Skocz do zawartości
igod

To ma być obiektywny serwis ?

Rekomendowane odpowiedzi

Reszta w moich oczach to banda debili bez zdania, bez sensownych argumentow jestescie zerem

p0jebalo ci sie we łbie chyba , przychamuj!

A co do sensownych argumentów to chyba już ich jest całe forum pełne , wystarczy poszukać kilka postów w tył i zrozumiesz czemu, niektórym nie chce sie komentować twojego postu słowami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzasadzie mozna ci podziekowac za tego posta, bo dzieki takim palantom jak TY igod, mozna sie z kogos posmiac od czasu do czasu.

 

szkoda, ze obrazasz forumowiczow, ale wyraznie tak juz cie mamusia wychowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku panowie co tu dkutowac, jakis desperat probuje sie podbudowac bo kupil sprzet ktory teraz okazuje sie blehhh i ma nadzieje ze ktos go poprze dodajac mu przynajmniej tym 100 markow w 3dmarku :) ehhh szkoda mi takich ludzi :) w dodatku sam jest niesamowicie obiektywny hehehe :)

 

Obiektywne to moze byc 1000 osob i tez nie zawsze a jesli jedna osoba prezentuje jakies testy i przedstawia wylacznie swoja opinie lub interpretacje testow to wiadomo ze jest to recenzja a nie suche fakty na ktorych trzeba sie opierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz bo ja nadal nie wiem o co chodzi. Od bardzo dawna nie bylo zadnej recenzji na tweak a tu nagle taki tekst ze to wszystko jakies "sponsorowane" wiec wywalilem galy i zostalem uznany za "gowniarza" To mnie szczegolnie ubawilo. Jezeli o czyms piszesz to moze bys laskawie zapodal linka do tej recenzji o ktorej piszesz bo nikt nie ma pojecia czego sie czepiasz. Mozemy podyskutowac jak "dorosli" jezeli napiszesz o czym chcesz dyskutowac.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi akurat o ostatnia recenzje, czytam serwis od bardzo dawna i po przeczytaniu jednej z ostatnich napisalem o tym na forum.

 

Z tego co widze na tym forum wiekszosc osob to chyba dzieciaki. Wiem, ze czym wiecej postow tym lepiej, ale nabijanie ich emotikonami jest troche bez sensu, nie sadzicie ?

Jesli cos piszecie na tym forum uzyjcie argumentow bo wychodzicie na glupich gowniarzy.

 

Szanuje takie osoby jak KGB albo rob_e, napisali co o tym mysla i nie chodzi tu o to, czy sie ze mna zgadzaja czy nie, ustosunkowali sie do tego, napisali swoje zdanie.

 

Reszta w moich oczach to banda debili bez zdania, bez sensownych argumentow jestescie zerem.

 

 

Wezcie to sobie do serca i stosujcie na kazdym forum. Jak widac napisalem tu tylko kilka postow. Wiecie dlaczego ? 

Nie trawie tego forum z powodu tego "spamu" ktory piszecie, a jego tu jest 80%.

 

Tak, teraz mi znowu napiszcie, ze jestem glupi i sie nie znam, potwierdzicie tylko to co napisalem wyzej.

Uważam, że Twój post był wart dokładnie takiej odpowiedzi jaką napisałem. Natomiast ta wypowiedź unaoczniła chyba wszystkim, że i to, to było za dużo. Jednym słowem (no dwoma): dałeś ciała :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lol to pewnie zakompleksiony pryszczaty grubas o okularach jak denka od kufli :lol: pewnie chciał odreagować miejcie litość dla ciemniaka :lol: :lol:

@igod

wygrałeś banana - nagroda do odebrania w zoo w klatce z gorylami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wspominał ktoś wcześniej. liczą się koszty. Co mi z Intela za 700 zł, jak mogę mieć to samo za 300.. :)

 

Firma ma renomę, może czasem aż za dużą :)

 

Mój procek kupiłem od znajomego za 80 zł, czy to było drogo ? ile musiał bym zapłacić za jakieś P3 ? 150 ? :oops:

 

Nvidia z tego co czytałem ma ostatnio problemy, lepiej aby nie padła, bo karty będą za 800 zł z klasy low-end... :?

 

Gf4 Ti4200 w moim odczucou jest świetną kartą za te pieniądze. Teraz po wyjściu radka 9500 może przestał być na topie, lae pół roku temu to była jedyna karta, która była wydajna i oferowana była w przystępnej cenie.

 

Co do odczucia forum. Obserwuję jak niektórzy posiadacze Athlonów żyłują je na maksa dla wyników. Chociaż pewnie i tak tej mocy nie wykorzystują. Hehe rozumiem, że chcą sprawdzić na ile pójdą, bo to rozumiem :wink: . Ale czy nie lepiej dla świętego spokoju mieć 2 ghz, a nie 2.4 ? :oops:

Ale to ich wybór, więc się nie kłóćcie. Tylko chyba raz była śmieszna sytuacja, kiedy jeden forumowicz miał podpis, na tyle i tyle. A jak przyszło do testów do porównania, okazało się, że ten wynik nie jest stabilny, ani nie uzywa go na codzień... :lol:

 

 

Pozdrawiam.

 

Bez względu na to jaki sprzęt posiadasz pod biurkiem :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dwie osoby z 40 zrozumiały mój post, a tym samym napisały sensowne odpowiedzi. Widać kto trzyma poziom na tym forum, a kto nie.

 

Reszta sprowadziła temat do wojny INTEL vs AMD i ATI vs NV. Co Wy czytacie między wierszami ?!?

 

Chodziło mi o to, że w przypadku recenzji ATI vs NV mimo, że NV wygrywa ATI i tak jest lepsze, recenzent znajdzie bezpodstawne argumenty żeby pokazać ATI w najlepszym świetle. I nie chodzi tylko o ostatnią recenzję !!!

W przypadku zwycięstwa ATI mimo niewielkiej różnicy w wydajności do NV, ATI rozwala NV.

 

I nie chodzi o to co wygra! Recenzent zawsze wrzuci swoje trzy grosze aby uratować ATI, w przypadku NV nie napisze nic. Po prostu widać, że ATI i AMD to pupilki TWEAK'a. Tak nie może być na profesjonalnie prowadzonym serwisie, a za taki uważam tweak.pl. Mają być pokazane wyniki, czytelnik ma sam wyciągnąć wnioski (chociaz czytając te posty widzę, że większość tego nie potrafi).

 

Jeszcze rok temu NV była ROX, nagle ATI wypuściło kartę i NV sux, każdy pisze, że zawsze lubił ATI i w ogóle, ale to tylko tak na marginesie.

 

Nie chcę mi się tego tłumaczyć bo widzę, że to nie ma sensu. Chciałem się dowiedzieć co Wy o tym myślicie, czy też to zauważyliście, ale widzę jedynie żałosne nic nie wnoszące komentarze <span style="color:red;">[ciach!]</span>iarzy, bo tak to wygląda z mojej (i nie tylko) perspetywy, oraz obelgi. Jak chcesz mi nawrzucać zrób to inteligentnie, bo napisać "jesteś po<span style="color:red;">[ciach!]</span>y" umie każdy.

 

Więkoszość tych mądral uważa się za specjalistów bo zamontowali dodatkowy wiatrak w obudowie i zwiększyli magistralę, tak naprawdę odpowiedzi tych "specjalistów" na forum (nie tylko w przypadku tego tematu) jest nic nie warta.

 

Mój komputer ma ładne kilka lat, co w nim siedzi nie jest ważne, ja na nim pracuję i nie kupuję co miesiąc nowego CPU po to, żeby zagrać w gre i zrobić 3dmarka, więc proszę darować sobie głupie i nic nie wnoszące komentarze na temat mojego wyboru.

 

Jeśli ktoś tu zna język angielski niech sobie wejdzie na jakies zagraniczne forum i zobaczy jaka jest atmosfera, dostaje się konkretne odpowiedzi na temat.

Tutaj można jedynie zostać obrzucony błotem, zobaczyć głupie LOL, ROTFL oraz zobaczyć temat który w ciągu miesiąca był poruszany 20 razy.

 

Możecie się cieszyć bo nie będę już nic pisał na tym forum, chyba, że któs napiszę naprawdę coś głupiego to nie wytrzmam i udowodnię to co pisałem przeglądając archiwum w poszukiwaniu jego odpowiedzi i tematów.

 

Ponawiam prośbę: nie pisz spamu, napisz swój stosunek do moich zarzutów, pamiętaj, że na forum piszę się na temat, jak się nie umiesz do tego dostosować idź na onet czata, tam sobie możesz wklejać obrazki do woli.

 

Przypomniała mi się historia ze sławnym Kozakiem (tego od Intela). Fakt, że chłop pisał czasami bzdury, ale zawsze to argumentował (przynajmniej się starał), a odpowiedź forum zawsze była taka sama: "Kozak jesteś głupi i się nie znasz". To było chyba ponad rok temu i z przykrością muszę stwierdzić, że nic się nie zmieniło.

 

ATI robi dobre karty, a AMD robi dobre procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy redaktorzy dostają jakieś części za promowanie AMD i ATI, a może są pracownikami tych firm ?

Zawsze myślałem, że na tym serwisie prowadzone są obiektywne testy i recenzje, ale coraz bardziej w to wątpię.

....

Na pewno pijesz do Tweak'a ?

Bo jakoś testów tu ostatnio jak na lekarstwo ...

A tak na marginesie jeden z red. (Lisek) przez jakiś czas pracował na PIV 1,6@xxx bo w tamtym czasie było to rozwiązanie niedrogie i wydajne ...

Sprzętów innych red. nie śledziłem ...

Gorycz przez ciebie przemawia

A AMD i Ati lubię za to, że starają się przełamać monopol ... i dzięki nim ceny sprzętu nie są astronomiczne ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że w przypadku recenzji ATI vs NV mimo, że NV wygrywa ATI i tak jest lepsze, recenzent znajdzie bezpodstawne argumenty żeby pokazać ATI w najlepszym świetle. I nie chodzi tylko o ostatnią recenzję !!!

W przypadku zwycięstwa ATI mimo niewielkiej różnicy w wydajności do NV, ATI rozwala NV.

Może napisz o jakie recenzji kart graficznych mowisz? Bo ostatnia jaka była to bodajze Radeona 8500 od Gigabyte'a

Nie chcę mi się tego tłumaczyć bo widzę, że to nie ma sensu. Chciałem się dowiedzieć co Wy o tym myślicie, czy też to zauważyliście, ale widzę jedynie żałosne nic nie wnoszące komentarze <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, bo tak to wygląda z mojej (i nie tylko) perspetywy, oraz obelgi. Jak chcesz mi nawrzucać zrób to inteligentnie, bo napisać "jesteś <font color="#FF0000">[ciach!]</font>" umie każdy.

Przypomnij sobie kto tu pierwszy kogo obraził, i jakich użył argumentów :?

Możecie się cieszyć bo nie będę już nic pisał na tym forum, chyba, że któs napiszę naprawdę coś głupiego to nie wytrzmam i udowodnię to co pisałem przeglądając archiwum w poszukiwaniu jego odpowiedzi i tematów.

Nie wiem jak inni, ale ja się cieszę. Obyś tylko dotrzymał słowa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dwie osoby z 40 zrozumiały mój post, a tym samym napisały sensowne odpowiedzi. Widać kto trzyma poziom na tym forum, a kto nie...

to po co piszesz takie elaboraty z ktorych nic nie wynika :?: zamiast rzucac sie jak ryba wyjeta z wody to napisz dokladnie o co Tobie chodzi - w ktorym miejscu recenzenci sa nieobiektywni :?: wrzuc cytat albo lepiej daj link i wtedy kazdy bedzie mogl sprawdzic o co biega - a takie ogolniki jakimi Ty sie poslugujesz powoduja tylko zamieszanie i zament :( i wybacz bo nie kazdy ma duzo czasu zeby teraz analizowac wszystkie recenzje ktore zostaly umieszczone rok lub 2 lata temu i zgadywac o ktora Tobie chodzi :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten czlowiek jest dziwny?

 

moja odpowiedz jest kolejnym nic nie wnoszacym spamem, ale za to te forum lubie.

 

a jak dziecku to sie nie podoba, to po co wogole tu wchodzi?

 

takich stron jak tweak jest tysiace w sieci, a ta sierota musiala wybrac wlasnie taka strone, ktora mu sie nie podoba i jeszcze obraza ludzi, ktorzy sie tu wypowiadaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie dwie osoby z 40 zrozumiały mój post, a tym samym napisały sensowne odpowiedzi. Widać kto trzyma poziom na tym forum, a kto nie.

Czy Twoim zdaniem 3manie poziomu na forum to zgadzanie sie z Toba ? Przytakiwanie Ci, kazdy ma swoje zdanie i je tu wyrazil.

 

Chodziło mi o to, że w przypadku recenzji ATI vs NV mimo, że NV wygrywa ATI i tak jest lepsze, recenzent znajdzie bezpodstawne argumenty żeby pokazać ATI w najlepszym świetle. I nie chodzi tylko o ostatnią recenzję !!!

W przypadku zwycięstwa ATI mimo niewielkiej różnicy w wydajności do NV, ATI rozwala NV.

Ciekaw jestem czy pisalbys tak gdyby bylo odwrotnie. Zreszta mala roznica. Kazdy pisze jak chce od tego jest recenzentem. Czy tpo wina recenzenta ze NV wypuszcza jakies buble w postaci GF FX a nastepnie ratuje osiagi karty wypuszczajac sterowniki ktore wy;laczaja polowe opcji ? Taka jest prawda ze ATI teraz jest lepsze, nie wszedzie ale jest. Majac 600 zl kupilbym GF 4 Ti4200 ale majac mniej i wiecej kasy kupilbym ATI bo NV im nie da rady !!

 

 

I nie chodzi o to co wygra! Recenzent zawsze wrzuci swoje trzy grosze aby uratować ATI, w przypadku NV nie napisze nic. Po prostu widać, że ATI i AMD to pupilki TWEAK'a. Tak nie może być na profesjonalnie prowadzonym serwisie, a za taki uważam tweak.pl. Mają być pokazane wyniki, czytelnik ma sam wyciągnąć wnioski (chociaz czytając te posty widzę, że większość tego nie potrafi).

No wlasnie - ja jak patrze na wyniki w FPS czy 3dsmarkach sam widfze co potrafi karta - nie musze czytac komentarza testujacego - przeciez to widac a kazdy ma mniejszy lub wiekszy rozumek od tego zeby to przeanalizowac... Moge przeczytac o jakosci obrazu, moge przeczytac o jakosci karty - ale wyniki mowia same za siebie - gdyby bylo tak jak mowisz to na wykresach dane takze by byly naciagane na korzysc ATI i AMD !!

 

 

Jeszcze rok temu NV była ROX, nagle ATI wypuściło kartę i NV sux, każdy pisze, że zawsze lubił ATI i w ogóle, ale to tylko tak na marginesie.

JEszcze 4 lata temu 3dfx byl ROXX a teraz nie jest... Taki jest rynek !!

 

 

Nie chcę mi się tego tłumaczyć bo widzę, że to nie ma sensu. Chciałem się dowiedzieć co Wy o tym myślicie, czy też to zauważyliście, ale widzę jedynie żałosne nic nie wnoszące komentarze <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, bo tak to wygląda z mojej (i nie tylko) perspetywy, oraz obelgi. Jak chcesz mi nawrzucać zrób to inteligentnie, bo napisać "jesteś <font color="#FF0000">[ciach!]</font>" umie każdy.

Buahahah, to Ty nazwales forumowiczow zerami, bardzo inteligentne...

 

 

Więkoszość tych mądral uważa się za specjalistów bo zamontowali dodatkowy wiatrak w obudowie i zwiększyli magistralę, tak naprawdę odpowiedzi tych "specjalistów" na forum (nie tylko w przypadku tego tematu) jest nic nie warta.

Taa zdazaja sie i tacy, ale jest tu kilka naprawde dobrych osob - znajacych sie na sprzecie i pomagajacych innym, a dzieki osobom takim jak TY fora sie rozpadaja - ludzie odchodza...

 

Mój komputer ma ładne kilka lat, co w nim siedzi nie jest ważne, ja na nim pracuję i nie kupuję co miesiąc nowego CPU po to, żeby zagrać w gre i zrobić 3dmarka, więc proszę darować sobie głupie i nic nie wnoszące komentarze na temat mojego wyboru.

Nie komentuje...

 

Jeśli ktoś tu zna język angielski niech sobie wejdzie na jakies zagraniczne forum i zobaczy jaka jest atmosfera, dostaje się konkretne odpowiedzi na temat.

Tutaj można jedynie zostać obrzucony błotem, zobaczyć głupie LOL,  ROTFL oraz zobaczyć temat który w ciągu miesiąca był poruszany 20 razy.

Po to sa polskie fora zeby ludzie nie znajacy angielskiego mogli sie tutaj czegos dowiedziec, i akurat musze powiedziec ze forum tweaka jest jednym z najlepszych - widziales kiedys forum frazpc.pl ? Nie ? To zobacz... powodzenia...

 

Możecie się cieszyć bo nie będę już nic pisał na tym forum, chyba, że któs napiszę naprawdę coś głupiego to nie wytrzmam i udowodnię to co pisałem przeglądając archiwum w poszukiwaniu jego odpowiedzi i tematów.

A na madre posty nie bedziesz odpisywal ?

 

 

Ponawiam prośbę: nie pisz spamu, napisz swój stosunek do moich zarzutów, pamiętaj, że na forum piszę się na temat, jak się nie umiesz do tego dostosować idź na onet czata, tam sobie możesz wklejać obrazki do woli.

Napisalem...

 

Przypomniała mi się historia ze sławnym Kozakiem (tego od Intela). Fakt, że chłop pisał czasami bzdury, ale zawsze to argumentował (przynajmniej się starał), a odpowiedź forum zawsze była taka sama: "Kozak jesteś głupi i się nie znasz". To było chyba ponad rok temu i z przykrością muszę stwierdzić, że nic się nie zmieniło.

Nie kojarze

 

ATI robi dobre karty, a AMD robi dobre procesory

Tu sie zgadzam, za to nvidia coraz zadziej robi dobre karty. Intel za to nadal robi dobre procesory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redakcja zrobi wszystko aby pokazać ATI w najlepszym świetle. Jeśli NV zrobiła lepszą kartę i wygrywa w 90% testów to zawsze ATI jest tuż tuż, jak by tego było mało, redakcja wyłowi jeden z piętnastu testów w którym to ATI osiąga lepsze wyniki niż NV - oczywiście ten właśnie test jest najważniejszy !

W podsumowaniu oczywiście ATI ma lepszy obraz, mimo, że recenzent używa tandetnego monitora i sprawdza to w niskiej rozdzielczości.

Drogi kolego igod, powiem teraz wlasne zdanie na ten temat. Moze od tego pozostalym forumowiczom oczy juz calkiem wyleca, ale mowi sie trudno.

Moim zdaniem polskie serwisy NIE MAJA POJECIA (nie wylaczajac tweaka). Najpierw maja okazje czytac na zagranicznych stronach, przez okolo 6 miesiecy, co nowego ma wyjsc (np rv350). Informacje na zagranicznym serwisie sa najczesciej z pierwszej reki, autor najczesciej juz wtedy dodaje cos od siebie karmiac swiadomosc polskiego recenzenta. Potem karta trafia do rak kogos w USA, ewentualnie UK, Azji albo Niemiec i jest testowana w najbardziej wyrafinowane sposoby, z 50 benchmarkami, 20 zblizeniami ekranu na najprzerozniejszych ustawieniach anialiasingu, cudow nvidiow ;) itd i NA TEJ podstawie ktos na zagranicznym serwisie wyciaga wnioski. Pozniej zazwyczaj nastepuje jeszcze okres gwaltownej wymiany spotrzezen na forach zagranicznych, wspieranych kolejnymi przeciekami z ATI i nVidii oraz kolejnym testami np Australijczykow.

 

PO tym wszystkim karta trafia do Polski i co nastepuje: czytasz NOWE DZIECKO (wstaw tu firme), widzisz kilka banalnych testow na przypadkowej konfiguracji jaka akurat jest pod reka, oraz.... autor przepisuje podsumowanie pojawiajace sie na zagranicznych serwisach. Tyle ze do takich wnioskow ciezko dojsc patrzac na luzne testy przeprowadzone u nas, wiec calosc raczej srednio trzyma sie kupy.

 

Natomiast nie masz co narzekac ze nVidia jest tak nisko oceniana, ta firma ostatnio nie daje rady, wiele dowodow na to znajdziesz na zagranicznych serwisach. Tweakowi nie pozostaje nic innego niz powtarzac za:

 

www.anandtech.com

www.tomshardware.de

www.xbitlabs.com

www.digit-life.com

www.endian.net

www.overclockers.com

 

To samo w przypadku INTELA i AMD.

Tych testow akurat nie czytalem (bo TESTY w Polsce raczej nie istnieja), jezeli jednak tak jest to z dwoch, moze trzech powodow:

- po pierwsze AMD jest nie do przebicia na rynku procesorow <150$, co nad Wisla z powodow ekonomicznych jest nieslychanie wazne.

- po drugie ten segment jest idealny dla overclockerow

- odnosze wrazenie ze niektorzy uzywaja komputerow tylko do grania w gry video :P i na tym polu AMD rowniez jest wiele lepszy (zwrot za $)

 

Jak chcesz sobie poczytac recenzje prockow to rowniez polecam zagraniczne serwisy. Masz zawsze w dniu, albo dzien po ukazaniu sie procesora, kilka bitych ston nt jego wydajnosci we wszystkich zastosowaniach; oraz na kilku serwisach. Takie testy w Polsce nie ukazuja sie praktycznie NIGDY, bo u nas nikogo nie interesuje procesor za 3500zl i zadko kto mysli o tym ze za okolo 10-12miesiecy ten procesor bedzie kosztowal juz 800-1000.

 

To tyle

8O

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

 

Po pierwsze czasami jedna emotikonka powie więcej niż 10 zdań.

Po drugie obecnie gdy pomiędzy dwoma konkurującymi gigantami (czy to ATI i NV czy Intel i AMD) różnice w wydajności są małe, więc zawsze chwali się to co jest tańsze a oferuje podobne lub nawet wyższe osiągi.

Poza tym jak można pisząc recenzję "ratować" NV? Przecie to byłoby pisane na siłę dlatego, że NV popełniła ostatnio potworne błędy w strategii produkcji kart (choćby "odkurzacz" na GF'ie).

Po drugie przy podobnej wydajności zwraca się też uwagę na jakość i tu ATI wyprzedza NV. Dlatego skąd miałyby się wziąć jakieś słowa uznania dla dużo przecież większego koncernu.

 

Nie rzucaj się ani na forumowiczów ani na redaktorów Tweak'a, bo nie ma o co. Proponuję sobie zajrzeć do gazet sprzed kilku lat gdzie były porównania 3Dfx'a i NV (wtedy 3Dfx był debest) - NV przechodziła dokładnie taką samą drogę wtedy jak ATI teraz - od pobocznej firemki, aż do potentata i wszystko wskazuje, że historia może się w całości powtórzyć, tym razem z ATI w roli głównej.

 

Jeśli takie coś co zarzucasz redaktorom w ogóle ma miejsce to jest właśnie oznaką dużego obiektywizmu, ponieważ obie walczące firmy (ATI vs. NV i Intel vs. AMD) nie mają równych szans (nie wiem jaka jest skala w przypadku grafiki, ale rynek procesorów to 80% dla Intela i 20 dla AMD) i jeśli mniejsza, słabsza firma wypuszcza niewiele gorszy lub nawet lepszy produkt od wielkiego oponenta to chyba należy jej się uznanie, a "Goliatowi" klaps na tyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest skala w przypadku grafiki, ale rynek procesorów to 80% dla Intela i 20 dla AMD

masz jakies zrodlo?

Konkretnego źródełka ci w tej chwili nie podam, ale całkiem niedawno gdzieś czytałem, że tak mniej więcej wygląda podział na światowym rynku (niestety...)

 

Update:

O, właśnie coś znalazłem: http://news.com.com/2100-1001-947317.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki.

choc tam pisza o 15.6%, (20% bylo na poczatku zeszlego roku). W ostatnim kwartale zeszlego roku byla jeszcze osuwa na 11.6%

 

Sam przedtem nie wiedzialem, mysle ze dosc ciekawe dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh z jednym sie zgodze. Celeron to porpstu paszczak w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jest to udowodnione itp. itd.

 

Ale zauwazyłem jedną rzecz - gdy wchodze na wasze linki, gdzie jest temat Gf FX 5800Ultra vs R9700Pro/R9800Pro to niektózy tłumaczą - a tam 1-2 fps nikomu różnicy niezrobi, a jak zobaczy, ze Gf FX przegrywa moze w 3-4 testach i to minimalnie to "jeeee gorszy od Radeona juhuuuu".

 

Ja sie przyzwyczaiłem do opinii ludzi na temat Ati itp. aletak osobiscie to wkurza mnie to, że wszyscy kiedyś (znaczy sie rok temu) mówili "jeee Nvidia Rulz " itp. a teraz nawet niechcą na nia spojrzeć. Dla mnie to jest sygnał, że ludzie są dwulicowi i tyle, ale to już jakby ich sprawa i ja w to się niemieszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh z jednym sie zgodze. Celeron to porpstu paszczak w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jest to udowodnione itp. itd.

 

Ale zauwazyłem jedną rzecz - gdy wchodze na wasze linki, gdzie jest temat Gf FX 5800Ultra vs R9700Pro/R9800Pro to niektózy tłumaczą - a tam 1-2 fps nikomu różnicy niezrobi, a jak zobaczy, ze Gf FX przegrywa moze w 3-4 testach i to minimalnie to "jeeee gorszy od Radeona juhuuuu".

 

Ja sie przyzwyczaiłem do opinii ludzi na temat Ati itp. aletak osobiscie to wkurza mnie to, że wszyscy kiedyś (znaczy sie rok temu) mówili "jeee Nvidia Rulz " itp. a teraz nawet niechcą na nia spojrzeć. Dla mnie to jest sygnał, że ludzie są dwulicowi i tyle, ale to już jakby ich sprawa i ja w to się niemieszam

Sa ludzie i ludziki , ludziki zas sa jak choragieffka na wietrze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna byc dwulicowym wobec jakiejs firmy?

 

Dwulicowym mozna byc wobec przyjaciela, rodzica, czy dziecka, kolegi ze szkoly, z pracy. Ale jak mozna byc dwulicowym wobec firmy. Wychodzi tutaj na to, ze jak ktos kiedys uwazal ze nvidia jest najlepsza to teraz nie moze kupic karty ATi bo zdradzilby swoja ulubiona firme. To proste, teraz AMD i ATI jest na topie i dlatego wszyscy je kupuja. Gdyby to Intel i Nvidia produkowali najlepsze czesci w najlepszym stosunkiem ceny do jakosci to wtedy wszyscy by je kupowali. A to ze procesor intela porownywalny do athlona 1700(oczywiscie kreconego bo wstyd go nie krecic) kosztuje (p4 1.8) dwa razy wiecej, to juz nie moja wina. Tak samo z nvidia. Ludzie nie dajmy sie omamic jakiemus sztucznemu szacunkowi wobec firmy. Ati robi karty i jedynie mnie interesuje to ze jestem zadowolony z jej produktow, a w [gluteus maximus] mam to ze firma nazywa sie ati czy srati. Paranoja w waszych slowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna byc dwulicowym wobec jakiejs firmy?

 

Dwulicowym mozna byc wobec przyjaciela, rodzica, czy dziecka, kolegi ze szkoly, z pracy. Ale jak mozna byc dwulicowym wobec firmy. Wychodzi tutaj na to, ze jak ktos kiedys uwazal ze nvidia jest najlepsza to teraz nie moze kupic karty ATi bo zdradzilby swoja ulubiona firme. To proste, teraz AMD i ATI jest na topie i dlatego wszyscy je kupuja. Gdyby to Intel i Nvidia produkowali najlepsze czesci w najlepszym stosunkiem ceny do jakosci to wtedy wszyscy by je kupowali. A to ze procesor intela porownywalny do athlona 1700(oczywiscie kreconego bo wstyd go nie krecic) kosztuje (p4 1.8) dwa razy wiecej, to juz nie moja wina. Tak samo z nvidia. Ludzie nie dajmy sie omamic jakiemus sztucznemu szacunkowi wobec firmy. Ati robi karty i jedynie mnie interesuje to ze jestem zadowolony z jej produktow, a w <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mam to ze firma nazywa sie ati czy srati. Paranoja w waszych slowach.

jestem dokladnie tego samego zdania

RE5PECT

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez overclockerom zawsze chodzi o najwiekrza wydajnosc, kazdy mhz, fps co do 1 sie liczy bo jakby wygladal wynik 999 jak moglby byc 1000, glupi przyklad, ale kazdy chyba wie oco mi chodzi, i to chyba normalne, ze Ciągniemy w strone aktualnie najwydajniejszego sprzetu. Pozatym, jak ktos podal przyklad kt 400 i nf2, to roznica jest i to widoczna, w kt400 jest te całe agpx8 (kazdy kto sie zna wie ze to chwyt reklamowy) i kilka innych niemal kosmetycznych przerobek, niemal tosamo co kt 333, tylko wyzsza liczba ktora przyciaga jak magnes laikow, a nf2, ma np. blokade pci/agp, neiwspominajac o obsludze pamieci, no i soundstorma, w normalnym urzytkowaniu roznic prawie niema w osiągach,a le jak sie weźmie za o/c 8).

Igod, jakbys był zapalonym overclockerem, to byś niemiał do nikogo pretensji, sam widzisz reakcje wszytkich, przemysl to ....

pozatym jak nas wyzywasz za nic, bezpodstawnie to sam sobie wystawiasz świadectwo......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...