Skocz do zawartości
prozac0

Jak Wzmocnić Syg. Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

otóż nurtuje mnie taki problem. bywając za miastem na działeczce, ku mojej uciesze odkryłem, że za sprawą laptopa z kartą wi-fi na minPCI atheros AR5005G jestem w stanie wyłapać sygnał oddalonej dość znacznie sieci publicznej udostępniającej internet za free (jakaś bogatsza gmina za miedzą). radość moja wynika stąd, że odpada mi dość kosztowne i powolne korzystanie z blueconnecta pre-paid z podpiętego telefonu. Niestety sygnał sieci jest słabiutki i dodatkowo dostępny tylko w jednym konkretnym miejscu jednego z pokoi na skaju ławy (wystarczy obrócić lapa na ławie i już go gubi). stąd moja przemożna chęć wzmocnienia tego sygnału.

Uwzględniałem dwa sposoby jak tego dokonać:

1)kupno jakiegoś taniego AP i ustawienie go w trybie wzmocnienia syg.:

a)czy może to być coś taniego pokroju edimax EW-7206APG,

b)czy tryb wzmocnienia to WDS, w ogóle na jakie funkcje AP zwracać uwagę w moim przypadku

c)czy w ogóle możliwe jest ustawienie takiego AP by wzmacniał bez ingerencji w sprzęt nadający (funkcja repeater bodajże)

d) czy taki niedrogi AP ze standardową antenką będzie lepiej wybierał syg od tego atherosa z laptopa, jak go ustawię w miejscu najmocniejszego syg. -> czy to w ogóle ma sens?

2)kupno jakiegoś modemu na PCMCIA do EDGE/GPRS (i tak muszę coś takiego nabyć -> EDGE jest praktycznie wszędzie a w telefonie mam tylko powolny GPRS albo UMTS którego na łonie natury nie uświadczysz) z WiFi np. Sony Ericsson GC89 z anteką zewnętrzną

a)czy takie coś lepiej wybiera syg od karty na miniPCI w obudowie laptopa? <-czy to w ogólem ma sens? :>

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak opcja 2. tj. karta wi-fi na PCMCIA z odkręcaną zewnętrzna antenką i pod to podpięta jakaś antena kierunkowa. Na pewno nie da rady uwolnić laptopa od kabli i uczynić go mobilnym czyli coś w w typie opcji nr. 1 AP przechwytujący i rozsyłający wokół siebie syg. interesującej mnie sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobić w ten sposób, że kupuje się router z dwiema odkręcanymi antenkami (choćby jedna odkręcana) oraz antene kierunkową lub panelową. Jedną antenkę odkręcamy i na jej miejsce przykręcamy antenę kierunkową (panelową) korzystając z kilkumetrowego kabla. Antena oczywiście na dachu, kominie czy innym miejscu zapewniajacym dobrą widoczność AP. Druga antenka w routerze służyć ma jako rozsiewająca sygnał na domek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...