Skocz do zawartości
ModdingKing

Zalman Zm Gwb3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

No i jest tylko na 3850/3870 czyli staroć :wink:

ale podobno pasuje na 4850 tylko nie wiem czy to prawda ale hmm widziałem że ktos na forum ma go na 4850 tylko nie wiem na 100% czy ten

 

bo to raczej o czymś świadczy

 

http://forum.purepc.pl/Galeria-WC-f92/Moj-...et-t277461.html chyba że ja się mylę

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym bloku jest nie tak że jest taki tani ?

 

ZALMAN ZM GWB3850/3870

 

na allegro po 39 zł

Blok mam zamontowany na Radonie ASUS EAH3870 DDR4. BIOS modowany: 1.325V Rdzeń 875Mhz, pamięć 1250MHz. Temperatury

IDLE:30 stopni

STRESS:42 stopnie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać na ostatnim zdjęciu są problemy z kompatybilnością z mosfetami. Na moim poprzednim Radeonie PowerColor 3870 DDR3, z sekcją zasilania trzeba było się bardziej pobawić.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fo na Asusie 4850 i pasuje w 90% jak pisałem u siebie w temacie ;)

Tani jest bo tylko na HD3850/3870 pasuje, bo malo osob wie że da rade go użyć na HD4850, tylko trzeba do mosfetow bloczku sie pobawic i dorobic zapinke, jak sie nie ma tego malego gowienka :P Zapinke mojej oboty można zobaczyc u mnie w temacie :P Ogolnie jak się go kupuje na HD 4850 to trzeba zobaczyc swoją karte i ocenic jak to bedzie od siebie pasowac :P Do mojego EAH4850 pasuje tak, że nie wszystkie otwory są wykorzystane ale blok trzyma sie elegancko :)

Tani jest też dlatego, że alu na pewno ma gorsze osiągi niż miedz ale dla tych, dla ktorych liczy się wydajnosc/cene to jest to najodpowiedniejsze rozwiązanie ;)

Pozatym jak dla mnie osiagi ma wystarczające :)

Edytowane przez Precello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fo na Asusie 4850 i pasuje w 90% jak pisałem u siebie w temacie ;)

Tani jest bo tylko na HD3850/3870 pasuje, bo malo osob wie że da rade go użyć na HD4850, tylko trzeba do mosfetow bloczku sie pobawic i dorobic zapinke, jak sie nie ma tego malego gowienka :P Zapinke mojej oboty można zobaczyc u mnie w temacie :P Ogolnie jak się go kupuje na HD 4850 to trzeba zobaczyc swoją karte i ocenic jak to bedzie od siebie pasowac :P Do mojego EAH4850 pasuje tak, że nie wszystkie otwory są wykorzystane ale blok trzyma sie elegancko :)

Tani jest też dlatego, że alu na pewno ma gorsze osiągi niż miedz ale dla tych, dla ktorych liczy się wydajnosc/cene to jest to najodpowiedniejsze rozwiązanie ;)

Pozatym jak dla mnie osiagi ma wystarczające :)

 

Wydajność jest OK.

U mnie 30 stopni na rdzeniu, pod obciążeniem do 42. Tyle co nic, a to że pod obciążeniem będę miał 39 stopni to żadna różnica dla grafiki. Dosłownie nic to nie daje. Dlatego mój Swiftech leży w szufladzie :)

 

@EDIT________

 

Taka ciekawostka:

Powietrzne chłodzenie ZeroTherm schładza rdzeń do 40C w idle, Zalman do 30C. Jutro jeszcze sprawdzę jaka jest temperatura w stresie, na ZeroThermie. Pomiary odczytane z Everesta, przy otwartej budzie.

 

 

Pomiary dokonane przy częstotliwości około 850Mhz. Napięcie na Asusie EAH3870(chłodzonym Zalmanem) 1,325V(modyfikowany BIOS), RAM ustawiony na 1250Mhz.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie i Panowie ;P

Mam okazję kupić ten blok za 50zł + koszty wysyłki, a posiadam sapphire HD4850 (pięknie obfotografowaną przez redakcję tutaj) z takim pięknym ekchem "chłodzeniem"

Dołączona grafika

 

Pytanie 1. i 2. czy to jest typowy referent i czy jak większości osób będzie mi się ładnie trzymał na kilku śrubkach.

Pytanie 3. czy mam używać pasty czy podkładek, nie mam ani pasty ani podkładek więc mogę kupić to i to. (Zalman STG-1 i jakiej grubości ta podkładka - ja bym brał najcieńszą ale czy blok schłodzi pamięci jak będzie za cienka?

Pozdrawiam :D

Edytowane przez szymciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak to jest referent.

3. Na rdzeń dajesz pastę, na pamięci i vrm dajesz podkładki.

 

STG-1 odradzam, szybko traci swoje właściwości.

 

Ok, w takim razie jaka pasta i czy taka podkładka na pamięci i mosfety będzie ok?

Edytowane przez szymciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta: zdecydowanie lepszym wyborem jest Arctic cooling MX2/MX3

 

U mnie blok pracował na HD4850 Saphhire toxic a na RAMach uzywałem i thermal padów i pasty. Pady jednak lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX-3 to pomyłka, dlatego tak szybko wyszła z produkcji. Nie polecam nikomu tej pasty, już samo jej nakładanie to horror. Obecnie jest już dostępna MX-4, która jest o niebo lepsza. Poza tym godna polecenia jest Tr Chillfactor 3 oraz Gelid GC Xtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX-3 to pomyłka, dlatego tak szybko wyszła z produkcji. Nie polecam nikomu tej pasty, już samo jej nakładanie to horror. Obecnie jest już dostępna MX-4, która jest o niebo lepsza. Poza tym godna polecenia jest Tr Chillfactor 3 oraz Gelid GC Xtreme.

 

AC5 już do mnie leci, więc za późno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...