Skocz do zawartości
FistWist

750zl Do Dyspozycji - Co Wymienic I Na Co?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Aktualnie dysponuje nastepujacym sprzetem:

 

Mobo: AsRock 775Twins-HDTV (chlam - jedno z gniazd SATA sie odczepilo i teraz siedzi tylko na styk, chyba nie jest to plyta godna polecenia)

Procesor: Intel Pentium D 805 (raczej zmienic, 2 lata temu wzialem go tylko ze wzgledu na cene - uzywany za 100zl chyba, wiec tyle, za ile sprzedalem swojego P4 wtedy ;d)

Ram: Kingstone 512MB (PC3200)+Kingstone 512MB (PC2700) (zmienic - kiedys trzeba, szczegolnie, ze jedna z kostek pochodzi z 2002 roku ;p)

Grafika: Galaxy GF 7600GS (zmienic na 100% - mam tego dosc, nie wiem co sie stalo, ale karta ta dziala mi z wydajnoscia sprzetu sprzed 5 lat, problemy w grach itp)

HDD: 120GB (wystarczajacy, nie chce zmieniac)

Zasilacz: Tacens Valeo 460 (zdaje mi sie, ze komponenty za 750zl pociagnie, wiec tez bylbym niechetny do zmiany)

 

 

 

Komputer ma sluzyc do gier (nie mam tu na mysli najnowszych tytulow na full detalach - chociaz milobylo w nie pograc na tych nizszych ;) - ale o roznych MMO, Team Fortress 2, Warcraft 3, tego typu). Poza tym wiekszosc czasu spedzam raczej na sluchaniu muzyki, rozmowach na AQQ/Skype, surfowaniu po internecie, ogladaniu filmow. Licze na sensowne porady i prosilbym nie przekraczac kwoty 750 zl (+/- 50 zl moze nawet byc). Licze, ze PC wystarczy mi na okolo 2 lata, tak jak aktualny config. Mam zamiar podkrecac, ale bez przesady, wolalbym nie zmieniac napiec, nie wchodzic w niebezpieczniejsze rejony oc i najlepiej wstrzymac sie od podkrecania grafiki i pamieci, chyba, ze mialby to byc jakis drastyczny wzrost wydajnosci. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

1 x Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX/

1 x Gigabyte EP35-DS3 /intel P35/

1 x GoodRam 2GB PC800 CL5

1 x Palit GeForce 9600GSO 384MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI

 

 

798zł (esc.pl)

 

Ewentualnie do zmiany jest grafika na cos tańszego i może MOBO..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

1 x Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX/

1 x Gigabyte EP35-DS3 /intel P35/

1 x GoodRam 2GB PC800 CL5

1 x Palit GeForce 9600GSO 384MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI

 

 

798zł (esc.pl)

 

Ewentualnie do zmiany jest grafika na cos tańszego i może MOBO..

 

A nie lepiej wlasnie zmienic mobo na powiedzmy P31-DS3L, zaoszczedzilbym 90zl, ktore moglbym dolozyc do procesora (E5200). Mowilem, ze nie mam zamiaru jakos kosmicznie podkrecac, wiec moze P31-DS3L dalaby rade? ;)

 

 

Mam na mysli cos tego pokroju (co prawda musialbym dorzucic jeszcze paredziesiat zl, ale moze warto?

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ 259 zł

Płyta główna: Gigabyte P31-DS3L /intel P31/ 169 zł

Pamięć RAM: A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition 135 zł

Karta graficzna: Palit GeForce 9600GSO 768MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI 290 zł

 

Suma: 853 zł brutto

Edytowane przez FistWist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz taniej ;

 

3086094[/snapback]

Ewentualnie mobo możesz zmienić jeszcze na P35-DS3L, lepsza niż ta P31, a niewiele droższa.

 

A czy ta P35-DS3L nie ma gorszego dźwięku i problemów z pamięciami RAM na wszystkich bankach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie P31 ma te problemy.

 

A tą pamięć A-data szczerze odradzam, mam i wiem co mówię, ledo co chodzi na def ustawieniach i to po podniesieniu V. Dodałem opinie na agito ze szczerym opisem pamięci ale widocznie jej nie zaakceptowali.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie P31 ma te problemy.

 

A tą pamięć A-data szczerze odradzam, mam i wiem co mówię, ledo co chodzi na def ustawieniach i to po podniesieniu V. Dodałem opinie na agito ze szczerym opisem pamięci ale widocznie jej nie zaakceptowali.

To jakie A-Daty polecasz i z jakiego sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wlasnie zmienic mobo na powiedzmy P31-DS3L, zaoszczedzilbym 90zl, ktore moglbym dolozyc do procesora (E5200). Mowilem, ze nie mam zamiaru jakos kosmicznie podkrecac, wiec moze P31-DS3L dalaby rade? ;)

 

 

Mam na mysli cos tego pokroju (co prawda musialbym dorzucic jeszcze paredziesiat zl, ale moze warto?

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ 259 zł

Płyta główna: Gigabyte P31-DS3L /intel P31/ 169 zł

Pamięć RAM: A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition 135 zł

Karta graficzna: Palit GeForce 9600GSO 768MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI 290 zł

 

Suma: 853 zł brutto

Możesz zrobić jeszcze inaczej.

Kupić CPU,RAM i płytę oraz sprawdzić jaki to da efekt.

(jakiś efekt powinno dać bo 805 to ponad dwa razy mniej wydajny zabytek )

Karty graficzne szybko tanieją a 9600GSO wygląda na wysoką cenę

jeśli porównać do nowych 9800GT :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814122053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zzizzy nie zwróciłeś uwagi jakie A-daty polecił seamenpl , to nie są EE tylko niższy model z cl5.

 

@dwaIP co z tego że w tym sklepie 98gt kosztuje 130$ w Polsce zrobi się z tego 450-500zł , 98gtx+ kosztują tam po 200$ a u nas 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chodzą na 800mhz CL5 przy 2.0V (i to nie zawsze, mają różne kaprysy). Ogólnie to w poniedziałek lecą na gwarancję, używałem ich tylko dla tego że potrzebowałem więcej ramu do visty, ale wróciłem na sporo lepszego XP.

 

Pamięci oczywiście polecam A-data EE, chociaż krążą słuchy że słabną te pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@dwaIP co z tego że w tym sklepie 98gt kosztuje 130$ w Polsce zrobi się z tego 450-500zł , 98gtx+ kosztują tam po 200$ a u nas 600zł

Może i ktoś po tyle sprzedaje 9800GT ale bez problemów można

to kupić za 369 i cena szybko spada.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=13619

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0...0_0_0_0_0_0_0_0

 

Tak czy inaczej nie zaszkodzi wcześniej kupić płytę CPU i RAM bo

dotychczasowy CPU wydajnością nie grzeszy i nawet możliwości

7600GS blokuje (zwłaszcza w grach lubiących jednordzeniowe CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt pentium d to było największe nieporozumienie od intela , boxowy cooler nie był w stanie odprowadzić ogromu ciepła i proc na starcie obniżał taktowanie żeby się nie spalić. U znajomego dopiero po wymianie chłodzenia na mugena zaczęło to normalnie działać , a wzrost wydajności w stosunku do P4 był tak nieznaczny że szkoda było dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt pentium d to było największe nieporozumienie od intela , boxowy cooler nie był w stanie odprowadzić ogromu ciepła i proc na starcie obniżał taktowanie żeby się nie spalić. U znajomego dopiero po wymianie chłodzenia na mugena zaczęło to normalnie działać , a wzrost wydajności w stosunku do P4 był tak nieznaczny że szkoda było dopłacać.

 

Co do grzania sie - chyba mowisz o innym procku ;d, moj podkrecony na 3,2 GHz dogrzewal sie MAX do 60*C. (boxowe chlodzenie, przy fryzjerze 7 pro spadek temperatury okolo o 3-4*C)

 

 

Tak czy inaczej nie zaszkodzi wcześniej kupić płytę CPU i RAM bo

dotychczasowy CPU wydajnością nie grzeszy i nawet możliwości

7600GS blokuje (zwłaszcza w grach lubiących jednordzeniowe CPU)

Ta opcja wydaje mi sie sensowna i chyba zrobie tak jak radzisz (co nie zmienia faktu, ze karte graficzna i tak predzej, czy pozniej dokupie).

 

 

 

@edit

A czy dam rade wcisnac 2 zestawy tych (klik) kosci na Gigabyte P31-DS3L, bo nie wiem dokladnie na czym polegaja problemy z 4 kostkami na tej plycie.

Edytowane przez FistWist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu e5200 ~250zł

mobo p31-ds3l ~170zł

1x2G 800 cl5 (goodram , kingston) ~100zł

 

sprzedaj co zostało

 

Jeśli uzbierasz na HD4850 to kup , jeśli nie to pozbieraj jeszcze z miesiąc siedząc na starej grafice

 

proca podkręć trochę i będzie ok

 

 

 

Co do grzania sie - chyba mowisz o innym procku ;d, moj podkrecony na 3,2 GHz dogrzewal sie MAX do 60*C. (boxowe chlodzenie, przy fryzjerze 7 pro spadek temperatury okolo o 3-4*C)

Pentium D , procesor który powstał pomiędzy P4 a PDC ? Jeśli tak to niemożliwe że miałeś max 60 , skoro P4 w spoczynku na boxie ma blisko 50 , w stresie 70 , a Pentium D to dwa P4 na jednej podstawce. U znajomego w średnio wentylowanej budzie (92 z przodu , 120 z tyłu) na boxie w spoczynku 62-65 , w stresie bujał się do 100 i po 10-15 min przechodził w tryb awaryjny. Po wymianie coolera na mugena to fakt 60 było max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ta opcja wydaje mi sie sensowna i chyba zrobie tak jak radzisz (co nie zmienia faktu, ze karte graficzna i tak predzej, czy pozniej dokupie).

...

@edit

A czy dam rade wcisnac 2 zestawy tych (klik) kosci na Gigabyte P31-DS3L, bo nie wiem dokladnie na czym polegaja problemy z 4 kostkami na tej plycie.

P31-DS3L to chyba przesadna oszczędność na płycie jeśli planujemy dużo RAM,

zwłaszcza że jak dotąd nie ma potwierdzenia że E5200 zadziała z tą płytą.

E5200 to ciekawa propozycja ale z jakąś płytą która została sprawdzona

że odpali takie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...