Skocz do zawartości
Fidel

Asus F3sv Cos Nie Tak Z Matrycą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam notebooka asus f3sv z matrycą glare 1440x900

 

I coś jest z nią chyba nie tak ponieważ wydaje się jak by była ona na całej swojej powierzchni równomiernie zakurzona od środka, tak jakby dwa sąsiednie pixle mimo iż powinny mieć ten sam kolor to maja lekko inny odcień. Wygląda to jak by na matrycy był kurz. Nie wiem co to za zjawisko. Nie wiem co mogło je wywołać ponieważ notebooka kupiłem używanego. Jest to denerwujące ale nie czyni niczego nieczytelnym.

 

Jest na to jakaś rada? jak się tego pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zdjęcia nikt tutaj wróżką nie jest!

są cukrowate matryce

są też twardziele, ktorzy potrafją coś wylać na matrycę i przeciekło przez logo.

kiedyś jedna kobieta oddała mi laptopa bo chciała sobie wyczyścić matrycę.

wyczyściła nie żałując pianki i schowała go natychmiast do torby.

było jej tyle, że opary dostały się pod matrycę i zrobiły efekt podobny do tego jaki opisujesz - z tą różnicą, że występował w narożnikach

laptop poszedł na wymianę matrycy - odziwo serwis to uwzględnił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem odpowiedzi sorki

 

 

no taka cukrowata jest i równomiernie na całej powierzchni. i zwłaszcza na jaśniejszych kolorach. Oglądałem wiele notebooków w hipermarketach i miałem tez kilka i nigdy tego nie widziałem. Mój kolega ma della d600 z matowa matrycą chyba 1440x1080 ?? i ma podobny efekt ale mniej widoczny.

 

Nie wiem czy słać go na gwarancje, bo pewnie tego tam nie zauważą i odeślą z rachunkiem za przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam F3sv i nie zauważam opisywanego przez ciebie efektu.

 

Jedno pytanie - sprwdź, czy jak wyłączysz laptopa, to efekt pozostaje. Wyłączenie wyświetlacza LCD (Fn+F7) wyłącza tylko *podświetlenie* - jak się dobrze przyjrzysz, zawartość ekranu (pulipt, ikony) cały czas jest widoczna. W pierwszej chwili może to sprawiać wrażenie zakurzenia ekranu - sam się na to raz czy dwa złapałem. Po całkowitym wyłączeniu laptopa, ekran powinien być równomiernie czarny.

 

pozdrowienia

 

[Edit]

Och, sorry nie doczytałem precyzyjnie o co chodzi. W każdym razie u mnie efektu (chyba) nie ma - możesz spróbować zgłosić do serwisu.

 

[Edit 2]

Ustawiłem sobie biały pulpit i moje oko nie dostrzega anomalii (poza normalnym kurzem na ekranie :P )

Edytowane przez amazarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Często bywa że matryce o wysokiej rozdzielczości np WSXGA Dell 620, (WXGA+) 1440x900 mają taki efekt rozmycia. Być może jest to matryca innego producenta niż u użytkownika amazarak. Producenci mogą stosować matryce kilku producentów w jednym typie notebooka dlatego mogą występować różnice w wyświetlaniu obrazu.

 

Kolor biały może mieć odcień odcień żółtawy lub matryca może wyglądać jakbyś założył na nią pończochę.

 

Najlepiej jakbyś zamieścił zdjęcie matrycy lub jeżeli jesteś z Warszawy mogę Ci osobiście pomóc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...