Skocz do zawartości
Gość MaRuH

Komp Do Oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam komputer koledze i udało mi się poskładać taki zestaw ale może będzie jeszcze coś do poprawki :razz: , komp do minimalnego OC, procka na 3Ghz puszcze i styknie.

 

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz BOX 296zł

 

Gigabyte GA-EP43-DS3L 231zł

 

Goodram DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX 180zł

 

Palit XpertVision GeForce 9600 GSO Sonic 768MB DDR3 PCI-E BOX 287zł

 

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 140zł

 

Chieftec GPS-450AA-101A 450W 133zł

 

Logic N1 czarno-srebrna 95zł

 

PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM 79zł

 

Creative Inspire 280 2.0 retail 52zł

 

Razem: 1493zł

 

Ceny z agito.pl

 

Może być? :razz:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wygrzebie jeszcze 150zł, to grafike na radka zmien... moj wspollokator kupil podobny zestaw (slabszy proc i wiekszy hdd) i teraz pluje sobie w twarz, ze nie poczekal 2 mesiace na radzia ;-)

a jak nie ma kasy to kup 2gb ramu mniej... mniejszy problem potem dokupic za 100zł niż kombinować z wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw zlozony dobry, tylko grqfa jest dosc slaba, kolego duzo gra?

bo jesli gra duzo to lepiej wziac hd4850

w tej cenie myślę,że to optymalny wybór.

Karta graficzna nie jest SŁABA,to porządny średniak,w rozdzielczościach do 1280x1024 większość gier pójdzie na maksa,no z wyjątkiem kilku killerów grafik (Crysis).

Jak można wysupłać trochę więcej kasy to na pewno warto brać radka,ewentualnie zrezygnować z takiej ilości ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez bym polecał wymiany grafy na radka 4850 ofszem ten geforce starczy na razie ale po dorzuceniu 250 zł masz o wiele wydajniejsza kartę, oszczędności bym szukał w obnizeniu ramu z 4 do 2 GB RAMU, róznicy az tak dużej nie będzie, niewiem jaki system zainstalujesz ale jeśli xp to i tak bedziesz miał troche ponad 3 GB a za jakis czas możesz dokupic kostke pamięci i tyle a za jakis czas kiedy na dobre zadomowi sie DDR3 i DDR2 siłą rzeczy troszke jeszcze stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem trochę po kosztach i tak myślę że wezmę gigabyte p31 ds3l i e2180 (podkrece mu go troche) i grafe wsadzę hd 4850 taki komp wyjdzie 1441zł, tylko nie wiem czy e2180 @ np te 3ghz nie bedzie za słaby do radka. Kumpel teraz za bardzo nie gra z racji że aktualnie ma bardzo słabego kompa (kupiony jakieś 6 lat temu), ale jak już złoży nową maszynę to ma zamiar grać w nowe tytuły.

 

EDIT:

 

OK mam już w 99% ostateczny zestaw, jeszcze tylko kumpel musi podjąć decyzję czy taki chce :razz:, wyszedł trochę drożej ale myślę że warto dopłacić całe 29zł :razz: , tylko ramu zamiast 4GB jest 2GB ale co tam ram idzie zawsze łatwo dodać.

 

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz BOX 296zł

 

Gigabyte GA-EP43-DS3L 231zł

 

Goodram DDR2 2048MB 800MHz CL5.0 BOX 86zł

 

Gainward Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX 444zł

 

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 140zł

 

Chieftec GPS-450AA-101A 450W 133zł

 

Logic N1 czarno-srebrna 95zł

 

PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM 79zł

 

Creative Inspire 280 2.0 retail 52zł

 

Razem: 1529zł

 

Myślę że teraz jest już OK i nic tylko zamawiać. Thx za odp.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2xxx to kiepski wybór jak na takiego kompa, a P31 ma duże ograniczenia co do ilości pamięci. Bierz lepiej początkowy zestaw, ale weź tylko 2GB ramu i możesz wziąć tańsze mobo, np gigabyte P35-DS3L, tańszy jakieś 30zł tylko ale zawsze to 30zł więcej na radzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...