Skocz do zawartości
kobretti

8rda+/t-bred 1700+ = zwiecha za zwiechą... Pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem płytę, proca i pamiątki. Nie wiem co jest grane. Załadowałem Winde bezproblemowo, wrzuciłem 2 gierki i zwis... Myślałem, że przypadkowo, ale po kolejnych 10 minutach znowu. BIOS cały czas jest na defaulcie. Zero kręcenia, zero upgradeowania BIOSU itp. Temperatura proca waha sie miedzy 32-35st C.

 

Podam przykład jak się mój sprzęt zachowuje i kiedy najczęściej dochodzi do zwisów:

 

- więcej niż 2 okna Explorera otwarte jednocześnie

- jakakolwiek gra z EA (ale np. Medal of Honor chodzi idealnie)

- przy windowsowym pasjansie (totalna abstrakcja...)

- Winamp + Gadugadu + pobieranie pliku jednocześnie

- Czasami pod Windą pojawiają się śmieci na ekranie (po nich maksymalnie mija 5 minut i kolejna zwiecha...)

 

Zainstalowałem Statbar do pomiarów obciążenia proca i totalne zdziwienie:

 

- po starcie proc jest obciążony średnio na poziomie 20-25% (bez uruchamiania czegokolwiek)

- przy uruchomieniu tylko Winampa obciążenie rośnie do 80-85%

 

Żadnych problemów nie mam tylko przy odtwarzaniu Divxów ani przy Medal of Honor.

 

Nie wiem sam co jest grane. Co może się pierniczyć?

Szukałem na forum podobnego problemu, ale gdzie tam...

 

Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montymick to moze byc wina driverow jesli instalowal te z plyty cd producenta. Tam jest ver. 1.15 bodajze (albo jeszcze starsza) na tychze driverach system byl bardzo niestabilny czesto zaliczal zwiechy proponuje jesli jeszcze tego nie zorbiles instalnoac drivery 2.03v mozesh je zassac ze strony www.nvidia.com.pl. Tak czy owak nie zashkodzi sprawdzic jaki proces obciaza mu proca

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - nie mowie ze nie masz racji - chyba kazdy (tak sadze) ma zainstalowane najnowsze stery, ale ja zawsze ide najprostsza droga - cos obciaza procesor to sprawdzam co , chyba logiczne , czy nie ???

spox ja tez nie twierdze ze ty nie masz racji :D

co do tego ze kazdy ma najnowsze stery to zdziwilbys sie juz wiele razy spotkalem sie z przypadkami ze ludzie jezdza na sterach oryginalnych wiec teraz biore pod uwage kazda ewentualnosc

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli drivery sa wykluczone! Sprawdzales jaki proces zajmuje ci proca??? Jesli wylaczenie go nie pomoze winy musisz szukac w sprzecie spostrzezenie jonathana jest jak najbardziej sluszne ja tez zaczalbym od sprawdzenia memorkow

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie sprzętu winda nawet nie wstała. Moje pytanie: przeinstalowałeś system?

good question! zalezy co on rozumie przez slowo "zaladowac" :? Bo niby napisal ze zaladowal winde bezproblemowo wrzucil dwie gierki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem winda Me nie ma managera zadan windows. moze ktos zna jakas nakladke ktora pozwala sprawdzic obciazenie spowodowane przez poszczegolne procesy? (Wiem ze Me to shit, ale 98 mialo totalne problemy ze sterami a 2000 albo xp z servicepackiem to 1/3 miejsca na dysku wiec na razie musialem to guufnno zainstalowac) Zreszta pomijajac stery (z tego co pamietam - byl problem z usb) to na windzie 98 dzialo sie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niee ja myslalem ze masz winde xp!!! U mnie na windzie me jest dokladnie to samo i nie mam pojecia dlaczego!! Powylaczalem wszystkie mozliwe procesy i to samo nawet statbara uninstalnalem i sprawdzalem mbm ale tez wykorzystanie proca bylo okolo 25% myslalem ze to przez krecony sprzet skrecilem na default ale to samo. Jedyna rada zarzuc XPeka bedziesz miec spokoj :)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiatki twinmoss 333Mhz - by spd 166mhz 7-3-3-2.5

teraz mam na banku 1 ale na banku 0 bylo dokladnie to samo

Ha.. TwinMOSy... Ja mialem to samo tyle ze na rga+. Na zewn. grafie chodzilo, na tej z plyty objawy dokladnie jak u Ciebie. Wymienialem po kolei. I okazalo sie, ze to z pamieciami sie plyta gryzie. Choc niby sa sprawne. Sproboj na innych, pozycz od kogos. Na 95% stawiam ze to one sa winne.

 

Z ciekawosci. Jaka seria, jakie kosci tej pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pamiatki twinmoss 333Mhz - by spd 166mhz 7-3-3-2.5

teraz mam na banku 1 ale na banku 0 bylo dokladnie to samo

Ha.. TwinMOSy... Ja mialem to samo tyle ze na rga+. Na zewn. grafie chodzilo, na tej z plyty objawy dokladnie jak u Ciebie. Wymienialem po kolei. I okazalo sie, ze to z pamieciami sie plyta gryzie. Choc niby sa sprawne. Sproboj na innych, pozycz od kogos. Na 95% stawiam ze to one sa winne.

 

Z ciekawosci. Jaka seria, jakie kosci tej pamieci?

heh ja mam elixiry i jest to samo. Mysle ze to nie przez pamiec!!! Zauwazylem ze u mnie zaczelo sie to dziac jak wrzucilem t-breda na palomino czegos takiego nie bylo :?

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest, u mnie tak bylo przynajmniej, to przez to ze ustawiles pamieci na by spd, ustaw na auto tak zeby chodzily synchronicznie z procem. Mam nadzieje ze to to, bo u mnie sie wszystko wywalalo jak tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest, u mnie tak bylo przynajmniej, to przez to ze ustawiles pamieci na by spd, ustaw na auto tak zeby chodzily synchronicznie z procem. Mam nadzieje ze to to, bo u mnie sie wszystko wywalalo jak tak bylo.

hmm

chyba wszystkie epoxy maja taka przypadlosc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest, u mnie tak bylo przynajmniej, to przez to ze ustawiles pamieci na by spd, ustaw na auto tak zeby chodzily synchronicznie z procem. Mam nadzieje ze to to, bo u mnie sie wszystko wywalalo jak tak bylo.

u mnie sa synchro i jest to samo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...