Skocz do zawartości
warn

Bluetooth W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie doradźcie czego użyć do komunikacji Laptop <-> telefon za pomocą bluetooth.

 

Niby wszystko zainstalowane nawet połączenie w moje miejsca sieciowe oczywiście nieaktywne jest. I czego tu teraz użyć do komunikacji oczywiście os XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest nieaktywne tzn. że blue masz wyłączone jakimś przyciskiem na obudowie laptopa

 

jak już włączysz to następnie wyszukaj urządzenia blue

telefon ustawiasz na publiczyny, podajesz kod autoryzacji.

 

instaluje się standardowy modem blue i po krzyku

z przesyłaniem plików to już różnie - zależy od producenta telefonu, czasem potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie dostarczone z aparatem

 

na przyszłość - podaje się model laptopa i telefonu

pozdro.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się troche podepne, niedługo przyjdzie do mnie paczka z wew modułem BT do mojego lapka, czy oprogramowanie od dongle'a BlueSoleil będzie współpracować bezproblemowo z wew modułem ?

 

PS

 

@warn ja polecam program BlueSoleil niestety płatny (ja kupiłem razem z "kluczowym" BT ) ale IMO warto, to coś co jest w windzie to jakaś pomyłka, przynajmniej w XP bo pod Vistą nawet nie spr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno również instalowałem wew. moduł BT w toshibce, i sterowniki do niego znalazłem na oficjalnej stronie Toshiby. Tobie również radziłbym poszperać na stronie producenta, bo wbrew pozorom bluestack z win xp nie jest aż taki zły, a na pewno mniej zasobożerny niż ten BlueSoleila. Poza tym nie jest wcale powiedziane że w pakiecie z BS będziesz miał driver do swojego modułu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam już pisze tylko na trzeźwo.

 

no to problem w tym że mam drivery (jako że są zainstalowane sterowniki) sprzęt rozpoznany jako moden BT (w menażarku użądzeń widzi zainstalowany modem bluetooth) pomimo to nie mam nic w PA.

 

I teraz co zrobić szukać innych sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdzielić Cię z liścia, żeby rzeczywiście było na trzeźwo ? ;)

 

podasz model telefonu czy nie ?

 

jeżeli jest standardowy modem blue tzn. że dogadali się ;) a to, że nic więcej nie widać obstawiam, że spowodowane jest brakiem aplikacji do telefonu

 

poza tym co potrafi blue, zależy czy to wersja 1.1 czy 2.0 + EDR

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ładuj nawet z korzenia, oddam ołowiem :lol2:

 

Nokia e65

 

Bluetooth to od pewnego czasu już standardzik do komunikacji z telefonem nie jest wymagane specjalne dedykowane modelowi telefonu oprogramowanie bo to tylko transmisja danych. Więc co za tym idzie nie ma tu różnicy co to za dokładny model telefonu. Różnica odczuwalna to prędkość transmisji danych w 1.2 jest chyba 1 Mbit/s a w 2.0 + już 3 Mbit/s no chyba że się mylę, Tu problem polega na tym że laptop nie chce odpalić BT tak jak gdyby sprzętowo był wyłączony, a nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy aktywnym BT powinien byc widoczny w Panelu Sterowania lub kolo zegarka. Jezeli nie masz to masz nieaktywne BT.

 

 

 

Do nokii jest Nokia PC Suite.

 

jeżeli jest standardowy modem blue tzn. że dogadali się ;) a to, że nic więcej nie widać obstawiam, że spowodowane jest brakiem aplikacji do telefonu

 

poza tym co potrafi blue, zależy czy to wersja 1.1 czy 2.0 + EDR

Po kiego komu aplikacje do telefonu? BT to standard który działa sam z siebie. Co potrafi BT jest tylko zalezne od tego jakie profile są dostepne w urzadzeniu i czy obsługuje je oprogramowanie w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ponieważ temat już istnieje, dokleje się do niego.

Mam laptopa Lenovo N200 z XP Pro - stery do BT ze strony Lenovo.

W menadżerze urządzeń widać tak:

Urządzenia Bluetooth

- Broadcom 2045 Bluetooth 2.0 USB Device

- Licznik magistrali Bluetooth

 

Nigdy z niego nie korzystałem, bo nie miałem potrzeby, ale chciałem zobaczyc o co tu chodzi.

Klikam na pulpicie w ikone 'Moje miejsca interfejsu Bluetooth" i nic. W telefonie (Nokia 3210 Classic)

zapodaje "Wyszukaj aktywne urządzenia Bluetooth" i również nic...

Słuchawka HS-56W i fon smigaja bez problemu...

pozdr

post-23118-1222616180_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...