Skocz do zawartości
piwek86

Grafika, Płyta I Procek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam obcenie PIV 3,2 GHz, Radeona x700 pod PCI-E, 2x1GB DDR2-800 (edit: chyba raczej to jest) OCZ, marnego Gigabyte`a GA-8I915P Duo Pro i mam już serdecznie dość ciągłego wyrzucania do Windy czy resetów bez powodu i raczej nie pomoże wymiana jednego z podzespołów, więc chciałem się Was poradzić co tu pokombinować, bo przy wymianie grafy poleci też płyta automatycznie z prockiem, no i zasilacz... od roku nie jestem na bieżąco z częściami, więc liczę na radę znawców :) Z porządnym zasilaczem chciałbym wyłożyć na tą przyjemność plus, minus 1400 zł, żebym nie musiał się bez przerwy wkurzać. Widzę, że już w przystępnych cenach krążą na allegro Geforce`y 9800, ale z jakiej stajni go wciągnąć to juz dla mnie lotek. Proszę o jakieś ciekawe propozycje ze szczyptą komentarza ;) Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej zajrzeć do zestawów Miquela? Tylko odrzuć sobie ramy bo je już masz i masz 1400 nie wiem jak z dyskiem i dvd

 

Procesor : AMD Athlon X2 5000+ Brisbane 65nm - 179 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770-DS3 - 205 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 159 zł

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4850 512MB - 460 zł

Zasilacz: Pentagram Silent Force CAV-500-A12S - 180 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 140 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

RAZEM : 1512 zł

 

 

2.

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 259 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte P35-DS3L - 220 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 159 zł

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4850 512MB - 460 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 90 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 140 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

Razem : 1517 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta pamięć jeszcze nie jest taka tragiczna i może zostać przy wymianie innych części, a jeżeli nie to oczywiście też proszę o informację. Jeżeli chodzi o HDD to mam Maxtora 200GB, ale dysk również planuje wymienić na większą pod SATA`e, tylko że nie sądzę, żeby ta nistabilość byłą z jego winy, więc jeszcze się wstrzymam chwile z tym, a DVD zostawiam... no i narazie obudowe z floppem też :P

 

Edit: A i dodatkowo proszę o wskazówki na temat grafiki, jeżeli chodzi o firmę, bo widzę na Allegro, że trochę tego jest (HD4870), a różnice w cenach również są rozmaite xD

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwek, co do grafy to napisałem toxic, może niewiele mówi ale jest to nazwa niereferencyjnych kart od sapphire, są podkręcone i mają zmienione chłodzenie na sporo lepsze.

A reasumując, którą z nich radziłbyś wziąć? Bo toxic z tego co widzę jest i tak tańszy od 70tki o ponad 200 zł. Pierwsza różnica, jaka rzuca mi się w oczy to: toxic 1GB pamięci, a wyższy model w zależności od firmy 512mb lub 2gb.

Edytowane przez piwek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...