Skocz do zawartości
FaZiMoDo

Telewizor Hd

Rekomendowane odpowiedzi

mój starszy kupił sobie LG 3000 podany przez ciebie i jest bardzo zadowolony a uzywa własnie telewizji N bo mieszka w lesie pod Wyszkowem ;)

telewizorek ma bardzo fajne menu bardzo przyzwoite kąty widzenia i ładną reprodukcję barw (naocznie sprawdzone) obraz żyleta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslales o plazmie?

naprawde warto - nasycenie kolorów, zero smuzenia i KOLOR CZARNY a nie szary jak w LCD. Ja kupilem i nie żałuję. U rodziców jest niezłej klasy LCD i osobiście obraz jak z poprzedniej epoki.

Polecam Panasonic 37PV80 (nie kupuj z 8 na końcu)

W plazmach jest dithering/niewielka realnie paleta barw więc kupno plazmy o niskiej rozdzielczości mija się z celem jeśli ma być oglądana z nie za dużej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam telewizora, jego zastowosanie to oglądanie Tv (kablówka) i filmów z kompa jak i grania :D , musi mieć 32 cale. Brać tańsze HD READY czy FULL HD? Jest sens dopłacać?

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W plazmach jest dithering/niewielka realnie paleta barw więc kupno plazmy o niskiej rozdzielczości mija się z celem jeśli ma być oglądana z nie za dużej odległości.

Masz/miałeś czy tylko o tym słyszałeś.

Ja mam plazmę a u rodziców jest lcd i mam porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz/miałeś czy tylko o tym słyszałeś.

Ja mam plazmę a u rodziców jest lcd i mam porównanie.

Na plazmach zastanawiała mnie niska dokładność (rozmywanie detali) i przede wszystkim nieznośne pulsowanie ekranu (to WIDZIAŁEM). Przy obecnych wyższych i najnowszych modelach FullHD i 100 Hz jest już OK - nie wiem czy wszystkich.

 

Ostatnio oglądałem LCD vs. Plazmy ... w marketach nadal pełno starszych modeli plazm - przez to obraz na LCD pokazanym pomiędzy plazmami był stabilniejszy i gładszy.

 

ps. sądzę że ta "niska dokładność" wynikała właśnie z ditheringu co pogarsza wyświetlanie detali bo operuje na grupie sąsiadujących pikseli ... http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30717 - dziwne że o tej wadzie plazm mówi się tak mało albo udaje że problemu nie ma ... LOL

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Nie mówie , że nie masz racji. Fakt pulsowanie koloru jasnego jest widoczne ale wtedy gdy się bardzo dokładnie przyglądasz.

Na starych plazmach z detalami był problem. Jednak najnowsze modele są pod tym względem dużo lepsze. Przed zakupem porównywałem w jednym z marketów dobre LCD philipsa fullhd i właśnie tego PV80, którego mam. Materiał z BR 1080p. I powiem tak. Z odległości 1m i mniejszej było widać ciut większą szczegółowość LCD. Jednak juz dalej zero różnicy. A kolory i czerń były WYRAŹNIE lepsze na panasonicu.

Dodam jeszcze że mój tv kosztował 3kzl a ten philips ponad 5kzl. Niestety nie miałem możliwości przetestować bezpośrednio modelu fullhd panasonica z jakimś dobrym lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam telewizora, jego zastowosanie to oglądanie Tv (kablówka) i filmów z kompa jak i grania :D , musi mieć 32 cale. Brać tańsze HD READY czy FULL HD? Jest sens dopłacać?

Przy 32" nie ma sensu full hd, było o tym już sto razy :P

Jak chcesz coś taniego i dobrego to zobacz moją recenzję funai'a lt6-m32bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Wiadomo, że piksel wielkości klocka lego nie zapewni takiej ostrości jak dobry monitor...

No właśnie tego "klocka" się boję. Z komputera chciał bym oglądac filmy i grać ( stalker fear itp ). TV oglądane będzie max z 2 metrów. Czyli śmiało brać Ready? tv ma służyć bardzo długo więc zastanawiam się czy nie zainwestować w full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 32" nie ma sensu full hd, było o tym już sto razy :P

Istotny jest stosunek rozmiaru obrazu do odległości z jakiej będzie on obserwowany. Więc w pewnych przypadkach przy 32" full HD ma sens a w innych przy 65" full HD nie ma sensu.

 

No właśnie tego "klocka" się boję. Z komputera chciał bym oglądac filmy i grać ( stalker fear itp ). TV oglądane będzie max z 2 metrów. Czyli śmiało brać Ready? tv ma służyć bardzo długo więc zastanawiam się czy nie zainwestować w full.

Zdecydowanie lepiej się sprawdzi Full HD ... ale wiadomo ... czasem mając bardziej ograniczone fundusze wybiera się Full HD kosztem ogólnej "jakości" ... a to nie zawsze jest dobry pomysł. Niemniej jednak staraj się kupić te 1920x1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego "klocka" się boję. Z komputera chciał bym oglądac filmy i grać ( stalker fear itp ). TV oglądane będzie max z 2 metrów. Czyli śmiało brać Ready? tv ma służyć bardzo długo więc zastanawiam się czy nie zainwestować w full.

Pamiętaj jeszcze o mocnej grafie do fullhd jeżeli planujesz grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o mocnej grafie do fullhd jeżeli planujesz grać.

Kartę będę zmieniał po zakupie telewizora, czyli grajac w innej rozdzielczości niz 1080p na tv full hd mija sie z celem ? w takim razie moja karta 8600 lepiej poradzi sobie z hd ready ? A do tv full hd radek 4870 bedzie git ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...