duza roznica w tych prockach jest? Bo ja to sie kompletnie teraz nie orientuje.

 

Ta karta asusa taka dobra? ja chcialem cos z nvidi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak MC, to ok. 4850e, to 4800+ z obniżonym poborem energii. Ta aukcja, którą podałeś jest po prostu nieopłacalna. Starsza wersja procesora i to w dodatku bez pudełka i dołączonego coolera. A za 30 zł więcej masz nowszą wersję procesora wraz z coolerem i pełną gwarancją. Podałem Ci jednak aukcję z używanym 4850e.

 

Jeżeli chodzi o karty nowe, to w tej cenie HD4670 jest po prostu najlepszy i tyle. W używanych jedynie 8800GT i 9600GT będą lepsze.

 

Chciałeś coś z nv. A czemu nie z ATI? Dla szpanu, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...