Skocz do zawartości
mpeg-4

Głośniki Vigoole Czyli Nowy Gracz Na Polskiej Scenie

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie dodam , ze to wyglada identycnzie jak Microlaby z tym , ze ktos pomyslal i potencjometry dal na bok :D Narazie "odpowiednik" 6C kosztuje 229 zl w Infosofcie , rzuca sie ludzie to znowu odwala spekulacje w sklepach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Oryginalny test na ixbt

 

Aktywne głośniki stereo Vigoole S2128

 

 

Dzisiaj rozpatrzymy topowy model głośników z linii stereo producenta Vigoole . Od zewnątrz kolumny S2128 różnią się od przetestowanego wcześniej modelu S2038 tylko kolorem wykończenia, zaokrąglonymi brzegami obudowy i kolorem membrany ŚCZ-głośnika. Jednak różnice między kolumnami dają się zauważyć także i w charakterze dźwięku - topowy model gra wyraźnie lepiej od niższego modelu!

 

Dołączona grafika

Gabaryty obudowy kolumn wynoszą 21 x 35 x 25 centymetrów. Obudowa kolumn wykonana jest z fibrolitu. Grubość ścianek wynosi 12 milimetrów. Akustyczna oprawa wykonana w układzie z portem fb (bas reflex), którego otwór wyprowadzono na ściankę tylną. Z dołu obudowy przewidziano specjalne nużki. siatki ochronne w całości pokrywają panel przedni, są one zrobione z drewnianego szkieletu z naciągniętą tkaniną akustyczną . Do wytłumienia zastosowano wełnę ,którą przymocowano do pionowych ścianek bocznych .

 

Dołączona grafika

Zastosowane w kolumnach głośniki dynamiczne posiadają ekranowanie magnetyczne. Średnica membrany średnio częstotliwościowego głośnika, włączając zawieszenie wynosi 14,5 centymetrów. Elastyczne zawieszanie wykonane jest z gumy i namacalnie miękkiej. W charakterze wysoko tonowca zastosowany jest kopółkowy twitter z tkaniny. Średnica kopułki wynosi 27 milimetrów. Podłączenie głośników jest równoległe, przez filtr drugiego rzędu.

 

Dołączona grafika

Panel sterowania umieszczony jest na panelu bocznym kolumny aktywnej. Zawiera on regulatory ogólne od głośności, oddzielnie dla niskich i wysokich częstotliwości i wskaźnik zasilania.

 

Podłączenie kolumny pasywnej do wzmacniacza odbywa się za pomocą sprężynowych zacisków pod odizolowany przewód. Długość przewodu dla podłączenia wynosi dwa metry. Na tylnej stronie aktywnej kolumny umieszczony jest wyłącznik zasilania, dwa liniowe wejścia i sprężynowe zaciski dla podłączenia kolumny biernej.

 

Dołączona grafika

W układzie wzmacniającym producent zastosował transformator z rdzeniem EI, zapewniający bipolarne zasilanie 16W na 2A. W charakterze chipu wzmacniającego zastosowany jest TDA7265 od STMicroelectronics . Spojrzyjmy na zaczerpnięte ze specyfikacji grafiki zależności THD od mocy:

 

Dołączona grafika

Grafik zależności THD od mocy chipu

TDA7265 dla różnych częstotliwości

Wnioskując z grafiku wartości mocy osiągają rząd 18 W przy poziomie zniekształceń nie wyższym niż 1%. Przy mocy mniejszej niż 18 W zniekształcenia wynoszą w sumie 0,01-0,1%.

 

Pomiary w RMAA 5.5

 

Przejdziemy do pomiarów w RMAA 5.5 , przeprowadzonych za pomocą profesjonalnej karty dźwiękowej ESI Juli@ i mikrofonu pomiarowego Behringer ECM 8000.

 

Spojrzymy na grafik ChCZ testowanych kolumn, otrzymany przez odtworzenie testowanym systemem logarytmicznie narastającej sinusoidy (swept sine).

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Vigoole C2128, zmierzony na osi WCZ-głośnika

Sądząc po naszych pomiarach nieliniowość ChCZ kolumny Vigoole C2128 wynosi ±3dB w skali 60 Hz - 20 kHz. Warto zaznaczyć że grafik ChCZ stanowi bardzo równą linię, z wyjątkiem niewielkiego spadku w rejonie 400 Hz.

 

Dołączona grafika

Grafiki ChCZ aktywnej i biernej kolumny Vigoole C2128

Pomiary wykazały, że różnic w ChCZ w aktywnej i biernej kolumnie praktycznie nie ma.

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Vigoole C2128,

zmierzony przy różnych położeniach regulatorów barwy

Tu można namacalnie zobaczyć pracę regulatorów barwy. Sądząc po naszych pomiarach amplituda sygnału zmienia się w szczytach 15 dB na częstotliwości 60 Hz i 18 dB na częstotliwości 15 kHz.

 

Dołączona grafika

Spektrogram zniekształceń harmonicznych (2+3 harmoniczna) kolumny Vigoole C2128

Spektrogram zniekształceń harmonicznych przedstawia niski poziom zniekształceń. Na średnich i wysokich częstotliwościach poziom zniekształceń nie przekracza -42 dB, co odpowiada 0,8%.

 

Dołączona grafika

Spektrogram zniekształceń harmonicznych 3-j harmonicznej kolumny Vigoole C2128

Na spektrogramie oddzielnie dla 3-j harmonicznej można zauważyć, że poziom zniekształceń na średnich i niskich częstotliwościach jest praktycznie taki sam. I tylko na wysokich częstotliwościach od 3 kHz można zaobserwować spadek amplitudy do poziomu 0,1%. To świadczy o szczegółowym odtwarzaniu na wysokich częstotliwościach.

 

Dźwięk

 

Przy subiektywnym testowaniu głośniki zostały podłączone do karty dźwiękowej ESI Juli@. W charakterze kompozycji testowych była wykorzystywana płyta DVD-Audio z wysokiej jakości utworami AIX Records i dokładnie podobierane najlepsze nagrania na CD-DA.Odsłuch został przeprowadzony podczas wystarczającej ilości czasu, tak żeby wynieść z odsłuchu wyczerpujące pojęcie o jakości dźwięku.

 

W całokształcie dźwięk z Vigoole 2128 można scharakteryzować jak bardzo dobry. Dźwięk jest wystarczająco naturalny i barwa instrumentów oddawana jest wiernie. Dzięki dobremu przetwarzaniu w całej skali roboczej wszystkie szczegóły są wyraźnie słyszalne. Przy odsłuchach testowych kompozycji nie usłyszeliśmy jakiegoś niedoboru w skali częstotliwościowej - dla komfortowego odsłuchu muzyki starcza wysokich, średnich i niskich częstotliwości. Przy czym położenie regulatorów barwy znajdują się w środkowym położeniu. Jak widać, jest zapas dla regulacji dźwięku zależnie od upodobań słuchacza. Bas reflex zaprojektowany jest dobrze. Dźwięk na niskich częstotliwościach pozbawiony jest подвывающего odcienia i do tego ma wyraźny atak.

 

Mimo zewnętrznego podobieństwa do niższego modelu testowane kolumny grają wyraźnie bardziej jakościowo. Jak pamiętacie, podstawowym brakiem w niższym modelu 2038 była luka częstotliwościowa w przejściowym obwodzie. W kolumnach 2128 nie daje się tego zauważyć a nawet przeciwnie, górna domena średnich częstotliwości jest trochę podkreślona. Naszym zdaniem ta właściwość dźwięku jest o wiele lepsza od dołka/spadku na charakterystyce częstotliwościowej.

 

Vigoole C2128 i Microlab PRO 2

 

Porównując dźwięk Vigoole C2128 z Microlab PRO 2 dajemy wyróżnienie głośnikom Vigoole 2128. Jakość dźwięku z Vigoole jest znacznie lepsza. W PRO 2 jest jaskrawo wyrażony spadek na średnich i nie dość nasycone wysokie częstotliwości .Tego Spadku/dziury nijak naprawić nie wychodzi a dodanie większego poziomu wysokich częstotliwości powiększa tylko ilość zniekształceń – wysokie tony od tego wyższej jakości na pewno nie będą.

 

Vigoole C2128 i Microlab PRO 3

 

Tak jak PRO 3 gra lepiej od PRO 2, porównaliśmy dźwięk Vigoole 2128 z PRO 3. Całościowo różnice w dźwięku praktycznie są takie same jak i w poprzednim porównaniu, prawda różnice wyrażone są ledwo w mniejszym stopniu. Dzięki dużym rozmiarom głośnika w dźwięku PRO 3 średnie częstotliwości w dolnym obwodzie brzmią swobodniej. Jednak do tego PRO 3 przegrywa w szczegółowości na wysokich częstotliwościach i naturalności przekazywania barw z powodu spadku/dołka w przejściowej strefie.

 

Wnioski

 

Podczas dzisiejszego testowania wyłoniliśmy następnego lidera w swojej klasie. oprócz tego należy nadmienić, że głośniki Vigoole C2128 nie zagrały lepiej od swoich oponentów, ale rzeczywiście oferują wysokiej jakości dźwięk.

 

 

Plusy

 

> jakość dźwięku;

>wygodnie rozmieszczone elementy regulacyjne;

>duży zapas dla regulacji barwy;

>dodatkowe wejście.

 

Minusy

 

>na razie nie ma w sprzedaży.

 

 

Grigorij Liadov ( grigory@ixbt.com )

Opublikowany — 28 czerwca 2006 r.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się też porównanie z jakimiś Solówkami, najlepiej 6c :)

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-stereo.shtml

 

Vigoole vs Microlab

 

Niewielka zaleta Microlab. W Vigoole jest minimalnie więcej zniekształceń na wysokich częstotliwościach. Słabsza szczegółowość i przetwarzanie na średnich.

 

Vigoole vs Edifier

 

Zaleta u Vigoole. Dźwięk Vigoole jest bardziej nasycony niskimi częstotliwościami. lepiej przetwarzana jest dolna skala średnich częstotliwości. W Edifier zaakcentowana jest górna domena na średnich częstotliwościach.

 

Vigoole vs Defender

 

Zaleta u Vigoole. Vigoole przewyższa Defender w jakości dźwięku w domenie średnich częstotliwości i posiada mniejszą ilość zniekształceń na WCz. Oprócz tego gorzej jest przetwarzana skala nisko częstotliwościowa .

 

Vigoole vs SVEN

 

Niewielka zaleta SVEN. W Vigoole jest minimalnie więcej zniekształceń na wysokich częstotliwościach. Słabsza szczegółowość i przetwarzanie na średnich i niskich częstotliwościach.

 

 

Poprzedni test zestawów 5.1- ujawnił niski poziom jakości odtwarzania dźwięku , z powodu użycia w kolumnach dynamicznych głośników niskiej jakości. Na szczęście, w naszym nowym teście głośników stereo - sytuacja jest przeciwna. Z powodu użycia wystarczająco dobrych jakościo dynamicznych głośników, wydawanie dźwięku większości uczestników testu jest bardzo dobre. W tym teście wskazujemy dwóch liderów nagrodzonych w ''krystalicznym dźwięku''. Nagrodę (linia odniesienia dla tej klasy) jest przyznany dla modelu SVEN Royal2 i Microlab SOLO6 dla najbardziej jakościowego sondowania pomiędzy omawianymi modelami . Nie moglibyśmy ujawnić jednowartościowej linii odniesienia między tymi kolumnami. , dźwięk w Royal2 i SOLO6 mają pewne specyficzne cechy, które zależąi od preferencji słuchacza.

 

 

Nagroda lider klasy dla SVEN Royal2 i Microlab SOLO6 :

 

Dołączona grafika

Nagrodę Cena/jakość otrzymuje Vigoole C2128. Przy przystępnej cenie produkt ten depta po piętach głośnikom Royal2 i SOLO6.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę :) Mnie wciąż martwi s/n 65dB... :( Ale poza tym widzę, że można by je łykać zamiast 6C prawda? Cenowo deklasują 6C po podwyżkach (wierzę, że i infosoft podniesie cene tak jak Midas na allegro, niestety, prawa rynku). A Pro 3 wymagają tak czy siak przeróbek za kolejne 30zł, więc wychodzą 100zł drożej...jeszcze parę testów i opinii i myślę, że można by je brać :)

 

One nie posiadają odbiornika podczerwieni, prawda? :(

 

aha...poprawka, w Infosofcie są Vigole ale 2038 a nie 2128, a to te drugie są w w/w testach, 2038 przedstawione zostały jako dużo gorzej grające, więc...jak dla mnie odpadają. Nadzieja tylko, że 2128 pojawią się w podobnej cenie.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W infosofcie coraz więcej Vigole, w tym większy brat C2128, czyli C2138 (8" mid-bass)...

http://www.infosoft.pl/list_products.php?s...p;id_overcat=32

A jeszcze lepszą wiadomością jest pojawienie się w ofercie marki ''SVEN'' a jak wiadomo SVEN Royal2 został oceniony na IXBT że jest na tym samym poziomie jakości co SOLO6 a ma do tego niżej schodzący bas B-)

 

http://www.infosoft.pl/product.php?id=1123...p;categorie=290

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2855266

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2855253

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2855834

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepszą wiadomością jest pojawienie się w ofercie marki ''SVEN'' a jak wiadomo SVEN Royal2 został oceniony na IXBT że jest na tym samym poziomie jakości co SOLO6 a ma do tego niżej schodzący bas B-)

To co brac tanie SVEN(160zl) czy drozsze Vigoole ok 250zł (Vigoole - C2039 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że te Sveny to idealna alternatywa dla 2000x, że o 1250x nie wspomnę. I wglądają wg mnie bardzo fajnie.

 

o.O Sa już Vigoole C2138 :

http://www.infosoft.pl/product.php?id=1124...p;categorie=290

 

Szkoda, ze sporo kosztują, ale z drugiej strony :)

 

Teraz tylko jeszcze niech sprowadzą te takie "fikuśne" co są konkurencją dla Pure 100. Zapomniałem nazwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tym Svenom za 160zł to chyba baaardzo daleko do modelu Royal2, zreszta ten model MA-230 wyglada jak głosniki z tesco ;) Podejrzewam, ze Royale u nas kosztowałyby cos koło 350zl

z powodu braku funduszy,braku dobrej karty dźwiękowej, niedostępności micro lab,a także tego ze nie mogę głośno w mieszkaniu słuchać muzyki,wybrałem budżetowo Genius 1250x za 119zł.Do tej pory wystarczały logitechy za 30zł wiec nie powinno być najgorzej. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem bardzo fajny test głosników, min z Vigoole:

 

Sven Royal 2

microlab SOLO-6

Vigoole C2180

JetBalance JB-391

Edifier R1900 TIII

 

Z tego co zrozumiałem Royale najlepsze z tej piątki, ale Solo6 tylko nieznacznie gorsze. Test jest po rosyjsku na 3 stronach, wiec teraz cała nadzieja w mpeg-4, który byc może przyblizy nam ten artykuł w sposób bardziej czytelny ;) Chociaz mozliwe ze to nie po rusku a po białorusku bo domena jakas inna.

 

http://article.techlabs.by/100_1365_3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak poszukiwalem glosnikow microlab to jeden ze sklepow polecal zakup tych vigooli. Jak pamietam midas mial ich od groma na swoim sklepie internetowym na www.electricmidas.pl ale teraz widze, ze zostal tylko jeden model c-2180. Zastanawiam sie wlasnie czy dobrze zrobilem czekajac skoro te glosniki sa podobne jakosciowo do microlabow, a tych to nie wiadomo kiedy ujrzymy;/. W kazdym badz razie jutro sie przypytam ich czy nie maja jeszcze innych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pisz mu że są chętni na nie, bo podniesie cene jak przy Solo 6... ;)

 

Swoją drogą te 2180 to to samo co 2128?

 

Po wklepaniu w google znalazłem taki nagłówek na rosyjskim forum:

Vigoole 2128/2180 или 2138

Więc teoretycznie na to wygląda prawda? Proszę mnie tu upewnić, bo na S6C nie chce mi się czekać do listopada prawie :/ A cena też niższa :)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zachecajaca :

http://www.elecmidas.nazwa.pl/product_info...98a7de49bea2e39

Ale nie jest to czasem ten sam sprzedawca co i na allegro? Szkoda ,z e nie ma nic o czasie oczekiwania.

 

Swoja droga , firma ma maila na gmailu , jakos dziwnie to wyglada.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy te wszystkie wymienione tutaj glosniki maja wbudowany wzmacniacz, czy trzeba podpinac pod jakiegos wzmaka ? No i jak z zasilaniem takiego sprzetu, da rade z 12V ? Bo szukam czegos do auta i moze by mi sie to dalo jakos zamontowac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest problem ? Kuzyn wstawil 2.1 Creativa i gra to O NIEBO lepiej niz standardowe glosniki Escorta. A te w moim Lanosie, to juz w ogole tragedia. Maja 10cm, sa zrobione z papieru, a nic wiekszego tam nie wstawie, bo po wstawieniu dystansu na 16,5cm nie moge domknac tapicerki (ciac jej tez nie mam zamiaru). Tak wiec to jest moja jedyna opcja. Albo takie 2.0, albo jakies 2.1 Logitecha... albo dalej sluchac pyrkania ze standardowych 10cm glosnikow...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko, ty się posłuchaj co piszesz. Co to za wiejski tuning? Jak ci przeszkadzają twoje głośniki to zainwestuj w porządne car audio a nie skarżysz się na firmowe głośniki. Może jeszcze na przednim siedzeniu będziesz je woził obok siebie żeby lepiej "waliło"? Jak to jest jedyna opcja w twoim samochodzie, to ja jestem wróżka.

 

przepraszam, ale nie mogłem.

Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze specow co nie slyszeli, nie widzeli a wszystko wiedza, to tu nie brakuje. Jak mam byc takim idiota, jak co poniektorzy, ktorzy by chcieli wstawiac car audio za gruby hajs, do auta wartego pare tysiecy, to dziekuje postoje.

Przydalo by sie tez popracowac nad czytaniem ze zrozumieniem, bo napisalem wyraznie, ze do tego auta bez ciecia i kombinowania nie wejdzie glosnik wiekszy niz 10cm.

Pare miechow leza u mnie Phonocary 16,5cm. Nie dosc, ze po wstawieniu dystansu nie zamyka sie tapicerka, to jeszcze same glosniki nie wchodza (mimo, ze glebokie nie sa), bo zaraz za dziura na glosnik w drzwiach koreance wstawili stalowa "szyne" po ktorej prowadzona jest szyba i nic z nia sie nie da zrobic.

Banda idi... ktorzy wszystko wiedza, a jedynie komentowanie najlepiej im wychodzi... Naogladalo sie wykresikow, albo ma sie gruby hajs, to juz mozna sie uznac za speca jak niektorzy z tego co widze...

 

matko, ty się posłuchaj co piszesz. Co to za wiejski tuning? Jak ci przeszkadzają twoje głośniki to zainwestuj w porządne car audio a nie skarżysz się na firmowe głośniki. Może jeszcze na przednim siedzeniu będziesz je woził obok siebie żeby lepiej "waliło"? Jak to jest jedyna opcja w twoim samochodzie, to ja jestem wróżka.

 

przepraszam, ale nie mogłem.

Jak jestes taki ekspert, to zapraszam, "odszprycuj mi bryke", bo na moje drzwi w aucie patrzyl gosc z elektrody, ktory nie jedno car audio juz zmontowal i nie wymyslil nic ciekawego. Daje sobie reke uciac, ze takie eksperty jak ty, czy kolega RBEJ mysleniem sobie glowe raczej rzadko zaprzataja, bo lepiej napisac takie madrosci jak w postach wyzej niz cos konretnego poradzic...

 

EDIT:

 

No i wytlumacz mi jak mam "posluchac tego co pisze" ? Masz jakies nadprzyrodzone zdolnosci ? To w sumie dobrze, przydadza sie jak mi bedziesz "radzil" jak wstawic do tego auta dobre audio.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oburzaj się tak, fakt że chłopaki głupoty napisali też. Pomysł dobry a dlaczego nie ;] Jeśli tylko zamontujesz je tak, żeby Ci miejsca nie zabrały za wiele. Ale z drugiej strony np. w Lancerze moim są 10mm ale głośniki świetne, i uważam że mógłbyś znaleźć coś porządnego, do dźwięku, a jak chcesz bas nie wiadomo co tam jeszcze to jest jeszcze rozwiązanie, głośnik 10mm w pudełko po jogurcie i do schowka ;) Pierdzi i bije :D

 

OffTop się robi, albo przestać albo niech ktoś to posprząta i porozmawiajmy o Vigoolach bo też chce wreszcie się w coś dobrego wpakować, solo przegapiłem, jeśli te są okey to nie chcę znowu tego błędu popełnić ;)

 

 

Zdjęcie wnętrza

 

Trochę mnie to martwi, w temacie o Solo rozmawiano na temat wpłwu elektroniki na różnice w dźwięku między kolumnami. Co będzie tu? Z tego co widziałem w Solo mniej tego wszystkiego jest, tu już kompletnie upakowane.

Rosyjska recenzja pozytywna, z podsumowania zrozumiałem tylko tyle, że nie uniknięto małych błędów związanych z niskimi kosztami produkcji, standard...teraz tylko pytanie do czego się te głośniki nadają, jak grają etc.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...