Skocz do zawartości
Janekk

Gigabyte X58 - Wszystkie płyty na tym chipsecie

Rekomendowane odpowiedzi

Ano popatrz wyżej na tej stronie. Jest zrzut ekranu.

Tylko, że tamten wynik był na innych pamięciach. Wsadziłem 3x2 OCZ Reaper i płyta zachowuje się inaczej.

Testy trwają.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie widzialem ze tam sa tez tmperatury :) a inaczej w złym czy dobrym sensie??:) bo ja czekam na te kostki chociaz mam mozliwosc wymiany... i nie wiem czy wymienic jeszcze czy nie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek jak te ramy? 1800 CL8? Bo dzisiaj przez pomylke dostalem OCZ 1866 CL9 ale maja mi podeslac 1800 CL8. Ciekawe ktore lepsze ale mysle ze te 1800.

 

PS. Je bede mial jutro OCZ 1800 CL8 a sprzedaje swoje OCZ GOLD 1600 CL8 za dobra cene (3x2) 570 zl.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisu płyty:

 

(Note 3) For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16_1 slot; if you are installing two PCI Express graphics cards, it is recommended that you install them in the PCIEX16_1 and PCIEX16_2 slots.

 

giga-byte trzepie biosy jeden za drugim.

nienadążam z testowaniem  :D

Widać, że poważnie podeszli do sprawy.

Wczoraj pojawił się oficjalny F5 a dzisiaj jest beta F6c

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

wlasnie zkaupilem gigaszruta z topicu.

bede skladal cala platforme we wtorek po poludniu.

920 sprawdzony od goscia z pclabu - 4.1 na powietrzu (multi 21) - brzmi obiecujaco.

Jakiego biosa polecacie na sam poczatek - cos nowego czy lepiej od starego zaczac ??

mam raida i wolalbym uniknac klopotliwego instalowania systemu na nowo :)

 

zapinki do GTZ od maniakalnego mam od miesiaca ;P wiec zacznie sie zabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ostrego OC najlepszy bios to: f4j lub f4m. F5 dopiero wczoraj zapodałem. nie zdążylem gruntownie przetestować.

F6b - padaka totalna. Zjadł mi RAIDA 0 :) na szczęście miałem backup.

Przy biosach F6 jest jeszcze problem zawyżania napięcia IOH CORE. W trybie auto u mnie płyta ustawiła 1.32V  :blink:

Nie wiem jak na F5 - już zapobiegawczo ustawiłem manualnie  :D

przy bclk koło 190 wystarczy 1.12-1.14V

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co kolo napisal mi o procku ktorego zakupilem

chłodzenie powietrzem, na początku box i tempy przy 3.4Ghz 160 x20 vcore 1.25v w idle 30 stopni stress 55-60

póżniej był thermalright 120 extreme na codzień miałem ustawione 3.6Ghz 180 x20

z właczona funkcją turbo mode x21 co dawało 3.78Ghz vcore 1.30v temperatury realtemp 34-40 idle, 60-65 stress przy 4.3Ghz 205 x21 napięcie vcore1.5v, QPI 1.4v Mem 1.6v

znawca nie jestem, ale te 4GHz powinienm wykrecic :D

o reszte postaramy sie pozniej, jak mina bolesci po zmianie platformy

 

EDYTA:

New BIOS (released 27.02.09):

 

GA-EX58-Extreme - F6c

GA-EX58-UD5 - F6b

GA-EX58-UD4P - F7c

GA-EX58-UD3R - F5c

GA-EX58-DS4 - F6b

 

Fix cold start (QPI / Vtt bigger than 1.280V)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, juz sobie dałem rade, wymienilem na ud4p :] pameici chodza tez bez problemu, ale mam do was pytanie, czy Wy mozecie uruchomic aide32 albo w sandrze zakladke hardware? bo ja za kazdym razem dostaje BSOD :| moze poorostu te programy nie identyfikuja tej platformy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! w everescie juz jest w porzadku, a dalo by sie w nim sprawdzic napiecia zasilacza? Chcial bym sprawdzic bo troche piszczy, pewnie to cewki ale jest to irytujace:/. Mam jeszcze jeden problem, nie moge zadnej gry zainstalowc, instaluje programy jest ok, ale jak instaluje gre to w ktoryms momencie poprostu zwieche lapie i juz nic sie nie da zrobic, nie mam pojecia dlaczego tak jest, zly windows? pamieci? Pamieci mam ocz platinum 1866, plytka czyta jako 1066, ich czestotliwosc to tylko rownolegle z czestotliwoscia procesora moge podniesc pewnie, co? Jak macie jakies pomysly skad te zwiechy to bede wdzieczny za upublicznienie ich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosów to jest info wyżej :) W dalszym ciągu marność. 

 

Mam dziwny problem. Oprócz win vista x64 korzystam czasami jeszcze z linuxa - kubuntu.

Wczoraj zaobserwowałem takie coś. Jak wchodzę do linuxa to jedna karta sieciowa przestaje być widoczna. Akurat ta z której korzystam. Robię restart kompa i na liście urządzeń karty nie widać. Dopiero po wyłączniu komputera i odczekaniu kilku minut obydwie karty pojawiają się. Żadne resety biosu czy też załadowanie ustawień domyśnych nie działają. Dzieje się tak na def ustawienaich jak i również na OC.

Podczas korzystania z WIN problem nie występuje.

jakieś pomysły?

Testowałem na różnych biosach. Cały czas ten sam problem.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie. Różne są zdania na ten temat.

ja póki co mam 1.36V. na takim V jednak z pamięciami daleko sie nie pojedzie.

Póki co skutecznie mnie ogranicza bios. Moze wrzucę dzisiaj F4m i potestuję te ramy.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh z wypowiedzi kolegi wyżej coraz bardziej zaczynam się wahać nad zakupem GA-EX58 EXtr. , może lepiej wziąć mobo od Asus-a lub DFI ? @Lysyn co powiesz o biosie w Asusi-e tak samo kiepsko jak w przypadku GA ?? :unsure:

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupuj co chcesz. Ani nie zachęcam ani nie odradzam. twoje pieniądze a później twoje problemy :)

 

QPI/VTT to nie jest probem tylko GB - to jest problem całej platformy X58. Ograniczenia podane przez intela co do wartości tego napięcia skutecznie ograniczają nasze działania w zakresie taktowania pamięci.

 

1600 jest do osiągnięcia bez problemu przy zachowaniu bezpiecznego zakresu QPI/VTT. Wyżej to już niestety ale obszar uznawany za niebezpieczny.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ REAPER 1800 Cl8. Tyle max robią na mnożniku x10.

 

QPi/VTT=1.48V  :blink: :blink: :blink:

testowałem na biosie F5. na biosie f4j lub f4m płyta nie wstaje przy takich taktach.

Dziwne bo te biosy są uważane za najlepsze do OC. Widać nie dotyczy to pamięci.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac porownanie wydajnosci pamieci 1800 a 1600 ?

 

ile lecisz max 24/7? chodzi mi o QPI....

w testach mobacze wypadaja podobnie, ale z tego co czytam to roznie to bywa z max QPI w orthosie/prime95

Sa jakies inne ciekawe programiki testujace(poza 0CCt i prime) co teszcza wszsytkie jajca??

Okazuje sie ze procka bede mial dopiero w czwartek...ale na mobo nie moge sie napatrzec :D

wrazenia super ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas testuję. Do pracy mam 1.36V. Testy to różnie.... koło 1.5V

Porównanie wydajności pamięci może jutro.

niedługo sam sobie potestujesz :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...