Skocz do zawartości
damianoo7

Razer Deathadder Czy G5?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia myszki do grania. Gram głównie w shootery online (CSS, QW, FEAR Combat, CoD4). I tu pojawia się moje pytanie. Otóż zastanawiam się nad 2 myszkami, które wymieniłem w temacie. Obie leżą mi w dłoni dobrze, obie widziałem. Jednak w sklepie nie pogram w swoje ulubione gry i nie przetestuję sprzętu. Obiło mi się jednak o uszy, że G5 jest wyjątkowo precyzyjny i gniecie Razery (ile w tym prawdy?). Czy obie myszki są trwałe? Podatność na awarie/uszkodzenia? Którą bardziej polecacie i dlaczego? Chodzi mi głównie o opinie osób, które miały okazje testować oba modele, bo jak wiadomo - każdy chwali swoje..

Edytowane przez damianoo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat te 2 myszki które wymieniłeś. Osobiście w CSa gram na G5 bo moim zdaniem precyzyjniej się celuje natomiast lepiej znowu mi się trzyma DeatAddera ze względu na to że nie posiadam jakiejś dużej dłoni ;) Więc wybór to już naprawdę kwestia każdego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podkładke jaką do niego, żeby się szybko nie zniszczyła?

Razer Goliathus albo Everglide Titan .

 

DeathAddera, według mnie, to teraz lider jakość/osiągi/cena. (nie znam osoby której jej kształt nie odpowiadałby w 100% praworecznej, mysz uniwersalna)

Logitech mx5xx czy Gx jesli ci podpasuja.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

1. Kształt deathaddera nie jest wcale taki dobry i wielu właśnie profesjonalnym graczom nie pasuje.

2. g5 nie jest nawet trochę precyzyjniejsza jak dethader, uczucie w celowaniu jest inne bo to inny kształt i inny sposób zarządzania sensorem nic więcej.

3. Dethader jest na pewno bardziej ergonomiczą konstrukcją choć obie myszki tak jak już wspominałem nie są ergonomicznie doskonałe, jeśli trzymasz myszkę z 3 palcami na górze to g5 jest naprawdę wygodna, jeśli masz natomiast 2 palce na prawym boku wówczas raczej takiej pozycji wygodną nazwać po prostu się nie da. Wracając do deathaddera no cóż boki myszki są po prostu śliskie musiałem je zetrzeć papierem ściernym żeby zwiększyć przyczepność wcześniej zwyczajnie się wyślizgiwała z ręki a prawy profil w prawdzie lepszy jak u g5 to jednak jakoś niewygodnie odgina palce od myszki. Suma sumarum trzeba do obu się po prostu przyzwyczaić.

4. dethadder ma zdecydowanie lepszy sensor jak g5, można nawet powiedzieć, że g5 pod względem szybkości sensora do dethadera to tak jakby porównywać fiata 125p do porshe, i jeśli jesteś low sensowym graczem g5 gubi się praktycznie w co drugim szybszym zwrocie (ja nie mogłem na niej w ogóle grać)

 

dla mnie wybór jest wręcz oczywisty razer dethadder

 

jest jednak kilka propozycji, które poza nim są naprawdę godne uwagi nowe myszki od steel są bliskie ergonomicznemu ideałowi, nie wiem jak wypada wersja laserowa bo na przykład ikari optical jest równie szybki jak dethader a do tego znacznie wygodniejsza

 

ja sam gram na starej sprawdzonej konstrukcji WMO Microsoft, którą na allegro można kupić za 10pln a jest w zasadzie ideałem ergonomicznym może sensor ma negatywną akcelerację (ten sam sensor co w Microsoft Inteli Explorer 3.0, chyba najsławniejsza myszka na świecie) a styki nie są od omrona tak jak w ie3.0, ale jej kształt, waga, niezawodna praca, i to jak na niej wychodzą flipshoty czyni ją najlepszą myszką świata i gdyby nie ta jedna bolączka z negatywną akceleracją byłaby niedoścignionym ideałem pod każdym względem

 

pozdrawiam ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...