Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Divine Divinity 2: Ego Draconis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

kontynuacja fajnego rpg narescie coraz blizej

 

polygamia

 

Larian okazał się kolejnym zespołem deweloperskim, który nie wytrzymał. Divine 2: Ego Draconis zaprezentowane miało zostać na Games Convension w Lipsku, ale dzięki CVG już teraz mamy dostęp do pierwszego trailera i 27 obrazków. Wszystko to wygląda naprawdę obiecująco, choć jednocześnie zupełnie odmiennie od poprzedniczki. Fabularnie gra przeniesie nas gdzieś w okolice zakończenia pierwszego Divine Divinity. Beyond Divinity rozwijał inne wątki, więc D2 raczej nawiązywać do tego tytułu nie będzie. Zaczniemy przygody jako Dragon Slayer, a celem będzie osiągnięcie statusu Dragon Lord. Twórcy obiecują niezłą fabułę i rozbudowane zadania poboczne. Podano jeden przykład. Po przybyciu do pewnej miejscowości, dowiadujemy się o romansie łączącym miejscowego kowala z mężatką. Nic nowego, cudzołóstwo rzecz powszechna. Wiarołomna małżonka poprosi nas o dostarczenie miłosnego liściku do warsztatu i tu pojawi się kilka opcji. Można spełnić życzenie kobiety, oczekując bardziej lub mniej wymiernej korzyści, możemy też list przeczytać, zniszczyć albo powiadomić o zdradzie męża, można też zacząć szantażować kobiecinę. Podjęta decyzja skutkować będzie dla nas konkretnymi konsekwencjami. Kowal podniesie lub obniży ceny, możliwości realizacji niektórych innych zadań pobocznych otworzą się przed nami, zaś innych zamkną, etc. W tekście CVG znalazło się stwierdzenie, że grą powinni zainteresować się ci, którym podobał się Wiedźmin. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że rzeczywiście, gra może stanąć w szranki z grą CDP. Graficznie D2 wygląda nawet lepiej od Wiedźmina, a Larian dowiodło, że z pisaniem dobrych, inteligentnie skonstruowanych fabuł nie ma problemu. No i jeszcze jedno. Muzykę do gry napisze, tak jak w Divine Divinity i Beyond Divinity, Kirill Pokrovsky. Słychać to w trailerze dostępnym na stronie CVG. Tam również, jak wspomniałem, do obejrzenia 26 innych obrazków z gry.

trailer i fotki

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była fajna, dosłownie zgniotła mnie ilością questów i wielkością gry. Chętnie bym ją przeszedł od nowa, ale nie mam wolnego miesiąca na granie. ;p

2ka już w full 3d, też czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........................

2ka już w full 3d, też czekam.

Ach czemu, no czemu. :cry: :mur:

Chcę grafikę z rzutem izometrycznym. Wiem, wiem. Marzenie ściętej głowy w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

IMO jedynka to był jeden z najgorszych crapów w jakie grałem, ale hmmmm, zobaczymy...........

jak ja odpalilem pierwszy raz to wylaczylem od razu,ale pozniej jak nie mialem nic ciekawego pod reka odpalilem ponownie i..przepadlem!!

gra ma wiele smaczkow,fajne questy o roznych wyborach,trzeba troche czasu aby wczuc sie w gre ,pozniej trudno sie oderwac,a no i czasami nalezy troche poglowkowac-ogolnie fajna gra

 

sam ujrzalbym 2 w izo,ale swiat idzie naprzod i 3D wydaje sie byc teraz obowiazkiem-wiec lepiej tak niz wcale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Sezon na mityczne gady trwa w najlepsze. Przynajmniej tegoroczna jesień wyjątkowo obrodziła w tytuły, które mniej lub bardziej traktują o latających poczwarach ziejących ogniem. Najwyraźniej smoki ponownie wracają do łask, jako ikona fantasy. Dopiero co tryumfy święcił rewelacyjny Dragon Age: Początek, będący kwintesencją prawdziwego Role-Playing Game, tymczasem na horyzoncie pojawił się już kolejny przedstawiciel tego zacnego gatunku. Jednak Divinity II: Ego Draconis nie rzuca rękawicy „roleplejom” starej daty. Następca trochę niedocenionych i zapomnianych Divine Divinity oraz Beyond Divinity skierowany jest bowiem do wielbicieli akcji okraszonej baśniowymi realiami, łaknących solidnej porcji wrażeń. Nie stanowi więc bezpośredniej konkurencji dla monumentalnego Dragon Age lecz Risen, którego zresztą pod wieloma względami przypomina. Belgowie z Larian Studios plan mieli więc prosty, ale jak z jego realizacją?<p>

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba</p>

<p>ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI</p>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie fajna gra , choć w naszej wersji Cenega dała ciała i niepoprawnie zaimplementowała patch nie do końca usuwając problemy.

 

Ale z tymi hiper wymaganiami to chyba przesada? U mnie da się dobrze pograć spokojnie w 1920x1200 a do redakcyjnego kombajnu trochę mi brakuje (acz wszystkiego nie wymaksowując w ustawieniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria Gothic pokazała(Mi) że nie tylko strzelanie z karabinów i pistoletów jest fajne, machanie mieczem też daje dużo frajdy. No i jakoś to poleciał :P

Dark Messiah of Might and Magic nawet się nie spodziewałem że jego mechanika tak mi podejdzie, teraz Risen mega ciekawy i wciągający.

Po nim zagrało by się w coś podobnego a tu nagle Divinity II: Ego Draconis o którym nic nie słyszałem zostaje odkryty, mniam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze giera slabo radzi sobie z Multi GPU :>

 

 

 

A nie sprawdzaliście z włączonym/wyłączonym SLI ? 

 

 

Inna sprawa , że ona wygląda płynnie nawet przy 25 klatkach.

 

A co do pytania w tytule artykułu - jest o wiele lepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ocena Caleba widzę zbliżona do innych w internecie, to tylko CDA się wyrwało z tak niską oceną.

 

To jak to jest z tym poziomem trudności? Trudniej niż np w Risen?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ocena Caleba widzę zbliżona do innych w internecie, to tylko CDA się wyrwało z tak niską oceną.

To jak to jest z tym poziomem trudności? Trudniej niż np w Risen?

Poziomy trudności masz bodajże 4 - z czego nawet na najłatwiejszym można zarobić w ryja w późniejszy etapach, bo początek jest banalny :) Grałem na średnim, i chyba było porównywalnie z małym wskazaniem ze Ego trudniejszy. Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś z userów tu na forum w tą grę? Może jakieś spostrzeżenia vs Risen?

Lub po prostu ponarzekajcie na grę, bo wydaje się ciekawa a cicho o niej aż dziwne.

Właśnie poluje na alledrogo na jakiś egzemplarz :D

Przeciez masz recnejze :> Cos wiecej w porownaniu z Risen?

 

System walki - szybszy, wiecej ciosow, lepsza animacja, smocza forma, no i wiecej maginczego stuffu

Swiat - wiekszy, duzo podziemi, basniowy, mase zadan, ale nie sandbox

Potwory - troche dziwaczne miejsami, ale trzymaja klimat

Fabula- jakos mnie nie wessala na max (po DA: Poczatek to nic dziwnego), ale Risen tez nie powalal scenariuszem

Grafika- IMO lepsza

 

Reszte masz juz napisane :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ocena Caleba widzę zbliżona do innych w internecie, to tylko CDA się wyrwało z tak niską oceną.

 

To jak to jest z tym poziomem trudności? Trudniej niż np w Risen?

W CDA gosciu skupil sie na krytykowaniu, jak trudna jest ta gra, zamiast wymieniac liczne bledy w niej zawarte. Recenzja jest do D, a nie gra. W niej sie wspomina, ze nie mamy mozliwosci zresetowania umiejetnosci, co jest istna bzdura.

Gra w polskiej wersji przypomina mi raczej wersje beta. Grze zdarza sie przy wczytywaniu lokacji zawiesic, dosyc czesto sa drastyczne spadki FPS. Jedyny sposob na pozbycie sie tych spadkow w FPS jest uruchomienie gry ponownie. Pomimo wielu swoich bledow, gra wciaga, z poczatku troche przynudza, ale potem akcja sie rozkreca:)

Gra chodzi spoko na 8800GT w 1920x1080 ustawienia wysokie, cienie srednie, ale mam wrazenie, ze sa delikatnie scinki (FPS na poziomie 25-50) i to sie dzieje przy kazdej rozdzielczosci niezaleznie od ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CDA gosciu skupil sie na krytykowaniu, jak trudna jest ta gra, zamiast wymieniac liczne bledy w niej zawarte. Recenzja jest do D, a nie gra. W niej sie wspomina, ze nie mamy mozliwosci zresetowania umiejetnosci, co jest istna bzdura.

Gra w polskiej wersji przypomina mi raczej wersje beta. Grze zdarza sie przy wczytywaniu lokacji zawiesic, dosyc czesto sa drastyczne spadki FPS. Jedyny sposob na pozbycie sie tych spadkow w FPS jest uruchomienie gry ponownie. Pomimo wielu swoich bledow, gra wciaga, z poczatku troche przynudza, ale potem akcja sie rozkreca:)

Gra chodzi spoko na 8800GT w 1920x1080 ustawienia wysokie, cienie srednie, ale mam wrazenie, ze sa delikatnie scinki (FPS na poziomie 25-50) i to sie dzieje przy kazdej rozdzielczosci niezaleznie od ustawien.

Heh, chyba oderwali goscia od WOW, bo gdyby kierowac sie takimi kryteriami, kazdy cRPG (nie MMO) musialby zostac zrownany z ziemia :lol: Co do wad technicznych, to mnie akurat nic sie przykrego nie przydazylo - zadnych zwiech, spadkow FPS nie zanotowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jedyne co można było wywnioskować z recenzji (tej z CDA) to to że gra jest trudna i recenzent w ogóle nie daje rady sobie z nią. O ile do ocen to już zaufanie straciłem trochę czasu temu (vide oblivion 10/10, dungeon siege tak samo) to o tyle miałem nadzieje że dowiem się czegoś o grze z recenzji.

 

A motyw z niemożliwością resetu umiejętności był już wybitnie głupi, no ale może to już wymóg czasów? :S

 

 

BTW: Caleb, ty grałeś w wersje cenegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie miałeś problemów z wydajnością :)

 

BTW: Moja kopia Divinity 2 właśnie przyszła. :) Szkoda że sklep cenegi dał nieźle ciała ale mam nadzieje że sprawę uda się wyjaśnić. ^^

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez skonczylem gre, tyle ze na Hard-zie [ wbilem 35 lv] i powiem ze giera srednia, pograc mozna ale bez wodotryskow.

 

stary morrowind i dobry oblivion to klasa wyzej

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit

Wrzućcie mi na jakiś serwer save z polskiej wersji gry, najlepiej jak by to był save po tym locie biedronki zaraz po przylocie głównego bohatera.

Save są w: C:\Documents and Settings\ nazwa usera \Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Divinity 2\Savegames

pls pls pls

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem wlasnie (kolejny raz :D ) Dragon Age i szukam czegos fajnego. Jak Divine Divinity2 sie spisuje? Warto kupić? Jaki to ma interfejs- typowy na PC w stylu gier takich jak Gothic albo NWN, czy tez irytujacy post-konsolowy jak Rise of the Argonauts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divinity 2 jest bardzo fajna gra, pod warunkiem ze przymkniesz oko na pewne jej aspekty, a w szczegolnosci jesli chodzi o walke, ktora po prostu jest koszmarna, ja akurat gram lucznikiem, wiec mi to tak bardzo nie przeszkadza, ale jesli gralbym wojownikiem to pewnie zakonczyl bym gre w tej pierwszej lokacji, interfejs jest ok, nie utrudnia rozgrywki choc moglby byc troche bardziej rozbudowany, szczegolnie ten tab ze skillami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z rozwiązaniem problemu "zawieszania" gry podczas przechodzenia do następnej mapy?

Dzięki uprzejmości usera z forum mam save z początku gry, ale po "pograniu" trzeba iść do następnej "lokacji" i znów zawias.

No nie będę prosił co chwila o nowe save.

Wersja PL z patchem ale nadal mam "zawiasy".

 

Od sylwestra mam z tą grą ciągły :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...