Skocz do zawartości
KaxxL

Chiny Import Problem :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio postanowilem zaimportowac co nieco z Chin no i znalazlem sprzedawce witryne przez ktora "poznalem" sprzedawce. Jest ona zbudowana na takiej podstawie ze sprzedwca otrzymuje gold seeler'a za cene 5k$ jesli kogos oszuka traci ta kase

 

No i przelalem forse z ING w EURO do Chin, mam potwierdzenie przelania 781E. No ale moj "kontrahent" twierdzi ze nie dostal kasy.

Dlatego umowilismy sie ze kazdy w poniedzialek pojdzie do banku i sie dowie co i jak no i ja sprawdzilem w ING i mowia ze oni udostepnili kase w 2dni

Chinczyk dowiedzial sie ze kasa doszla 13.10.2008 ale zostala po paru minutach wycofana, na potwierdzenie tego daje takie zdjatko:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

I tam gdzie jest: withdrawal jesli by wyplacil powinno byc tak jak u gory a nie poprostu jest a potem nie ma

 

Co o tym myslicie? Skan nie byl przerabiany w photoshopie?

 

Chinczyk nie unika kontaktu nie zamknol dzialanosci etc etc

 

Pozdro

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego czegoś wynika, że kasa weszła na jego konto (na razie nie wypłacił)... Nawet jakby z jakiegoś powodu bank tego chinola odrzuciła przelew, czy tam przyjął i po paru minutach wycofał to ING dostał by natychmiast informację co się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potem jest 0 czyli co kasa zostala wycofana z jego konta? No zaraz sie normalnie zalame :/

 

jezeli ma taki wpis w ksiazece ze kasa weszla to znaczy ze moze sprawdzic od kogo? Bo tam nie ma nic ze ja wplacilem

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry tego nie dostrzegłem... Są 2 opcje:

 

- bank wycofał kasę (może trzeba czekać aż taka informacja dotrze do ING). Chodź mi się wydaje, że w XXI w takie coś powinno zająć kilkanaście minut...

- Koleś robi Cię w wała, a ten papier to ściema jakaś

 

 

BTW do takich transakcji jednak najlepszy jest PayPal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na walek

po pierwsze jezeli wczesniej na koncie mial 0,64 $

to po twojej wplacie mial by o te 0,64$ wiecej

po drugie jezeli ta transakcja byla by potraktowana jako Full Reversal to najpierw bylby Lodgement na 761€, a za raz po tym Withdrawal na kowte -761€, a tak nie jest.

przewalutowanie tez chwile trwa.

 

Jezeli kasa miala by wrocic do ING to juz by wrocila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popros go zeby jego bank mu to wyjasnil.

mozliwa jest jeszcze jedna opcja...

ta transakcja musi zostac przewalutowana, wszystko zalezy jakie on ma konto

nie wiem jak jest w jego banku, ale w 'moim' taka operacja moze trwac ok 9dni. chociaz zdarzaja sie kraje gdzie to trwa ponad 30 (ale to kraje 3 swiata ;) )

tylko dalej nie podoba mi sie ksiegowanie na tym koncie...

jezeli to nie wal, to na pewno Bug w systemie bankowym... a takie zdarzaja sie... nawet czesto :lol:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja...

W obliczu światowego kryzysu i związanych z nim problemów grupy ING, Twój bank użył tej kwoty do ratowania własnego tyłka - pewnie wyślą jakoś na dniach kartkę z podziękowaniem ;)

 

 

Sorry głupi żart :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem skarge w IN, konsultantka powiedziala ze takie rzeczy sie zdarzaja widziala skan i opisalem cala historie i nic ja nie zdzwilo wiec moze zolty nie klamie

Tym bardziej ze zdjecie ktore kiedys mi pokazywal ze wyslal paczke do polski, jak przepisalem numer nadania na strone EMS to pokazalo jej cala droge i jest w PL

 

Moze nie straciulem kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalem 3 nowe zdjecia tej ksiazeczki, normalne zdjecia, data i godzina sa w porzadku, na jednym zdjeciu nawet widac na kalkulatorze godzine 9:50 no i w godzinie zrobienia zdjecia to 9:46 czyli praktycznie to samo

Kazde z tych 3 zdjec jest z roznej odleglosci i katow. To przywrocilo mi nadzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...