Skocz do zawartości
Janekk

Foxconn Renaissance / Bloodrage

Rekomendowane odpowiedzi

a coś wyżej z bclk?

Jeszcze dziś może coś się popróbuje ale nie wiem jak z czasem prace inż. muszę poprawić troszkę.

 

Bardzo szybki bilans:

 

220 - nie bangla, poniżej działa. A więc tak jak wszędzie piszą - główną wadą foxa to niedopracowany bios.

Nic tylko czekać na jakiś nowy bardziej dopracowany bios. Z biosem G25 (nieoficjalnym) pobawię się ale to już nie dziś, ponoć na nim przebija się magiczną barierę 220 BCLK.

Mialem go wcześniej ale na innym procku C0 i było wszystko ok. Ale później mu coś odbiło więc się teraz do niego tak nie kwapię :)

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zaczyna mi sie podobac. Narazie stabilne 20x200. Ale super za to prowadzi ramy. Moje OCZ Reaper 3x2 1800 - na 1600 wykryla jako cl7 (7-7-7-16) i smiga na tych ustawieniach az milo :) TFRC 59! 1N

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem i jest ok. Ja mam OCZ 1800 cl 8 takze na 1600 cl7 jest ok.

 

PS. Jak sie uruchamia boot menu - tzn zeby uruchomilo sie menu z jakiego urzadzenia kompa uruchomic? Np w DFI naciskalo soe Esc i wyskakiwalo takie menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak sie uruchamia boot menu - tzn zeby uruchomilo sie menu z jakiego urzadzenia kompa uruchomic? Np w DFI naciskalo soe Esc i wyskakiwalo takie menu.

Wchodzisz do biosu, wybierasz Quantum BIOS, potem OC Gear i ustawiasz Smart Boot Menu na enabled. Teraz za każdym razem będziesz miał boot menu, z tego co sprawdzałem to nie da sie tak jak na dfi i asusie wywołać go tylko w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyżej taktowane PCI-E tym wyżej da się podnieść szynę BCLK ot to, po co :)

Jakieś potwierdzenia konkretnymi wynikami? Bo póki co to widziałem czcze gadanie i pałowanie na ślepo.

Ja jakoś potrafiłem zrobić 225MHz BCLK mając przy tym 100MHz PCI-E.

 

Jeszcze karta graficzna musi dać radę.

U mnie max 101 mogę ustawić. przy PCI-E=102 mam już ciemność.

Wsadź 103. Powinno wtedy ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś potwierdzenia konkretnymi wynikami? Bo póki co to widziałem czcze gadanie i pałowanie na ślepo.

Ja jakoś potrafiłem zrobić 225MHz BCLK mając przy tym 100MHz PCI-E.

Popatrz np. na R2E tam masz wymierne wyniki. W BR podniesienie PCI-E do 103 pozwala przebić się przez granice 220 BCLK.

 

Co do gigabyta to na DS4 bez problemu działała z częstotliością 113 nawet. Wiem po własnej autopsji.

 

Uprzedzając Cię DaRoN, 5 MHz na BCLK to tez sporo nie uważasz?

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod P07 220x20 wyrypało się po 40 minutach w prime...

Teraz zabawiam się pod G25.

 

180x20 poszło bez ruszania czegokolwiek pod biosem po za bclk oczywiście.

190x20 poniżej

 

Dołączona grafika

 

W tej chwili testuję stabilność przy 210x20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G25 :)

bclk 224 przy PCI na 101

225 próbowałem osiągnąć przy PCI 102 i 103... i nic

chciałbym puścić valida przy 224x21 ale przy tym mnożniku już napięcie muszę ustawić powyżej +320mV i mam strach, żeby nie uwalić czegoś....

Sugestie mile widziane :)

 

EDIT:

 

przy bclk 210 (do pracy 24/7) mam ustawione pod biosem "turbo always on"

i niby mnożnik mam x21. Jak odpale prime'a to mnożnik spada do x20.... Dlaczego tak?

za mało papu na cepie?

coś namieszałem?

 

ppm i eist - en.

cxe - dis.

TM - always on

 

......

Edytowane przez Ostyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Pana Jarka (on już wie za co :) ):

 

Dołączona grafika

 

jak mnie żona nie ubije za spędzanie każdej wolnej chwili na wyciskaniu kolejnych MHz z kompa to przeprowadzę atak na 224x21 :)

 

edit:

z niecierpliwością czekam na oficjalny bios P09, bo odnoszę wrażenie, że G25 jest niedorobiony.....

Edytowane przez Ostyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Pana Jarka (on już wie za co :) ):

 

 

jak mnie żona nie ubije za spędzanie każdej wolnej chwili na wyciskaniu kolejnych MHz z kompa to przeprowadzę atak na 224x21 :)

 

edit:

z niecierpliwością czekam na oficjalny bios P09, bo odnoszę wrażenie, że G25 jest niedorobiony.....

 

a jakies testy stabilnosci?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...