Skocz do zawartości
ArthJ

diody UV. co Wy na to?

Rekomendowane odpowiedzi

1.to zdjęcie to na pewno nie jest UV. - diody UV świecą fioletowym swiatłem (właśnie teraz się bawię takimi), pozatym takie samo zdjęcie wykorzystuje 4max.pl reklamując swoje niby laserwoe niebieskie diody. :lol:

 

2. dioda UV 5mm kosztuje w sklepie elektronicznym 1,5 zł :)

 

3. Po próbach praktycznych i doświadczeniach z podświetlaniem elementów fluorescencyjnych w komputerze doszedłem do wniosku że podświetlanie niebieskimi diodami daje taką samą luninację elementów jak podświetlanie diodami UV - więc z UV zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. w sumie to czesto jestem w elektroniku, ale nigdy nie pytalem o uv diodki.

dobrze ze mnie ostrzegles bo bym walnal kake na 15 zeta.

jutro skocze i kupie kilka sztuk, zobacze jak to jest faktycznie.

 

a skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> markera uv aktywnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, niebieskich to ja mam dosc... - spojrz na avatar :P

mam ochote cos zmienic...

 

w akcie desperacji kupie katode uv.

ja tam uwazam ze czerwony kolor tez jest ok (w polaczeniu z np zielnym fajnie wyglada). a co do UV to tez sie na nie napalilem, ale sie boje. w koncu nie po to sie w wakacje smarujesz kremem z filtrem UV i okularki nosisz na sloncu, zeby w domu sie tym naswietlac - prawda ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***Jaro87*** na www.pc-tuning.pl możesz kupić zimną katodę UV

 

cena 115 zł czyli :cry:

 

ceny w Polsce tych wszyskich neonów, katod itd to po prostu skandal.

 

Co do UV to rzeczywiście jeżeli zastosujesz farby, markery nie widoczne w normalnym świetle tylko w UV to ma to sens - mozna zrobić coś fajnego. Niestety jak na razie nigdzie w sklepie nie znalazłem zestawu rożnokolorowych farb UV. Dlatego ja pomalowałem wentylatory, krawędzie płyty głównej, krawędzie k.dzwiękowej, tunera, pamięci, k.graficznej flurescencyjnym sprayem. Po podświetleniu UV lub niebieskimi diodami całkiem ładnie to wszystko świeci. Ponieważ jak pisałem wcześniej w praktyce nie było różnicy w efekcie końcowym między UV a niebieskimi LEDami, dlatego na razie zrezygnowałem z UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie naswietlanie od 4 diod to tam wiesz.... kolo dypu lata ;)

 

a ma ktos katode uv?

Diody UV to nie to samo co świetlówka czy katoda UV. Diody nie posiadają żadnego filtra, w przeciwieństwie do np świetlówek i światło które człowiek widzi jest marginesem tego co naprawde emituje go gówienko. Poczytaj sobie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie nad tym zastanawialem.....

ciekawe czy katoda ma filtr... bo po przeczytaniu

tego co dal sir Afeen to mnie troche zniechecilo...

Nie zamierzam nikogo zniechęcać. Podobno "zabawki" UV z filtrem ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>ą się ciemnofioletowym kolorem (było o tym na forum kilka mięsięcy temu). Tu macie linka. Ja dałem sobie spokój jak po kilku minutach zabawy z tymi diodami oczy mnie na......ły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo zniechęcać. Podobno "zabawki" UV z filtrem(...) Ja dałem sobie spokój jak po kilku minutach zabawy z tymi diodami oczy mnie na......ły

To dokladnie tak jak z dyskotekami i swietlowkami UV. Wystarczy popatrzec przez moment na to i oczy bola/pieka/swedza a cala swietlowka jest delikatnie rozmazana i nie mozna na niej skupic wzroku. Ledy UV widzialem na kilku samochodach- to samo. Katod nie widzialem, ale pewnie efekt podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...