Skocz do zawartości
dede

Wymiana Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprawa wygląda tak:

 

Teraźniejsza konfiguracja:

 

-Athlon 64 3000+ AM2 + AC 64 PRO

 

-Biostar Tforce 4 Ultra AM2

 

Cel: zmiana procesora/platformy na coś nowszego.

 

a) Zmiana procesora na Athlona X2 5000+ Black Edition

 

b) Zmiana platformy na Intel Dual-Core E2180 + Gigabyte GA-P35-DS3L IP35

 

Kwestia $: do wydania max. 200zł + ewentualne $ ze sprzedanych części (procesor+chłodzenie/płyta).

 

Wykorzystanie komputera: wszystkiego po trochu.

 

Więc... co lepiej ? Opłaca się całkowicie zmieniać platformę ? Czy róznica między Intelem a AMD jest warta dokładania ~80zł + zakup nowego chłodzenia ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC jak najbardziej wchodzi w grę. Ale czy na BOX'ie da się przyzwoicie wykręcić CPU przy "normalnych" obrotach wentylatora ?

Ja brał bym do tego jakiegos Athlona F3 np 5200+-dobre oc 2mb L2...3,0-3,2 zrobisz na boxie,nawet masz dobra płytke.

Jeżeli chce ci się bawić w sprzedawanie i kombinowanie to bierz intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC jak najbardziej wchodzi w grę. Ale czy na BOX'ie da się przyzwoicie wykręcić CPU przy "normalnych" obrotach wentylatora ?

Ja też polecę intela. Sam mam e2160@2,7GHz chłodzone boxem i temp. w idle ok.34* przy ok. 1000rpm. Przy obecnych upałach może troszkę więcej ale jak na box'owe chłodzenie nie narzekam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopel, ja mam chłodzenie na AM2 ;) I fakt faktem, że zeby sprzedać płyte może być problem...

 

Czy różnica wydajności między Intelem a AMD jest warta świeczki ? Jest może na forum ktoś kto miał X2 i przesiadł się na intela albo odwrotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Po przejrzeniu tego testu wydaje mi się, że przechodzenie na Intela nie jest warte zachodu. Różnice pomiędzy szybciej taktowanym e2200 od e2180, a Athlonem X2 5200+ 65nm są minimalne, a czasem nawet na korzyść AMD. Oczywiście są to testy na taktowaniach domyślnych... A jak jest po oc to już nie wiem.

 

EDIT:

 

Zapomniałem wspomnieć o tym, że prądożerność procesora też sie liczy ;).

Edytowane przez dede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oc lekko na kozysc intela ale mysle ze nie ma sensu kupowac E2200 w twoim przypadku kup 5200+ i bedzie git, jak zmieniac na intela to minimum E7200

Co racja to racja :wink:

 

jeżeli allegro wchodzi w gre to polecam : http://www.allegro.pl/item409946674_amd_at..._65w_gw_fv.html i NIE bierz brisbana

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dac 200zl za procka AMD, to naprawde zastanow sie dobrze :) Na Intelu masz teraz fajne plytki nawet po 150zl, do tego niedlugo wychodzi E52xx w cenie ok. 200zl ktory zapowiada sie bardzo ciekawie... 4Ghz podobno robi ;) Poza tym, to teraz takiego E2140 wyrwiesz na allegro za 100-120zl, a wszystkie z czterech E2140 jakie mialem, spokojnie lecialy 3,2Ghz na fajnych napieciach. E2160 krecily sie troche gorzej, aczkowiek rowniez bardzo dobrze. Najgorzej wypadaly E2180, wiec jak bys bral Intela, to szukaj raczej E2160, a najlepiej E2140.

Co do AMD, to akurat wielkosc cache L2 to ostatnie na co patrz. W tescie na Egieldzie ladnie widac, ze nawet 512kb nie jest specjalnie wolniejsze od 2mb w AMD. Roznice 1-2FPS.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...