Skocz do zawartości
kwaska

Update- Ultra Cichy Pecet

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Radeon 4850 to AMD 4850e będzie blokował grafikę. Bez sensu.

Polecam ponowne przeczytanie mojego postu... Nie będę się wykłócał, bo szczerze to mnie nie obchodzi co zostanie kupione, bo i tak nie będę z tego korzystał. Jak weźmie procek AMD, to chipset pozwoli na wyłączanie GPU... napisałem że procka nie musi zmieniać. 4850e nie będzie blokował grafiki, zwłaszcza w nowych grach... jeśli zależy ci na 500 3dmarkach, to bierz intela...

 

Nie będę musiał wyłączać HD4850, bo zainstaluję na nim Accelero, które i tak będzie bezgłośne, a więc nie widzę problemu.

Aha, czyli rozumiem że masz zamiar palnąć dwie zapiekanki na jednej budzie. Procek w pasywie, 4850 w pasywie, no to naprawdę chyba 3 wysokoobrotowe 120-ki w budzie nie wyrobią... Tak czy inaczej, po co w idle temperatura ma skakać dość wysoko, skoro przy AMD spokojnie wyłączysz grafikę. Przy intelu też da radę, ale mija się to z celem, bo musiałbyś brać 9600GT i płytę z chipsetem nForce, która do najchłodniejszych nie należy (3-cia zapiekanka do kompletu).

 

Z drugiej strony podoba mi się pomysł podwójnego pasywa. Ja bym to zrobił jednak trochę inaczej. Przede wszystkim dałbym mobo na lewą stronę, więc ciepło z grafiki ucieka do góry a nie blokuje się pomiędzy radiatorem a PCB. U góry wylot 120mm na niskich obrotach. Procek i grafika oddzielone np. płytą z plexiglasu, co ułatwi wymuszenie obiegu powietrza. Jeden wentylator wieje od przodu na grafę a drugi zabiera ciepło od góry. W dolnej części (tej z CPU) jeden wentyl wrzuca powietrze z przodu a drugi zabiera z tyłu... Nie jestem pewien czy buda pozwoli ci na danie zasiłki na dół i mobo na lewo, ale chciałeś "Ultra Cichy Pecet", to ten na pewno taki będzie...

 

Z obudów, to poleciłbym P182 czy P190, ale skoro są "bezpłciowe", to może spróbuj Thermaltake Tsunami Dream albo Soprano, bo Stacker do 200€ nie wejdzie.

Edytowane przez D3NV3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Fusiona to max można wpakować Ninje Mini.Jeśli chciał byś kompa Htpc,to takie coś da radę bo Ninja Mini w budzie Htpc da radę schłodzić nawet Quada pasywnie.Oczywiście w budzie jakieś wentyle muszą być.Fusion ma ponoć problemy z wyświetlaczem,jest jeszcze Nsk2480,ona nie ma wyświetlacza,jest tańsza i ma zasilacz 380w.Do Twojego kompa wystarczyło by to spokojnie.Oczywiście oba Anteci są mAtx i mobo również takie byc musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3NV3R- Z tym odwracaniem płyty głównej, pleksi i innymi to juz extreme...

TT Tsunami miałem kiedyś, nie bardzo nadaje się do cichego kompa- zrobiona z aluminium, miała cienkie ścianki i trochę niedociągnięć.

 

Jawor- Skoro Ninja Mini dałaby radę w Fusionie to może warto rozważyć taki wariant. Zasilacz w nsk2480 na pewno byłby za głośny, a jest chłodzony 80mm wentylatorem.

 

Taki zestaw:

AMD Phenom X3 Triple Core 8450 2.1GHz+ Ninja Mini pasywnie

Gigabyte GA-MA78GM-S2H 780G

Corsair 4GB Kit (2x2GB) DDR2 800MHz CL5

Seagate 160GB 2.5" Hard Drive SATA 5400rpm 8MB Cache

PowerColor HD 4850 512MB GDDR3 + Arctic Cooling AC-S2 Accelero S2

Ocz 500W+ fanswap Noctua

Antec Fusion Remote Veris Silver MATX Media Center Case

+ kilka Noctua P12 + Maty wygłuszające

 

Ile potrzeba by było wentylatorów aby sprawnie wszystko działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jeżeli chodzi o htpc to imo antec fusion byłby najlepszym wyborem pomimo wyświetlacza, który może się trafić problematyczny. Najwyżej wyłączę go na stałe i po kłopocie.

Nsk2480 do mnie nie przemawia, jest za prosta, techniczna, robiona wyglądowo pod kino domowe a wyglądem przypomina prastare desktopy.

HD4850 będzie działać pasywnie w Fusion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak najbardziej OK. 4850 będzie działać pasywnie w Fusion, zależy tylko jak długo. Ale skoro poszedłeś w stronę AMD, to wiatrak (12cm nocuty powinno styknąć) nie powinien sprawiać problemu, a dodatkowo dość mocno zbijesz temperaturę i będziesz miał spokój (ja bym nie dał 4850 na pasywa, chyba że w obecności 2-ch wiatraków)... Mówiąc krótko - możesz dać pasywnie, ale high-end'owa grafa na pasywie + procek na pasywie, to niezbyt dobre połączenie (może niezbyt bezpieczne).

 

Jeśli szukasz ciekawszej budy pod HTPC, to polecam przejrzeć ofertę Zalmana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodow innych ważniejszych wydatków będę musiał odłożyć zakup kompa na później(pewnie listopad/grudzień).

 

Starczy mi kasy na modernizację shuttle. I chyba zrobię tak jak pisał Aldam:

 

Jak masz już fajnego barebone - shuttle to dlaczego kombinować ;)

 

Polecam do shuttle

1. zasilacz shutlle PC62

http://www.pixmania.com/pl/pl/1348632/art/...ilacz-200w.html

2. dysk 2,5" + Scythe Quiet drive (stary będzie jak znalazł na magazyn)

3. Wentyl 92mm Xthermal

4. Karta 9600gt/9600gso + Zalman VNF100 pasywnie (widziałem w sieci fotki i pasuje do shuttle).

 

I masz super cichego kompa wentylowanego jednym wiatraczkiem 92mm.

Mam tylko kilka pytań. Rozważam dwie opcje:

 

Opcja 1- Kupno pasywnego zasilacza PC62 i dysk Seagate Momentus 160GB 2.5" + sqd dla 2,5(której nigdzie nie mogę znaleźć). Na SSD raczej mi kasy nie starczy ;/

 

Opcja 2- Modyfikacja SilentX 300W który mam(wycięcie w boku obudowy i zasilacza otworu dla Noctua 80mm, zamiast dwóch 40mm głośnych delt) + Radeon HD4670 i Momentus z SQD jak wyżej.

 

Co do opcji drugiej nie wiem czy zasilacz pociągnie tego Radka i nie za bardzo chciałbym szpecić obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywnego zasilacza nie warto brac. Bedzie sie grzal niemilosiernie, a i drogie takie wynalazki. Albo dajesz cos z 1x120mm na 5V, albo robisz push-pull jak w Taganach z 2x80mm na minimalnych obrotach. Kazde rozwiazanie z wentylem na minimum obrotach jest lepsze od pasywki, a wcale nie glosniejsze.

 

EDIT:

 

A co do pytania, czy starczy zasilka, to ile amper ona ma na 12V ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem fotkę z tabliczką

 

Z tego wynika ze łącznie ma 21.5A, chyba że coś źle rozumuję

Źle rozumujesz.Lini 12V sie nie dodaje.On może ma z 18A

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na silentpcreview wyczytałem w jednym z topiców o pc50, że w środku jest Elan Vital.

 

Tak to wygląda w środku

Dołączona grafikaDołączona grafika

Wydaje mi się, że HD4670 może być za słaba do TDU(w testach wypada gorzej niż 3850), a więc może 9600GT? W kalkulatorze mocy wyszło mi 216W przy 90% obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że HD4670 może być za słaba do TDU(w testach wypada gorzej niż 3850), a więc może 9600GT?

Powiem ci tak - niedawno składałem kompa dla znajomego. E2180, 2GB, P31-DS3L, 9600GSO od ASUSa. Ładujemy XP, DirectX, Stery nVidia, Fraps'a i włączamy TDU - 50fps z rzadkimi spadkami do ok. 43fps. Detale oczywiście FULL, 1680x1050, Blur + AAx4. Widać karta ma spory zapas a wcale nie była podkręcana... Zakup 9600GT jest w tym wypadku nieopłacalny (jeśli komp ma starczyć głównie do TDU). Sądzę, że przy rozdziałce zredukowanej do ok. 1440x900 czy 1280x1024, 4670 także sobie dobrze poradzi z tą grą (przypominam, że nowe Radeon'y wręcz przyśpieszają przy włączeniu AA, więc nie stanowi to już żadnego problemu).

W kalkulatorze mocy wyszło mi 216W przy 90% obciążeniu.

Czyli markowe 300W powinno wystarczyć. Co byś powiedział na Modecom MC w wersji mATX??? Jest na podzespołach cenionego MC no i moc też jest przyzwoita a małe rozmiary ułatwią wpasowanie go do budy...

Zasiłka jest sprawdzona więc nie kupujesz w ciemno, tylko nie kupuj w komputroniku (link dałem tylko żeby pokazać zasilacz), bo drogo tam mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale oczywiście FULL, 1680x1050, Blur + AAx4

Na identycznych ustawieniach zamierzam grać, mam panoramę 22".

 

Czyli markowe 300W powinno wystarczyć. Co byś powiedział na Modecom MC w wersji mATX??? Jest na podzespołach cenionego MC no i moc też jest przyzwoita a małe rozmiary ułatwią wpasowanie go do budy...

Zasiłka jest sprawdzona więc nie kupujesz w ciemno, tylko nie kupuj w komputroniku (link dałem tylko żeby pokazać zasilacz), bo drogo tam mają...

Niestety nie wejdzie do shuttle, jest za gruby. Poza tym modecoma nigdzie u mnie nie znajdę ;/ Z małych zasilaczy są tylko te od shuttle. Nie ma opcji żeby działało to na moim zasilaczu? Zrobiłbym w nim dziurę na 80mm noctua także byłby chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku czasu troche sie zmienilo. Nadal mam barebone shuttle, jednak kilka miesiecy temu dodalem do niego karte Sapphire Radeon 4850 512MB i Enermax Pro82+ 425W. Obudowa jest caly czas otwarta, bo chlodzenie od karty i zasilacz sa za duze. Stwierdzilem ze wymienie plyte glowna i obudowe, a reszte kiedy indziej. Mam tez chlodzenie, ktore bylo dodane do procesora, ale nie wiem czy nie bedzie ono za glosne. Takze potrzebuje kupic mobo, obudowe i w razie potrzeby chlodzenie na cpu i wentylatory do obudowy. Co moglibyscie polecic wmiare dobre w rozsadnych cenach? Plyta glowna najlepiej jakby miala dobra dzwiekowke z wyjsciem optycznym.

Komputer jaki teraz mam to Athlon X2 5200+ | 4GB PNY 800MHz | Maxtor 750GB 32MB cache | Shuttle SG33G6 Deluxe | Sapphire Radeon 4850 512MB | Enermax Pro82+ 425W | LG 22" |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...