Skocz do zawartości
MaciekCi

Kb929777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ku*** głupie M$ !  :evil:  

 

Potrzebuję powyższej łatki, jako iż na moim Asusie P5N32-SLI SE Deluxe, występuje problem, kiedy wrzucę 4GB RAM, BIOS wykrywa tylko 3 GB a Vista się nie uruchamia. ;) No i tak, żeby ściągnąć to ze strony M$potrzebuję kliknać "Kontunuuj" (sprawdzanie autentyczności), no i to wszystko przelatuje, dostaje głupi kod, wklejam go i co widzę? 

 

Przepraszamy, nie można odnaleźć szukanej strony.

Sprawdź poniżej wyniki wyszukiwania zbliżone do Twojego zapytania lub spróbuj wyszukać ponownie.

No i wklepię w wyszukiwarce KB92977 i kieruje mnie ... na początek i tak w kółko, przecież to kpina. Ja rozumiem, że zabezpieczenia, oryginalność itp, ale nie przesadzajmy, mogli by to inaczej rozwiązać. :/

 

 

Dodatkowo, tak się zastanawiam, pewnie muszę oprócz tej łatki zaktualizować BIOS i teraz takie pytanie... Nie będę musiał reinstalować Visty po aktualizacji BIOSu ? :) Aha no i czy jakiekolwiek znaczenie może mieć kolejność Aktualizacji Visty/BIOSu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z systemem masz nie tak, poprawka dla 32bit

http://rapidshare.com/files/135746001/v2-x86.exepass: forum.purepc.pl

Update Biosu możesz zrobić wcześniej ,choć wcale nie jest powiedziane ,że musisz to zrobić.

 

Visty nie będziesz musiał przeinstalowywać - w najgorszym przypadku bedzie konieczne ustawienie Biosu na nowo.Nie będę wnikał w szczegóły ,ale najlepiej spisz na kartce ustawienia wszystkich zakładek z Biosu. Po update Biosu przed pierwszym startem systemu sprawdź zgodność ustawień ze spisanymi wcześniej.

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z systemem masz nie tak, poprawka dla 32bit

http://rapidshare.com/files/135746001/v2-x86.exepass: forum.purepc.pl

Update Biosu możesz zrobić wcześniej ,choć wcale nie jest powiedziane że musisz to zrobić.

Dzięki za info i link, ale potrzebuję wersji 64-bit. Dobra, to jak znajdę na google tą poprawkę to najpierw ją zainstaluję i sprawdzę RAM, dopiero później zabiorę się za BIOS w razie potrzeby. :)

 

EDIT : Nawet na tym pieprzonym jedynym właściwym programie IE nie mogę zainstalować ActiveX i muszę użyć alternatywnej metody która... nie działa, noż w ch... z takim systemem.

 

EDIT 2 : Według informacji ta poprawka znajduje się w SP1 , a takowy zainstalował mi się już jakiś czas temu z Win Update. Pozostała jedynie zmiana BIOSu ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki jeszcze dla 64bit

http://rapidshare.com/files/135755021/v2-x64.exepass: forum.purepc.pl

 

 

Edit: W sytuacji kiedy po update Biosu i zainstalowaniu poprawki nadal będzie problem spróbował bym ustawić ręcznie timingi pamięci. Everest powinien dać informacje na ten temat ,szukaj SPD-tu są ustawienia ; ale przy czterech kościach należy skorzystać z ustawień przy Chipset / (teraz po prawej)North Bridge i dalej nazwa - w dolnym oknie powinny być wszystkie ustawienia (pod Memory Timings) <<-- te ustawienia nalezy sprawdzić przy włożonej tylko jednej kości Ramu ,tylko wtedy mamy pewność że Bios/system ustawił według zaleceń producenta. Musisz sprawdzić każdą z kości osobno(jeżeli zakupione jako Dual to teoretycznie dwie w zestawie powiny mieć identyczne ustawienia) . Po sprawdzeniu i spisaniu ustawień na kartce porównujesz je i po włożeniu wszystkich czterech kości ustawiasz zawsze wartości z najsłabszej kości.

Przykład: Jeżeli np. przy "Write Recovery Time (tWR)" na jednej masz 14T ,a na innej 12T to ustawiasz 14T i wtedy te szybsze troszki zwolnią ,ale słabsze będą pracować jak należy.

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo edytowałem i zdążyłeś napisac kolejną wypowiedź.

Czy jak ponownie wyjmiesz dwie kości to system wraca do normalności ? - jeżeli nie to szukał bym przyczyn w U-DMA , nie pamiętam dokładnie gdzie to jest na Viście - w XP - Menadżer urządzeń/Kontrolery IDE /ATA ATAPI//tu na którymś kanale IDE należy szukać ,powinno być ustawienie minimum UDMA-5(to w przypadku kiedy dyski sata pracuje jako IDE,to własnie główne ustawienie w Biosie które może uniemożliwić start systemu po update) ,jeżeli jest inaczej np.PIO to nalezy dać prawoklik na taki kanał i Odinstaluj(najlepiej na wszyskie kolejno) po czym po restarcie powinno wrócić do normy.

 

 

 

Edit: w razie problemów mogę pomóc ,ale dopiero wieczorkiem .bo muszę umykać teraz.

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo edytowałem i zdążyłeś napisac kolejną wypowiedź.

Czy jak ponownie wyjmiesz dwie kości to system wraca do normalności ? - jeżeli nie to szukał bym przyczyn w U-DMA , nie pamiętam dokładnie gdzie to jest na Viście - w XP - Menadżer urządzeń/Kontrolery IDE /ATA ATAPI//tu na którymś kanale IDE należy szukać ,powinno być ustawienie minimum UDMA-5(to w przypadku kiedy dyski sata pracuje jako IDE,to własnie główne ustawienie w Biosie które może uniemożliwić start systemu po update) ,jeżeli jest inaczej np.PIO to nalezy dać prawoklik na taki kanał i Odinstaluj(najlepiej na wszyskie kolejno) po czym po restarcie powinno wrócić do normy.

 

 

 

Edit: w razie problemów mogę pomóc ,ale dopiero wieczorkiem .bo muszę umykać teraz.

AFAIK to na urzadzeniach SATa nie ustawia sie sie DMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo edytowałem i zdążyłeś napisac kolejną wypowiedź.

Czy jak ponownie wyjmiesz dwie kości to system wraca do normalności ? - jeżeli nie to szukał bym przyczyn w U-DMA , nie pamiętam dokładnie gdzie to jest na Viście - w XP - Menadżer urządzeń/Kontrolery IDE /ATA ATAPI//tu na którymś kanale IDE należy szukać ,powinno być ustawienie minimum UDMA-5(to w przypadku kiedy dyski sata pracuje jako IDE,to własnie główne ustawienie w Biosie które może uniemożliwić start systemu po update) ,jeżeli jest inaczej np.PIO to nalezy dać prawoklik na taki kanał i Odinstaluj(najlepiej na wszyskie kolejno) po czym po restarcie powinno wrócić do normy.

 

 

 

Edit: w razie problemów mogę pomóc ,ale dopiero wieczorkiem .bo muszę umykać teraz.

Jak wyrzucę dwie kości (czyli zostanie 2x1gb) to wszystko śmiga cacy. Niestety przy 4x1gb pojawia się ten wielki muł. Czytałem coś o funkcji remapowania, plus to co napisałeś wyżej, wszystkiego popróbuję w BIOSie, ale póki co chcę zgromadzić wszystkie info bo next time może się już nie uruchomić na tych 4GB RAM. ;)

 

Dodam że Vista widzi ładnie 4GB Ram a BIOS tylko 3525MB czy coś takiego a jest najnowszy. Używam czterech 1-gb Patriotów LLK. :) 

 

EDIT

 

---------- Udało się. ----------

Od początku :

 

1. Zaktualizowałem BIOS

2. Włączyłem PAE i wyłączyłem DEP KLIK !

3. Ustawiłem ręcznie timingi Patriotów

4. Zwiększyłem im referencyjne napięcie z 2.2V do 2.3V

5. Włączyłem funkcję remap w BIOSie.

 

Wszystko śmiga elegancko, i BIOS i Winda widzi 4GB Ramu. :) Dzięki za wypowiedzi, szczególnie securite - masz u mnie piwo. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...