Skocz do zawartości
malyna

Płyta, Proc, Grafika - Siedze W Kafei Fast Help Plz :d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

3 dni temu komp padł, nie wiadomo jeszcze do konca co jest przyczyna, ale tak czy siak nosilem sie z wymiana ww. komponentow, interesuje mnie tylko zeby stary blaszak dzialal zebym mogl sprzedac bebechy za jakiekolwiek pieniadze, zostawie tylko 1gb ramu i pewnie dokupie drugie tyle, a teraz do rzeczy

 

Przesiadka na PCIE

 

Grafika: do wyboru Radek HD 3850 512 lub GF 9600GT 512 ew. GSO 768 (w grach bardziej zalezy mi na AA, niz rozdzielczosci - caly czas szukam jeszcze testow i porownan)

Procesor: AMD64 X2 5000+

Płyta: pewnie jakis ASrock770, nie potrafie jeszcze powiedziec

 

Komp glownie bedzie sluzyl za narzedzie do pracy (photoshop, illustrator itp), chociaz pewnie i tak bede gral jesli czas pozwoli - gta IV nadchodzi :O

 

Prosze o szybkie komentarze, propozycje co zmienic, wywalic - z gory dzieki :)

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś najważniejszego - funduszy.

 

Po 1. Najlepszym wyborem będzie GSO 768.

Po 2. Intel będzie nieco lepszy, acz i trochę droższy (taki E2180/E2200 + P31/P35-DS3L).

Po 3. Nawet gdybyś brał coś na platformie AMD, to nie bierz płyty od ASRocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, komp jako tako dziala, wiec moge juz na spokojnie zajac sie tematem

 

fundusze - powiedzmy 650-700zl

 

2. "Nieco lepszy i ciut drozszy" to w moim wypadku nie ma zadneg znaczenia, nie siedze w komputerach na tyle powaznie aby zabiegac o kazdy procent mocy wycisniety ze sprzetu

3. Czemu nie brac Asrock'a? Czytalem, nawet na tym forum ze teraz znaczek firmy nie ma juz praktycznie zadnego znaczenia - trafiaja sie lepsze i gorsze egzemplarze od kazdego producenta. Nawet obecnie, sam mam plyte asr i nie narzekam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3. Nawet gdybyś brał coś na platformie AMD, to nie bierz płyty od ASRocka.

OMG - gdyż ??

 

ta mobo którą podał w cenie do 200zł jest praktycznie najlepszym wyborem dla platformy AM2+

 

ta seria jest bardzo udana i wykonana w dobrej jakości. Asrock

rozumiem że mozna mieć uprzedzenia co do pewnych firm, ale bez przesadyzmu ;]

 

 

do tego proca 5000+ G2 albo 4600+ F3

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jesli chodzi o plyte to pozostane przy tym Asrocku 770 Crossfire. Procesor - tak jak powiedzial Chemik albo 5000+ albo 4600+ (zalezy ktory bedzie bardziej dostepny).

 

Tylko teraz zostaje jeszcze sprawa grafiki. Poszperalem troche po sklepach i mam po 1 propozycji z kazdego modelu:

 

Radek 3850 512mb PowerColor - klik

GF 9600GT 512mb Gainward - klik

GF 9600GSO 768mb Palit - klik

 

Poki co, najbardziej rozwazam kupno tego Radeona, raz bo jest najtanszy, dwa ze fabrycznie ma juz podkrecone zegary, a tutaj widac ze mozna go jeszcze calkiem sporo przykrecic bez wymiany chłodzenia, co prawda jest napisane, ze niby to jakas wersja Extreme, ale wyglada identycznie jak ten z linku i normalne predkosci sa takie same na rdzeniu i pamieci..

 

?

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.. wznawiam temat

 

Wszystko mam juz ustalone, ceny ze sklepow znam na pamiec, jednak postanowilem mimo wszystko szukac oszczednosci w swoim zestawie dlatego zaczalem sie zastanawiac nad plyta gl. Ostatnim razem widzialem tego Asrock 770CF za jakies 140zl, teraz ceny podskoczyly (najtaniej 208zl), a plyt jest jak na lekarstwo, wiec moze znajdzie sie jakas dobra alternatywa?

 

Nie musi superoceditioniconietylko, poprostu dobra solidna mobo pod AM2 ponizej 200zl?

 

edit. Tak dla formalnosci - blaszak na kartce wyglada tak:

 

Proc - Amd64 X2 4600+

Graf - Palit GF9600GSO 768mb

Ram - A-data 2x1GB 800mhz (a ha! Tutaj tez ciekawostka - jak bardzo wydajnosciowo rozni sie miedzy soba ta edycja Extreme od zwyklej?)

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A770 zawsze kosztował ~200zł - najtaniej normalnie był za 185zł - dolar po 2,26 ;] - teraz dolar po 2,56 więc czego sie spodziewać ;]

 

te po 130-140 to były "okazje" ;] złą cene po prostu jakiś dystrybutor podał ;]

teraz się zorientowali i jest po staremu ;]

 

tych asrocków jeszcze troche jest ...

za to 4600+ F3 już nigdzie nie mają ;] wiec musisz sie liczyc z tym ze to brisbane

 

z mobasów jak nie zamierzasz potem pakować jakiegoś phenoma (a przynajmniej go podkręcać ... ) to moze być GigaByte 770 ;] ale on będzie pewnie jeszcze drozszy teraz ..

 

z tańszych to raczej nic ciekawego nie ma ..

(jak bardzo wydajnosciowo rozni sie miedzy soba ta edycja Extreme od zwyklej?)

wcale ;] przy czym zwykłej wersji nawet o 10Mhz nie podkręcisz :D straszliwe padaki ;] bywało że swoich def taktów nie dawały rady ;]

w tej cenie dobre jeszcze są Kingmax 1066 Cl5 - nawet chyba lepsze do OC niż te adaty - i znacznie chłodniejsze mimo braku radiatorów

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, ten Gigabyte jest praktycznie w tej samej cenie, wiec chyba nie ma za bardzo co wymyslac :/ Natomiast pamieci, jak najbardziej fajne. Poczytalem sobie na forum troche i jestem pewny ze wystarcza mi w zupelnosci :P

 

Jezeli chodzi i proca, to jeden sklep we wrocku pisze w specyfikacji ze maja tego 4600+ na Windsorze - spytam sie ile w tym prawdy

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze caly czas z zakupem, az moze ceny troche spadna, a w miedzyczasie przybylo mi kasy. Zaczalem sie zastanawiac nad zmiana grafiki na Radka 4850, bo jak na tym GF9600 nie pogram sobie w GTAIV na maks detalach to sie w[ciach!]ie, a poza tym chce miec juz spokoj z gratami na dlugi czas :/

 

Tylko nie jestem pewny teraz czy moj zasilacz - Silver Power 400W - dalby rade pociagnac tego kompa, bo co prawda w "Kartach na Pazdziernik" pisze ze ten Radeon wymaga markowego 450, ale moze? Istnieje tez opcja aby poczekac na premiere 4830 co wydaje mi sie bylo by najlepszym rozwiazaniem, tyle ze znowu to czekanie.. :P

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver Power to zła marka nie jest - ale z tego co pamietam to ma mizerną linie 12V

 

modecom 350/400 mogą okazać się za słabe również - po Mocnym OC wszystkiego te MC mogą być skrajnie obciażone ... AMD pochłania sporo prądu ...

 

zapobiegawczo można wziasć pentagrama 430/460W za ~120-140zł

 

no i pomijam to ze ten athlonik będzie ci tą 4850 ograniczał ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez juz zaczalem rozwazac przesiadke na Intela, tylko teraz znowu nie wiem od czego zaczac jakie mobo, jaki socket, jaki proc w tym samym przedziale cenowym (a najlepiej cos tanszego)? Poszukam sobie czegos, ale licze tez na Wasza pomoc :P

 

edit. Podobno ten AMD 4600+ Windsor sie super kreci, a mam mozliwosc go kupic, wiec moze nie bedzie jeszcze tak zle?

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie

 

pentium Dual Core E2180

Gigabyte P31 DS3L

HD4850/9600GSo 768mb w zależności od gotówki

A-data 2x1GB EE 800mhz

 

Można by się szarpnąć tez na E5200, jesli byś mógł troszke skurczyć portfel to było by full wypas z tym E5200 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek tak patrze na wyniki tego E2180 i dochodze do wniosku ze nalezalo od samego poczatku pojsc w ta strone. Z tym E5200 na pewno by bylo warto dolozyc, ale cos trzeba jesc (i pic) :P Jeszcze zeby tylko troche zlotowka sie umocnila i moge isc na zakupy, do tego czasu chyba pomecze sie na obecnym zlomku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...