Skocz do zawartości
Ralfo

Przejscie Z Agp Na Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak:

 

jest sobie taki komputerek

 

AMD Semprom 2800+

Galaxy GF6600GT

Ram 1.5

Modecom 350ATX

 

do tego ofc hdd i nagrywarka itp (ale tego zmieniac nie bedzie wiec nvm)

 

I teraz kolega chce to zmienic na cos pod PCI-E zeby mialo podobne osiagi, bylo ciche no i oczywiscie zeby bylo tanio no i chyba najwazniejsze zeby bylo pod 775 (bedzie E5200 napewno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy mniej wiecej tyle ile za te czesci dostanie + jakis add (~100-200zl), procek bedzie (e5200 za 200zl juz czeka) + mobo jeszcze ram i grafe, no i zeby wydajnosciowo wyszlo podobnie ale zeby bylo cichsze, najlepiej grafa na pasive. W sumie najciezsza sprawa jest grafika bo kompletnie nie mam pojecia jaka tam dac zeby bylo ok z wydajnoscia i cisza...

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być tanio

 

gigabyte p31-ds3l 180zł

goodram 2G (w jednej kości) 90zł

na grafikę zostaje powiedzmy że z 100zł , to albo używka radeon HD2600xt albo słabiej GF7600GS

 

problemem jest jeszcze zasilacz , masz modecoma 350 , tylko pytanie czy to jest feel , mc czy gtf , mc da radę na 100% , gtf prawdopodobnie , bałbym się jeśli jest to feel z serii poniżej 3

 

EDIT:błąd zauważony przez RCrack'a

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak 8600gt http://www.allegro.pl/item457542475_gigaby...owa_graf_v.html grafika sporo wydajniejsza od tego 6600, no i cicha ;].

z tym radze uwazac , przewinely mi sie ( tj kumplom padly ) 2 takie grafy , mniejwiecej po roku :/ ... u mnie narazie < odpukac > jest OK ale ja mam pod nia wentyl 80@5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje wszystkim za pomoc

 

podsumowując widzę to tak:

 

E5200 2,5Ghz - 200zl

Gigabyte p31-ds3l - 200zl

GF 8600GT (prawdopodobnie Palit GF 8600GT Sonic+) - 150zl

2gb RAM - ~90zl

 

Cóż, wychodzi trochę drożej niż początkowo zakładałem ale raczej szukanie większych oszczędności mija się z celem. Zobaczymy jeszcze za ile pójdą te grata z pierwszego posta, w najgorszym razie pójdzie się jeszcze na jakieś kompromisy ^^

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafę można trochę taniej a niewiele gorzej Radeona HD2600XT, całkiem dobra karta, mam i polecam. Szczególnia wersja taka jak moja od sapphire, daje radę w pasywie nawet po OC.

 

Co do tego 8600GT od palita: ciche to to na pewno nie będzie, Palit montuje na kartach straszne suszary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie cuda? :o

Po znajomości :P

 

Za 100zl to ja juz kupowalem X1950PRO... Ostatnio X1950XT 512MB za 120zl z wysylka. Trzeba szukac.

No własnie, jak jest z tymi X1950XT, z tego co słyszałem chodza lepiej niz 8600GT a sa w podobnych cenach?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...