Skocz do zawartości
civic1982

Jaką Płytę Kupić Pod Core Duo E7200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte P35-DS3R (bardzo dobre OC, dobry layout, zasilanie)

Foxconn Mars (genialne OC, ultra-stabilna, dobry RAID, zasilanie)

DFI BloodIron/LanParty DK (świetne OC, dobry wygląd)

Asus P5K-E (OC, chłodzenie, zasilanie)

 

Poza tym jest cała masa dobrych płyt na P45:

- Asus P5Q Pro/E

- MSI P45-Neo

- DFI LP P45 DK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kwota 230zł to kluczowa kwota to bierz tego Gigabyte na P35 tylko pamiętaj żeby zaktualizować na najnowszy bios który obsługuje E7200 bo inaczej z tego co wiem na starszym biosie słabo płyta go prowadzi, potem jest o niebo lepiej. Jesli mógłbyś wyskrobać więcej kasy to interesowałbym się minimum DFI LanParty DK P35/Asus P5K Pro/P5Q Pro/P5K-E itd. ;] Mobo na przyszłość by było takie lepsiejsze :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K=3 fazy zasilania=spory v-droop i dość nie stabilne napięcia, P5K jest dobra dopiero po modach. IMO bierz Gigabyta, będzie lepszy. może walcz o to a także bardzo atrakcyjnie wyglądają na allegro Abity IP35-E po 200zł. Zasilacz to ModeCom MC 350 ATX 2.0 z esc.pl np :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za wcięcie sie w temat, ale mam podobny problem.

Zdecydowałem się na e7200 do tego adata 2x1gb 800mhz i wciąż waham sie co do płyty. Myślałem o msi p45 neo3 fr, ale boje się o współprace tej ponoć wybrednej płyty z pamięciami. Może lepiej poszukać czegoś na p35 ?

zależy mi na pasywnym chłodzeniu, obsłudze e7200, sporej ilości złączy, obsługi raid i conajmniej 3 pci. Karta graficzna będzie jedna wiec nie potrzebuje dwóch pci-e 16x. Płyta do max 300 zł

Edytowane przez ironman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i zielony :) Kupiłem procka e7200 teraz szukam jakiejś dobrej taniej płyty z dobry oc do 230zł zastanawiam się nad gigusiem p35 ale poproszę jeszcze o inne propozycje

Ja ze swojej strony polecam P35-DS3L tania i jak narazie dla mnie w porzadku naprawde. Zobacz na moją sygnature to będziesz wiedzieć dlaczego polecam - żadnych problemów z podkręcaniem, tylko trzeba zaktualizować bios do F8 bo miałem F7 wgrany i nie chciał pójść wyżej niż 3.2ghz, teraz jest bezproblemowo. 3.8ghz procesor na tej płycie też robi lekko ale moja sztuka jak zresztą i większość już potrzebuje >1.3v, a jak mi chodzi na 3.6ghz przy napięciu 1.2v to wystarczy. Vdroop'a nie stwierdziłem, to co ustawiłem w biosie CPU-Z wykrywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...