Skocz do zawartości
bobras

Nowy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow i prosze o pomoc

 

Jutro najprawdopodobniej zakupie komputer i chcialbym sie upewnic czy dokonalem wlasciwego doboru czesci lub wrecz przeciwnie wybralem padlo jakich malo. Otóz

 

Płyta Główna Asus P5Q- E 399

Procesor Intel Core2Duo E8400 425

Chłodzenie procesora Pentagram HP-120 ALCu Karakorum 79

Ram A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition 149

Karta graficzna Asus Radeon HD4850 512MB DDR3 479

Dysk twardy Samsung 640GB 16MB Cache F1 225

Napęd optyczny Pioneer DVR-215 SATA 85

Zasilacz Corsair 650W 240

Obudowa Cooler Master Elite 332 (Black) 149

 

 

suma 2230

Praktycznie wacham sie jeszcze nad plyta głowna bo patrze w opis i nie widze roznicy miedzy p5q-e a p5q pro

moze mi ktos przedstawic czym sie roznia??

 

pozdrawiam serdecznie bobras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q Pro ,posiada 2 złącza PCI-Express x16. 8 x SATA 3.0 Gbps.

 

P5Q-E 3 złącza PCI-Express, większe rozbudowane chłodzenie oraz 2x Ethernet, a nie jedno jw.

 

P5Q-E lepsza :]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q Pro ,posiada 2 złącza PCI-Express x16. 8 x SATA 3.0 Gbps.

 

P5Q-E 3 złącza PCI-Express, większe rozbudowane chłodzenie oraz 2x Ethernet, a nie jedno jw.

 

P5Q-E lepsza :]

dzieki za szybka odpowiedz ale nadal mam watpliwosci bo te 3 zlacza nie sa mi potrzebne, wieksze chlodzenie sie zapewne przyda, a 2x Lan to nawet nie wiem po co

i tu pytanie Czy warto doplacac do wersji Pro??

I co ogólnie sadzicie o wybranym przezemnie confingu??

pzdr

Edytowane przez bobras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bym nie dopłacał ;] chłodzenie zawsze sobie jakieś mozesz dokupić jak ci bedzie potrzebne ;]

a ethernety sie przydaja - o ile nie posiadamy rutera ;]

 

reszta raczej OK - ja bym wybrał inna obudowę ale ta też niczego sobie ;] (Obejrzyj sobie np. Sharkoon REBEL9 )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopłacaj. Co do chłodzenia płyty to powiem że jest to stosunkowo mało grzejący się element. Mam pasywkę a temp na niej nie przekracza 39 stopni.

Pozostałe elementy IMO jak najbardziej spoko ;)

Edytowane przez bob_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obudowie zostane tej co wybralem bo poprostu mi sie podoba.

Nad płytą sie zastanawiam i mam pytanie Pro i E maja rozne chlodzenie skcji zasilania chodzi mi o to ze na gornej czesci wersja E ma radiator a Pro nie, czy przy OC sekcja zasilania bez radiatora nie zgrzeje sie za mocno??

I ostatnie (chyba) pytanie czy warto według was dopłacac do wersji TOXIC od saphire??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W esc toxic kosztuje 540zł , czyli powiedzmy tyle co power color 4850 + accelero s1 rev2 + fander , właściwie można by się zastanowić nad takim zakupem , bo dostajemy grafikę ze zmienionym chłodzeniem , po oc i jeszcze można trochę podkręcić.

 

Odnośnie zasilacza można wybrać pentagram cav500 , będzie taniej , ciszej a moc będzie wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wezme Toxica oszczedzi mi to zabawy ze zmiana chlodzenia itp.

odpowiedzcie mi jeszcze na to pytanie

Nad płytą sie zastanawiam i mam pytanie Pro i E maja rozne chlodzenie skcji zasilania chodzi mi o to ze na gornej czesci wersja E ma radiator a Pro nie, czy przy OC sekcja zasilania bez radiatora nie zgrzeje sie za mocno??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wezme Toxica oszczedzi mi to zabawy ze zmiana chlodzenia itp.

odpowiedzcie mi jeszcze na to pytanie

Nad płytą sie zastanawiam i mam pytanie Pro i E maja rozne chlodzenie skcji zasilania chodzi mi o to ze na gornej czesci wersja E ma radiator a Pro nie, czy przy OC sekcja zasilania bez radiatora nie zgrzeje sie za mocno??

 

pzdr

 

ale przeciez to do e trzeba doplacic ~80 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem dylemat z płytą i wybrałem P5Q-E.Troche byłem dziwiony tym ,że to dodatkowe chłodzenie przeszkadza w zamontowaniu karakorum, trzeba inaczej instalować koszyczek i wtedy wiatrak karakorum zamiast po prawej jest na dole:).

Edytowane przez Arabin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem dylemat z płytą i wybrałem P5Q-E.Troche byłem dziwiony tym ,że to dodatkowe chłodzenie przeszkadza w zamontowaniu karakorum, trzeba inaczej instalować koszyczek i wtedy wiatrak karakorum zamiast po lewej jest na dole:).

Arabin a P5Q-E jest drozsza od P5Q PRO ?

ja tez mam dylemat z tymi plytami i raczej sklaniam sie w strone PRO gdyz jak kolega wyzej napisal, chlodzenie na plycie tak bardzo nie gra roli. Pozatym P5Q-E kosztuje 80 zl wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arabin a P5Q-E jest drozsza od P5Q PRO ?

ja tez mam dylemat z tymi plytami i raczej sklaniam sie w strone PRO gdyz jak kolega wyzej napisal, chlodzenie na plycie tak bardzo nie gra roli. Pozatym P5Q-E kosztuje 80 zl wiecej

 

Kiedy ja kupowałem na agito to ceny tych dwóch płyt różniły się chyba o 2zł,ale oprócz tego ze karakorum nie da się standardowo zainstalować to płytka ja najbardziej ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja kupowałem na agito to ceny tych dwóch płyt różniły się chyba o 2zł,ale oprócz tego ze karakorum nie da się standardowo zainstalować to płytka ja najbardziej ok:)

na esc.pl p5q-e drozsza o 60 zl od pro

dodatkowe chlodzenie na e takie wazne jest ? ja bede mial na procu karakana to nie wiem czy bede potrzebowal dodatkowego chlodzenia na plycie, jak mowicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...