Skocz do zawartości
qtch

Chlodnica/nagrzewnica

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje jakiejs nagrzewnicy/chlodnicy, ktora bedzie mogla schlodzic okolo 120W. Nie mam na ten cel zbyt wiele kasy (do 50zl) ani zadnego szrotu w poblizu wiec prosze o pomoc. Kto wie gdzie mozna na ursynowie kupic tanio chlodnica ? albo jak ktos ma tanio do sprzedania to prosze na priv. Zalezy mi na wlocie, wylocie 12mm i zeby byla miedziana i nie skamieniala/skorodowana. z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje jakiejs nagrzewnicy/chlodnicy, ktora bedzie mogla schlodzic okolo 120W. Nie mam na ten cel zbyt wiele kasy (do 50zl) ani zadnego szrotu w poblizu wiec prosze o pomoc. Kto wie gdzie mozna na ursynowie kupic tanio chlodnica ? albo jak ktos ma tanio do sprzedania to prosze na priv. Zalezy mi na wlocie, wylocie 12mm i zeby byla miedziana i nie skamieniala/skorodowana. z gory dziekuje za pomoc.

to ty pisales do mnie na maile wiecc tu odpowiem - nie odsprzedam nagrzewnicy bo :

 

:arrow: nic nie obiecalem

:arrow: juz nie ma w takim dobrym stanie , jak ja mam

:arrow: nie mam kasy nawet na zakupienie (30zl)

:arrow: z tego co piszesz - to duzo wymagasz - nawet by mi sie nie chcialo ruszyc i doprowadzic do porzadku

:arrow: po robociznie cena bylaby wyzsza napewno (chodzi o czyszczenie , szlifowanie na glanc (tak zrobilem ze swoimi) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest element rytuału kazdego hardcorowego waterclockera ;]

a tak na serio ... ja myslalem , ze w gdyni sa problemy ze szrotami , wy macie ich wiecej niz grzybow po deszczu

hehe ja we wrocku znalazlem przynajmniej ze 20 szrotow , a widzac ze wawa jest 2 razy wieksza , wiec spokojnie znajdziesz ze 40 szrotow :lol: tylko nie szukaj gdzies w centrum , tylko na obrzezach - na jakis zadupiach wawy - popros kolege aby cie przewiozl dookola wawy - na 100% cos znajdziecie - lub otworz panorame firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej na gielde samochodowa i tam gdzie z czesciami stoja, przynajmniej mozna pomacac, takie kupowanie kota w worku to bezsens.

A fota wyglada wybitnie dziwnie, i nie mam tu na mysli sniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej na gielde samochodowa i tam gdzie z czesciami stoja, przynajmniej mozna pomacac, takie kupowanie kota w worku to bezsens.

A fota wyglada wybitnie dziwnie, i nie mam tu na mysli sniegu.

photoshop ?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.... Rozumiem , ze kolega zdecydowany jest na robienie szrotu ze swoich 4 katow ;/ Nie radze kupowac na allegro od "niepewnych" ...

Jesli chlodnica kosztuje 51 zł znaczy to , ze jest tyle warta ... ;/

Ja bym sie bal na twoim miejscu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na szrocie ( w"korkuciu" dla ludzi z olsztyna :)), maja tam bardzo duzy wybor nagrzewnic. Moj wybor padl na aluminiowa nagrzewnice o wymiarach 28/18/4 cm z kruccami 12mm. Blaszki ma proste, jest szczelna i w srodku tylko lekko brudna. Blaszki sa das gesto ulozone, a rurki wewnatrz polaczone rownolegle. Kosztowala mnie ona 20 zl, wiec sobie ocen czy nie warto pojechac sobie na szrot i poszukac. Liczac dojazd (5km za miastem) poszukiwania i kupno zajelo mi ok. 45 minut.

 

OT. Powie mi ktos jak wyczyscic wnetrze nagrzewnicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie wymagający klient jesteś.

Ja kupiłem na szrocie całą miedzianą/mosiężną od fiata 125p, cena 15zł. Wczoraj przeszła małą przeróbkę, bo wywaliłem zaworek, a zamiast niego został wlutowany przez znajomego hydraulika kawałek miedzianej rurki - efekt - mniejszy opór. Więc cena ogólnie mnie wyniosła 15zł + 2 browary :D . Pensetą poprostowałem dzisiaj blaszki i jest już wypas. Ludzie! - na szroty marsz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=11955879

nowka sztuka, troche powgniatana, ale bez jakiejkolwiek korozji, czy kamienia.

Hey,

kupilem od tego goscia taka nagrzewnice - ma tego troche jak widac :) Dalem 46zl, troche pogiete finy ale za to nowka. Spisuje sie IMO OK (mate MEv1,aquael 600l,rurki 10mm + ta nagrzewnica) i mam 42-43 stopnie z diody w procu w load na XP 2300MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam takiego probllema malego - mianowicie co moge zrobic z kroccami nagrzewnicy od lady?? sa jakies takie niefajne- widzielm ze nagrzewnica od lady u copperfieldow maja takie fajne zakonczenia :) i dumam jak to zrobic zeby bylo szczelne - ktos pomoze opisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam takiego probllema malego - mianowicie co moge zrobic z kroccami nagrzewnicy od lady?? sa jakies takie niefajne- widzielm ze nagrzewnica od lady u copperfieldow maja takie fajne zakonczenia :) i dumam jak to zrobic zeby bylo szczelne - ktos pomoze opisze?

Nie wiem jakie są w ładzie kroćce konkretnie, ale ja w swojej kadetówce upitoliłem do dł. ok. 3-4cm. Wycieczka do Ciastoramy - dopasowałem kolako miedziane - z jednej strony szersze (nagrzewnica) z drugiej węższe (na wąż), tak zeby pasowało na styk. Uszczelniłem poxiliną i luzik. Jak chcesz miec taki lux jak na overcooled to lutowanie + malowanko.

 

("no pain, no painting" - 5 min. z tego polewałem <lol>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj patent chyba latwiejszy :] jakies spostrzezenia przy uszczelnianiu??

wybrać kolanko jak najwęższe, zeby trzeba było wcisnąć, a nie by łuźno wchodziło. Obsmarowujsz cieniutką warstwą poxiliny do okoła złączkę nagrzewnicy i wciskasz kolanko. Teraz tylko obklejasz styk kolanko - nagrzewnica i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...