Skocz do zawartości
hardy99

Potrzebna Mi Dobra Listwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoją siecią elektryczna w domu. Otóż jest ona stara i występują przepięcia np. głośniki trzeszczą podczas włączania światła w innym pokoju. Nic jednak z nią teraz zrobić nie mogę.

 

Ale słyszałem, że można temu zaradzić kupując listwę z filtrem przeciwzakłóceniowym (EMI/RFI). Czy rzeczywiście to coś da ? Znalazłem w swoim sklepie takie coś. W tym momencie mam listwę Acar P7. Mam też problem ze swoim zasilaczem, który od jakiegoś czasu dość konkretnie piszczy po zakończeniu obciążenia. Czy to mogło zostać spowodowane przez słabą sieć elektryczna w domu ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie liczylbym na to ze listwa wyeliminujesz "trzaski" :-/

uzywam listwy orvaldi z filtrami i niestety w bloku nic to nie daje z prostej przyczyny - brak dobrego uziemienia instalacji...a przynajmniej tak twierdzi pan elektryk

 

...ja sie poddalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trzeszczenie glosnikow podczas wlaczania swiatla w innym pokoju nic nie poradzisz. Mam nie taki stary budynek, wydaje mi sie solidna instalacje i tez glosniki czasem trzeszcza. Wynikiem chyba sa po prostu skoki(lub przysiady) napiecia podczas zalaczania np. swiatla i zlikwidowac to jest bardzo ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie większość listew działa tak samo

No nie bardzo ... niektóre (te najtańsze) bywa że są samymi przedłużaczami ... a jeśli chodzi o listwy właściwe to jedne mają absorbcję np. 1500J a inne 150J ... jedne max prąd impulsu 30000A a inne 6000A , jedne tłumią EMI/RFI 30 dB (lub nie tłumią wcale) a inne 70 dB - więc nie bardzo można powiedzieć że "działają tak samo". Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

No nie bardzo ... niektóre (te najtańsze) bywa że są samymi przedłużaczami ... a jeśli chodzi o listwy właściwe to jedne mają absorbcję np. 1500J a inne 150J ... jedne max prąd impulsu 30000A a inne 6000A , jedne tłumią EMI/RFI 30 dB (lub nie tłumią wcale) a inne 70 dB - więc nie bardzo można powiedzieć że "działają tak samo".

Porządna listwa kosztuje tyle co zwykły UPS,więc wybór jest prosty :D

A te tanie badziewia,to zwykłe przedłużacze z włącznikiem (jak napisał już przedmówca) i co poniektóre "bardziej wypasione" modele badziewia mają wbudowany warystor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządna listwa kosztuje tyle co zwykły UPS,więc wybór jest prosty :D

A te tanie badziewia,to zwykłe przedłużacze z włącznikiem (jak napisał już przedmówca) i co poniektóre "bardziej wypasione" modele badziewia mają wbudowany warystor.

Zwykły UPS off-line jest gorszym zabezpieczeniem niż dobra listwa (niższa max pochłaniana energia podczas przepięcia itp.). Tańsze UPS (architektura off-line) przy zasilaniu z gniazdka pracują jak listwy omijając akumulator ... który poza tym trzeba wymieniać co 3-4 lata. Dodatkowo UPS aproksymują sinusoidę (praktycznie mamy z tym do czynienia w on-line lub off-line przy zaniku zasilania) co może powodować problemy przy aktywnym PFC (pewnie ta aproksymacja ma różną dokładność w zal. od klasy UPS'a).

 

ps. najlepszym zabezpieczeniem są UPS on-line - nie wiem dokładnie ile kosztuje najtańszy (producenci nieźle maskują tę podstawoą informację o UPS .... czyli czy jest off-line czy nie) ... za to wiem że częściej trzeba w on-line wymieniać akumulator

 

Reasumując praktycznie najlepiej kupić dobrą listwę ... i nawet wpinać ją przed UPS (o czym pisze Lestar - producent UPS i listew) ... w razie większego przepięcia lepiej by poszła z dymem listwa (która i tak lepiej zabezpieczy niż UPS Off-line) niż UPS.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...