Skocz do zawartości
ZnAl

Płyta I Procek Do Ok. 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu przepraszam za brak polskich liter, ale nie mam mozliwosci ich uzycia w tej chwili.

 

Poszukuje plyty, na ktorej bedzie mozna pozniej latwo rozbudowac kompa, wiec chyba na AM2(+), ale niekoniecznie.

 

Wymagania co do plyty:

- zintegrowana grafa + slot na PCI-ex x16

- najlepiej powyzej 2 slotow pamieci

- port LPT

 

Jesli chodzi o procek, to myslalem o czyms pokroju athlona x2 5000+.

 

Moge wydac 400-450 zl w sumie na mobo i procek. Z doborem pozostalych czesci mysle, ze poradze sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek to polecam X2 5200+ na F3 2x1MB, albo X2 5000+ na G2

 

Mobo.... no tu może być gorzej właśnie przez ten port LPT, jest on koniecznie potrzebny?? Bo na mało której płycie jest w tych czasach umieszczany.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Poprzeglądałem też trochę stronki sklepów z częściami, allegro i stronki producentów płyt i okazało się, że istnieje płyta spełniająca wszystkie wymagania :)

mobo nr2 polecane przez Sopla posiada wew. port LPT, czyli wystarczy tylko śledź :)

 

wg stronki gigabyte wszystkie rewizje maja lpt: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...8gm-s2h_20.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość płyt ma złącze LPT na płycie.

 

Powiem ci jak ja bym zrobił.

 

http://www.allegro.pl/item455223148_gigaby...uper_plyta.html -osobiście nie potrzebuję 2lat gwarancji i wypas wyposażenia. Płytka ma bardzo dobre możliwości OC. Taniej się chyba nie da?

 

http://www.allegro.pl/item452446686_twinte...gapromocja.html lub coś wylicytował. Ewentualnie jakiegoś Radka x1950gt,HDxxxx

 

I za resztę kasy kupić procka,ewentualnie dołożyć 30-40zł.

I na tym mogę w "miarę" pograć a nie użerać się z integrą. Oczywiście można przeczekać na integrze i kupić coś mocniejszego.

I pytanie...pamięć masz? zasilacz jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Port LPT na plycie jest wystarczajacy, nie musi byc na tylnym panelu.

Co do grafiki to mialem zamiar narazie uzywac integry, a pozniej ew. dokupic cos mocniejszego, nowsze gry pewnie nawet nie beda odpalane na tym kompie, wiec mozliwe ze integra zostanie sama.

 

Zasilacza i ramow jeszcze nie mam, wiec mam jeszcze mozliwosc wyboru.

Zasilka to bedzie prawdopodobnie Modecom 400W, a pamiec kingston 2gb/800/cl5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...