Skocz do zawartości
Sosens

Kilka Pytań Odnośnie Sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

(nie jestem pewny czy to dobre miejsce na ten temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie)

Mam kilka pytań ogólnych odnośnie komputera (nie znam się na tym zbytnio więc jeśli moje pytanie wyda się Wam śmieszne i noobowskie to proszę o wyrozumiałość):

 

1. Załóżmy, że do uruchomienia pewnej gry potrzeba procka 2,4GHz, to czy będzie ona działała na procku 2 rdzeniowym 1,6 GHz (ogólnie chodzi mi o to, który z nich jest lepszy

2. Jestem ciekaw jakie są różnice pomiędzy kartami np. MSI 8600GT 256MB DDR2 OC a Asus 2400PRO 256MB 64bit DDR2 DVI obie są niby 256MB ale ta pierwsza jest droższa ponad 2x. Chodzi mi o to czym się kierować przy zakupie karty graficznej (jakimi innymi parametrami oprócz MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Minimum czy Rekomendowane? C2D czy X2 vs jednordzeniowy? A moze Pentium 8xx?

Bedzie dzialac ale rewelacji sie nie spodziewaj

2. Procz MB ( wlasciwie ilosc pamieci jest najmniej wazna ) szerokosc szyny, chipset... A 8600 jest drozszy bo ma 128bitowa szyne pamieci ktora w porownaniu do 64bitowej jest... Coz mozna pograc. 64bitow jest grafika pod malo wymagajacego uzytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Minimum czy Rekomendowane? C2D czy X2 vs jednordzeniowy? A moze Pentium 8xx?

Minimum. C2D (chodzi o Core 2 Duo ???) bo nie wiem zbyt dokładnie co to X2

 

Bedzie dzialac ale rewelacji sie nie spodziewaj

Chodzi o to, czy lepiej będzie działać na 2,4GHz czy na 2 rdzeniowym 1,6GHz

 

2. Procz MB ( wlasciwie ilosc pamieci jest najmniej wazna ) szerokosc szyny, chipset... A 8600 jest drozszy bo ma 128bitowa szyne pamieci ktora w porownaniu do 64bitowej jest... Coz mozna pograc. 64bitow jest grafika pod malo wymagajacego uzytkownika.

Ale zakładając, że ta karta miałaby być pod mój procek 2GHz (1-rdzeniowy), to czy robi to większą różnicę (bo na takiego kompa nie wejdą nadzwyczaj wymagające gry). Chodzi o gry o wymaganiach zbliżonych do tych, które ma np. Fifa08.

 

Dziękuję za odpowiedź, rozjaśniła mi ona co nieco ;)

 

EDIT:

Co to jest DDR (pytanie to jest odnośnie kart graficznych)

 

Jak oceniacie tą kartę graficzną:

Gigabyte GeForce 8500GT 256MB 128-bit DDR3 PCI-E BOX

(biorąc pod uwagę gry działające na procku 2GHz i 512RAM)

Edytowane przez Sosens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR - typ pamięci

 

a co do 8500gt- to juz lepiej 8600gt z 256mb pamieci - cena jakies 130zl na allegro - mozesz znaleźć taniej - optymalnie moim zdaniem za 160zl brać radeona 3850 (na allegro nawet ponizej 150zl mozna je znalezc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GHz..

Ale jakie??

Athlon, celeron, P4??

Sry, zapomniałem napisać P4

 

EDIT:

Jeśli chodzi o kartę graficzną to wolę nie ryzykować i brać nową.

Co do Radeona to czy jest sens go kupować do mojego kompa ???

Czy jest jakaś gra, która potrzebuje takiej karty graficznej i chodzi na procku 2GHz i 512 RAM ???

Edytowane przez Sosens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jaką masz kartę? Bo ten 85gt to największe padło wiem bo niestety ją mam,weź lepiej 76gt ddr3 zabija to [ciach!]o

Większą różnice odczujesz dokładając z 1gb ramu...ale to i tak wyrzut kasy w błoto,bo to stara platforma,więc jak masz się brać za upgrade przejdź na coś nowszego(AM2,s775) A w ogóle to co masz za płytę główną pod P4 z pci-e? Może masz agp a nawet nie wiesz.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na tyle fatalna, że każda inna będzie lepsza (to ona obniża możliwości kompa) GeForce2 MX/MX 400 :/

A co do płyty głównej to masz racje nie wiem jaką mam, i nie wiem jak zobaczyć jaką mam :/ (może ktoś podpowiedzieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dwurdzeniowy po 1.6GHz to pewnie chodzi o coś pokroju E2140. Na pewno taki będzie lepszy niż P4 2.4GHz - ponieważ (tak czysto teoretycznie) w dwurdzeniowcu masz 2 jajka po 1.6GHz, czyli tak jakby 3.2GHz (choć wydajnością E2140 P4 3.2GHz też przewyższa - lepsza technologia). Co do A64 X2 - tutaj podobnie. E2140 jest ponadto dobry do O/C - więc jak masz troszkę więcej funduszy warto zainwestować też w dobrą płytkę i chłodzenie żeby go podkręcić.

 

Jeżeli chodzi o kartę - bierz GF 8600GT, GF 8500GT się wystrzegaj. Do podkręcania poleciłbym Ci Palita 8600GT GDDR3 - jeżeli natomiast nie chcesz podkręcać, możesz wziąć inną. Co do HD2400Pro - różne opinie słyszałem nt. tej karty, ale jakoś do ATi nie mam zaufania - Radeony serii X1xxx (np. X1050, X1300) wychodziły w testach tragicznie (X1950 np. był jeżeli chodzi o wydajność lepszy, ale strasznie prądożerny) - rzekomo te (seria HD 2xxx) też nie były najlepsze, dopiero HD 3xxx można było porównywać z kartami nVidii (w ogóle, ATi przynosi duże straty - obecnie firmie AMD która go przejęła - dlatego ja podchodziłbym do tych kart na razie dość ostrożnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą dokładnie z GF GT8600, bo jak spojrzałem na ceneo, to tam mnóstwo jest bardzo podobnych.

 

I co sądzicie o tym procku:

Intel CELERON DUAL CORE E1200 1.6GHz s-775 BOX (BX80557E1200 895727)

 

(od razu mówię, że nie chodzi mi o korzystanie z gier o nadzwyczaj dużych wymaganiach)

Edytowane przez Sosens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą dokładnie z GF GT8600, bo jak spojrzałem na ceneo, to tam mnóstwo jest bardzo podobnych.

na przykład:

 

http://allegro.pl/item420789954_gigabyte_g...5_2000_f_v.html

 

http://allegro.pl/item418833027_palit_gefo...lep_krakow.html

 

http://allegro.pl/item425229896_grafika_pa..._gwar_ddr3.html

 

Ze wskazaniem na Palita 8600GT, bo podobno ten Gigabyte 8600GTS z chłodzeniem pasywnym, gdy nie masz dobrej wentylacji w budzie, potrafi się ładnie zagrzać.

Edytowane przez viroos18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród 8600GT szukaj Palita Sonic+ ;]

 

I co sądzicie o tym procku:

Intel CELERON DUAL CORE E1200 1.6GHz s-775 BOX (BX80557E1200 895727)

 

(od razu mówię, że nie chodzi mi o korzystanie z gier o nadzwyczaj dużych wymaganiach)

512kb cache w grach i aplikacjach trochę daje się we znaki, dołóż może chociaż do jakiegoś E2160/E2180/E2200 chyba że tego Celerona mocno wykręcisz (3,4ghz na codzień to chyba maximum dla dobrych sztuk na tym procku) i nadrobi wtedy taktowaniami tą mała ilość cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zakładając, że będę miał GT8600 i E2200 to czy pamięć 512Mb nie będzie za mała (bo mimo wszystko większość gier średniej klasy potrzebuje tylko 512Mb, tak mi się zdaje)

 

I takie jeszcze jedno pytanie, czy typ karty dźwiękowej ma jakieś znaczenie w grach ???

 

Edit:

A czy te karty z Allegro są nowe czy używane ??

Edytowane przez Sosens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512mb pamięci do gier? na obecne czasy to dużo poniżej jakiejkolwiek normy a jeśli chodzi o średnie gry to zależy co mamy na myśli...coś typu Doom3 czy Far Cry obleci ale coś bardziej pamięciożernego i HDD nudzić się nie będzie ;]

 

Tak ma, niektóre karty korzystają z mocy obliczeniowej procesora generując dźwięk, bardziej go obciążając co w niektórych przypadkach przekłada się na mniejszy FPS niż w przypadku kart które pomocy procesora nie potrzebują.

 

Sądze że używane, przynajmniej jak ta która ma gwarancje 1 miesiąc.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT:

1.Załóżmy, że do uruchomienia pewnej gry potrzeba procka 2,4GHz, to czy będzie ona działała na procku 2 rdzeniowym 1,6 GHz (ogólnie chodzi mi o to, który z nich jest lepszy

 

ODPOWIEDŹ:

1.Gra która potrzebuje procka 2 Ghz może się ciąć lub nie iść na procku dwurdzeniowym o większej mocy sumarycznej dwóch rdzeni niż 2 Ghz, jeśli nie jest aplikacjom przystosowaną do korzystania z procesorów dwurdzeniowych. Procesory dwurdzeniowe są lepsze od jedno rdzeniowych ponieważ jeden rdzeń morze obsługiwać system a drugi w tym samym czasie np: grę.

2.Przy zakupie karty graficznej należy się kierować się jej wydajnością, najlepiej sięgnąć do testu zawartego w jakieś gazecie komputerowej. Nie kieruj się zdaniami producentów kart wszyscy swoje produkty zachwalaj jako najlepsze. Ważne są zdolności do podkręcania sprzętu podobnie jak w przypadku procesorów zazwyczaj tańsze produkty podkręcają się lepiej, ale nie jest to regułom.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...