Skocz do zawartości
wino1

Laptop "nie Do Gier" Do 1800 Pln...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa dla brata do 1800 zl. Nie bedzie do grania, wiec grafa moze byc kiepska, musi miec za to 2 GB RAMu, dysk min. 120 GB, procesor w zasadzie tez obojetnie jaki. Musi byc tez solidnie wykonany (z przyzwoitych materialow, w miare cichy, porzadny touchpad), miec wbudowana kamere, milo by bylo jakby sie nie grzal zbytnio. Interesuja mnie ASUSY lub HPki, nie zadne ACERY. Znajde do 1800 zlociszy lapka spelniajacego wszystkie te wymogi??? Nie jestem w laptopach obeznany, wiec jesli mam zbyt wysokie wymagania i nie da rady takiego kupic do 1800 zl to prosze o info, zmniejsze wymagania:)

 

Zakup najlepiej w trojmiescie.

 

Z gory dzieki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych HPkach nie ma kamery. Znalazlem cos takiego (ASUS F5RL-AP388):

 

http://www.speedlinerc.pl/product_info.php...roducts_id=1755

 

Parametry ok, tylko grafa radeon x1100 to chyba bieda straszna, no ale jak wiadomo w tej cenie grania nie bedzie.

Czemu nie przepadasz za ASUSAMI? Co o tym sadzisz? Ogolnie wszystko mi w nim pasuje, chyba go wezme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka Asusów w firmie i praktycznie wszystkie szły na serwis. Do tego nie podoba mi się design, ale to już zupełnie subiektywna opinia. Sam zdecydujesz. Nie ma sprzętu niezawodnego, wszystko się może skopać. Moim ideałem są MacBooki i IBM T, ale to nie są półka cenowa ;D

Co do pogrania, to w tej cenie tylko Compal, ale o gry Tobie nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design mi akurat sie podoba, zobacze co brat powie bo to dla niego. MacBooka tez by chcial, ale ich cena troche przegieta jest:) A co do awaryjnosci to widze ze ile ludzi tyle opinii - jeden mowi ze Acery najmniej awaryjne, drugi ze najbardziej, wielu tez twierdzi ze HPki strasznie sie sypia. Ty miales z kolei zle doswiadczenia z ASUSAMI, ech, chyba wezme go jednak.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - nie dodaja do niego systemu, a na jakiejs stronie wyczytalem ze "Gwarantowana kompatybilność jedynie z systemem Vista". Jesli bede chcial wgrac XPka to bede mial problemy ze sterownikami? Podobno najwiekszym problemem jest wlasnie ten radeon x1100, ale widze ze na stronie asusa sa stery pod xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie pod temat, bo po co zakładać nowy skoro taki już jest.

 

Na początku października chce kupić laptopa. Będe go nosił na uczelnie, oglądał filmy itp. choć filmów mniej, bo mam stacjonarnego kompa w domu. Chodzi o to, żeby laptop był możliwie wydajny, możliwie długo trzymał na baterii i żeby czasem można było jakąś niewymagajacą (starszą) gierke zapuscić na nudnych wykładach ;) Ale są też dwa wymagania, mianowicie musi być WiFi (choć to raczej już standard) i musi na nim chodzić AutoCAD. Mój domowy komp jest na tyle mocny że uciągnie filmy, ale na tyle słaby że nie pociągnie AutoCADa ;] Dlatego ma on pójść na lapku. Kultura pracy ani takie tam nie ma większego znaczenia, wielkość naturalnie 15.4 cala. Na laptopach znam sie tak jak na balecie, dlatego o porade pytam tutaj. Jak na razie przeglądając allegro w oko wpadły mi takie modele:

 

Asus S96S

FS EM V5505

BenQ R56

Acer 5620z

MSi PR600

CompaQ Presario v6345ea

Lenovo R61i

 

Ewentualnie Lenovo N200 bo czasem można ładna sztuke dostać w sklepach.

 

System mnie generalnie nie interesuje, może być XP, moze być Vista, moze być nawet bez systemu bo i tak z uczelni mam darmowy system więc mi to bez różnicy.

 

To na razie tyle modeli jakie mnie interesują, znaczy narazie tyle na szybko na allegro znalazłem. Dobre to opcje? Czy moze coś innego ogladać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jak w Office w zasadzie nadaje się każdy lapek z dolnej półki. Jeśli zależy Twojemu bratu na nie grzaniu się oraz na HP to niech nie wybiera lapa z AMD Turion. Mam z AMD HP jak w sygnaturce. Laptop bardzo fajny ale AMD grzeje i to aż za bardzo. W sumie teraz kosztuje mój laptop 1900 złotych z groszami. Osiem miesięcy temu ze 3200

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOSHIBA Satellite L300-17L

Asus X51L-AP106

HP 6720s KU334ES

HP 6735s

Co byscie wybrali z tych laptopow?.Zastanawiam sie glownie nad toshiba i asusem(wiem ze slaby serwis) bo maja 2 lata gwarancji a hp tylko 1rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOSHIBA Satellite L300-17L

Asus X51L-AP106

HP 6720s KU334ES

HP 6735s

Co byscie wybrali z tych laptopow?.Zastanawiam sie glownie nad toshiba i asusem(wiem ze slaby serwis) bo maja 2 lata gwarancji a hp tylko 1rok

hp dla klienta indywidualnego daje chyba tez 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat troche.

Zgarnąłem dziś ulotkę o jutrzejszych przecenach Saturna i moją uwagę zwrócił lapek Fujitsu Siemens Amilo PI 2550 za 1699 zyli. Cena całkiem całkiem jak za flaki jakie posiada. Poważnie sie zastanawiam na zakupem...

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam, mam pi 2512, nic nie trzeszczy, chyba że juz na hardcore'a łapiesz jedną dłonią za róg lapka to jaki odgłos musi wydać,ogólnie dobrze wykonany

 

jeżeli porównam swojego do 2550 to 2550 ma lepszego procka, chyba już centrino z tego co kojarze ...

nie ulega wątpliwościom też przewaga radeona HD2400 na intelowskim układem X3100 :D

plus kamerka 1,3 mpx

 

pozatym wydaje mi się ze są identyczne :)

jedynie ciemna kolorystyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...