Skocz do zawartości
Dijkstra

Utorrent (dht), Hamachi I Tylko Jeden Port Rzekierowany

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

 

Mam problemik.

 

W sieci domowej (za natem providera) mam głównego kompa, na którym:

- łazi odpalony uTorrent

- mam na nim masę dokumentacji, manuali, instali etc.

- na kompie jest również Hamachi; potrzebuje często logować się na niego zdalnie a mogę tylko przez VPN

 

Problem jest w tym, że mam tylko jeden przekierowany port - jeżeli jednocześnie słuchają na nim uTorrent i Hamachi, to uTorrent nie łączy się przez DHT, co jest dla mnie o tyle uciążliwe, że zainsteresowania mam poza mainstreamowe, i większość połączeń dostaje przeważnie dzięki DHT. Z kolei wyłączenie portów w Hamachi powoduje, że nie zawsze mogę połączyć się z tym kompem przez VPN.

 

Szukam rozwiązania -te które przychodzą mi do głowy są ułomne, dysfunkcjonalne albo nie umiem ich zrealizować:

- uTorrent ma WebUI, które działa na tym samym porcie, na którym nasłuciach!e torrent; gdyby poprzez UI dało się odpalić aplikacje na localhoście, byłoby cacy, ale raczej nie jest to możliwe

- mogę napisać batchfile'a, który będzie sobie działał w tle na localhoście i np. co 10 minut włączał Hamachi na 2-3 minuty - tyle wystarczy, żebym po odpaleniu Hamachi mógł się zalogować i zatrzymać batcha, by nie wyłączył Hamachi i przed zamknięciem zdalnej sesji uruchomić go ponownie. Wada - często potrzebuje zalogować się zdalnie szybko i czekanie xx minut na Hamatchi będzie mi nie wsmak.

- gdyby istniała np. wtyczka do mirandy, konnekta albo innego komunikatora, która po otrzymaniu wiadomości o określonej treści uruchomi aplikacje na localhoście (lub to samo drogą mailową) - kiedyś chyba powergg miało coś takiego, ale ten projekt chyba już umarł... było też coś takiego, jak ggbot, ale tym się nie bawiłem. Wada - mail jest też dość wolny + serwery pocztowe czasem leżą. Komunikator podobnie, ale oba rozwiazania do przeżycia.

 

Wdrożenie rozwiązania nie może być czasochłonne - w bliżej nieokreślonym, acz niezbyt długim czasie zamierzam przejść na publiczne IP i problem się rozwiąże...

 

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- gdyby istniała np. wtyczka do mirandy, konnekta albo innego komunikatora, która po otrzymaniu wiadomości o określonej treści uruchomi aplikacje na localhoście (lub to samo drogą mailową) - kiedyś chyba powergg miało coś takiego, ale ten projekt chyba już umarł... było też coś takiego, jak ggbot, ale tym się nie bawiłem. Wada - mail jest też dość wolny + serwery pocztowe czasem leżą. Komunikator podobnie, ale oba rozwiazania do przeżycia.

Tlen miał taką wtyczke. Poszukaj na ekipa.tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znasz taki programik Teamviewer? Przez zdalny pulpit nie mogłem się podłaczyć do swojego kompa, a dzięki niemu mogłem.

To nie jest rozwiązanie problemu

- nie chce mi się sprawdzać, ale cudów nie ma; do działania (zwłaszcza sprawnego) będzie to potrzebowało otwartego portu

- do połączenia się będę potrzebował aplikacji na obu hostach, a ja łącze się ze swoim komputerem za pomocą około 130 różnych kompów i nie mogę na nich tego instalować, dlatego tylko mstsc mnie urządza, zwłaszcza, że w mojej pracy to standard produkcyjny

- nie załatwia to sprawy smb i ftp, które mam na swoim kompie, ale mniejsza już z tym.

 

@sgj:

 

thx, sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...