Skocz do zawartości
Piotrek6312

Którą Częśc Wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że mój komputer już do najlepszych nie należy postanowiłem go troszkę ulepszyć :) Do dyspozycji mam max 600 zł. Obecny sprzęt:

Athlon 4800+

Abit AN-M2

GF 7900GS

2GB RAM

Amacrox Warrior 400W

 

Co polecacie zmienić? Od razu mówie, ze ściąganie z allegro itp. odpada :P Części najlepiej jakby byly wybierane w komputroniku. Zalezy mi na graniu w max detalach na obecnych grach i tych z niedalekiej przyszłości jak GTA 4, Mafia 2, CoD 5, NFS UC (wiem wiem ze Crysisa na najwyższych nie rusze :P).

W ogóle opłaca się ładować w ten sprzęt, czy może lepiej pozbierac z pol roku, sprzedac tego i kupic cos nowego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka z HD4850 powinna wytrzymać jeśli to 400W to spokojnie bym powiedział nawet a jeśli to Amacrox AX 400 to ma on 350W i wtedy troszke bardziej sie napoci. Na ile jestes w stanie max podgonić tego procka? Jeśli kiepsko się kręci to może lepiej kupić X2 5200+ i kręcić go na ~3ghz żeby nowa karta sie nie dławiła tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 4800+ (Brisbane) i 3ghz daje rade bez problemu.

2940 bez zmiany napięcia.

Napisz czy też masz Brisbane.

PO za tym z 4800+ na 5200+ to jakiś wielki skok by nie był.

Można zawsze kupić zm-stg1 i karakorum i wtedy kręcić.

Ale to już wtedy by sei za bardzo nie opłacało.

W komputroniku niektóre ceny sa za wysokie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle opłaca się ładować w ten sprzęt, czy może lepiej pozbierac z pol roku, sprzedac tego i kupic cos nowego? :)

Hmm po taniosci moglbys pojsc w e2160/2180, jakies tanie mobo i 9600 gso. Budzet pewnie bedzie lekko przekroczony z 50- 100 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC raczej nie wchodzi w gre, bo po prostu nie umiem tego robic i wiadomo, że strach troszke jest :) Moj zasilacz to dokładnie Amacrox Warrior AX450-PNF. Ale czy Radzio nie bedzie zbytnio ograniczany?

 

Edit:

 

Hmm po taniosci moglbys pojsc w e2160/2180, jakies tanie mobo i 9600 gso. Budzet pewnie bedzie lekko przekroczony z 50- 100 zeta.

Nie bede krecił wiec zamienił bym tylko siekierke na kijek :P

Edytowane przez Piotrek6312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym procku bez OC będzie się nudził. Nie bój się OC bo to nie jest coś trudnego, nauczysz sie tego i owego i tym samym za darmo zwiększysz sobie wydajność, a gdyby okazało sie że procek przyzwoicie sie podkręci to mógłbyś brać Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie jest pełno poradników dotyczących podkręcania proca i ramu. To jest duzo prostrze niz ci sie wydaje. Wystarczy tylko poczytac. Nie ma sie tez czego bac bo jezeli przedobrzysz to najwyzej komp ci sie odpali na standardowych ustawiniech, albo bedziesz musial bios zresetowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, latwo mówić, ale dla niedoświadczonego kolesia który prawie nic o kompach nie wie to jest czarna magia :P jeśli nie bede krecił to tego radka nie oplaca się brać? Zamierzam teraz wymienić jedną cześć a gdzieś za rok kolejna i chciałbym żeby grafika starczyła mi na jakies 1,5 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie ramy masz.

Ściagnij sobie orthosa, coś do odczytu temperatury i cpu-z może się porzydać żeby patrzeć na szybkosc z jaka pracuje ram. i poczytaj cos o podkrecaniu.

Kup teraz hd4850 i zbieraj pieniądze na 6000+ lub jakiegoś phenoma.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temperaturami jest pewien problem :/

Proc w idle ma ok. 45 stopni, w stresie 60

Grafa 55 w idle i 75 w stresie...

 

Komp ograniczony jest po bokach biórkiem a z tymu jest ściana, wiec praktycznie zerowa wentylacja

 

A co do zasilki: powinien czy na pewno da? Bo nie chciałbym sie przekonać gry wcisne POWER po zmianie grafiki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę duzo. Mozesz go gdzieś przestawic?? Masz wentylator z tylu obudowy?? Ja dialem jakiś stary który znalazlem w garażu dal kilka stopni w dol. Przeczysc wentylator od procka i karty bo napewano duzo kurzu jest.

Raczej da rade. ja mam medecom feel 350 atx czyli praktycznie no name i procka takiego jak ty 4 gb ram 1 dysk 1 naped 2600xt dodatkowy wentylator i za kilka dni dam drugi i zasilacz nie ma żadnych problemow.

Jezeli chodzi o oc to nie jest nic trudnego. W 3dmarku06 podkrecenie proca z 2.5 na 3.0 daje mi ponad 500pkt.

Przeczyść komputer i zobacz temperatury jakie bedzies miał i jakiś wentylator by się przydał jeśli nie masz z tyłu.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...