Skocz do zawartości
cudotworca

Przyszłościowy Zestaw - Podoła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Otóż potrzebuję komputer do pracy, jego przeznaczenie to grafika wektorowa / rastrowa, w przyszłości możliwe, że 3D. Byłem w kilku sklepach komputerowych, i przedstawili mi zestawy, lecz nie ufam im zbytnio (ostatnio za Waszymi poradami złożyłem komputer domowy i jestem zadowolony, także teraz też na Was polegam :)). Komputer musi być bardziej przyszłościowy, nie będzie wymieniony w ciągu kolejnych co najmniej 2-3lat. Żadnych gier, czasami może jakiś film, ale to "raz na ruski rok". Jak wspominałem - głównie grafika (corel, photoshop, za jakiś czas może 3ds max). Cena to ok. 1500zł. Lecz jak wiadomo - im mniej tym lepiej. OC nie wchodzi w grę - taki wymóg. Komputer ma być niezawodny i stabilny, windows xp będzie.

 

1 sklep zaoferował:

 

Asus P5QL-E

E2200

320GB SAMSUNG 16

2GB 800MHZ (nie podali nawet producenta)

GEFORCE 9600

DVD 20X ILS SAMSUNG (też zadnego modelu)

Obudowa 450W (hehe, tu dali czadu : ))

 

2 sklep zaoferował:

 

GIGABYTE GA-EP43-DS3L Intel P43 Socket 775

E2200

KINGSTON KVR800D2N6K2/2G

GIGABYTE GEFORCE 9500GT 1024MB DDR2/128 bit

SEAGATE 320GB SATA II 16MB

DVD REC SAMSUNG SH-S223Q LightScribe (fajnie, jak by LightScribe było w zestawie)

obudowa i-box phoenix 389 400w24+S ROHS

 

 

Jak mozecie, to prosiłbym o porównanie zestawów, co w nich dobrego a co złego (na bank zasilacze, ale nie mam pomysłu na co zmienić, jakiś chieftec? 350 czy 400 W ?)

 

Potrzebuje to kupić w mieście, także pójde do nich ze specyfikacją od Was i niech wycenią.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika teraz obrabiam na dużo słabszym sprzęcie, lecz głównie jest to grafika wektorowa. Obecny komputer muli, ale ma 256mb ramu, i 800mhz bodajże, karta to geforce 4. Stwierdziłem, że muszę zmienic, ale nie będzie to profesjonalna obróbka zdjeć na jakies wysokojakosciowe billboardy, czy do katalogów.

 

na zakup komputera ok 1500 pln - mało, fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowan, i z zaznaczeniem ze ma byc "przyszlosciowo" to ja bym bral cos na AMD. Szczegolnie ze nie bedziesz krecil.

 

Gigabyte GA-MA78GM-S2H = 260 zl

AMD Athlon X2 5200+ - 240 zł

GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Samsung F1 500gb - 200zl

Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

Modecom MC-350ATX 2.0 - 99 zł

Sharkoon Rebel 9 - 120 zl / CM Elite 33x - 140zl

 

razem: 1090 zl

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowan, i z zaznaczeniem ze ma byc "przyszlosciowo" to ja bym bral cos na AMD. Szczegolnie ze nie bedziesz krecil.

 

Gigabyte GA-MA78GM-S2H = 260 zl

AMD Athlon X2 5200+ - 240 zł

GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Samsung F1 500gb - 200zl

Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

Modecom MC-350ATX 2.0 - 99 zł

Sharkoon Rebel 9 - 120 zl / CM Elite 33x - 140zl

 

razem: 1090 zl

Ewentualnie można by wziąć Phenoma X3 jakiegoś. Chociaż nie jestem pewny czy w grafice 2d wiele rdzeni się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po.... do takiego kompa modecoma ile razu można pisać że nie <b>markowe zasilacze TO SYF</b> Zestawów gotowych nie bierz zawsze coś jest z nimi nie tak jak powinno być. Przyszłościowy komp i tak ciągle są zmieniane platformy i nic z trym nie zrobisz. Co do "przyszłościowych" kompów to już nie te czasy kiedy dał się przejściówkę i procek nowszy wchodził. We wirtualizacji najlepsze są phenomy a więc bierz AMD. Karta najmocniejsza do grafiki 2D to max Radeon 4500. Mocniejsze sensu nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że już nie da się "przełożyć procków", ale chodziło mi o to, ze ma podołać przez następne powiedzmy 2-3lata, na wszelkie fanaberie producentów co do wprowadzanych zmian w programach typu corel, photoshop, itp. Chodzi mi o to, żeby to bez problemu uciągnął.

 

Pchać się w Phenomy, czy zostać przy tym 5200? Jak uważacie? Nic kręcone nie będzie - na 100%.

 

No i kolega przy specyfikacji (za którą dziękuje oczywiscie ; )) nie ujął karty graficznej, a wydaje mi się, że przyda się przy grafice karta powiedzmy ten radeon 4500, i będzie lepsza niż zintegrowana od gigabyta. Więc, ten radeon byłby ok, czy szukać coś innego? Powtarzam, tylko grafika - zero gier.

 

Z tego co widze, to coś nie łatwo dostać tego radeona 4500...

 

 

edit: jeszcze co do obudowy, to im prostsza tym lepsza, ale oczywiście żeby zapewniała jakieś chłodzenie w normie... Nie orientuje się w cenach, ale za zwykła obudowę, 130zł to nie za dużo?

Edytowane przez cudotworca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrą i nową obudowę to przynajmniej 150zł choć trzeba liczyć min 200zł za lepszą. Phenom ma być w 45nm i jest najbardziej wydajnym procem w wirtualizacji. Jak wyjdzie Core i7 to się to zmieni ale 9i tak najsłabszy model w polsce to koszt ok.1000zł będzie. Obecne gniazdo amd jeszcze ok. 2 lata będzie tym jedynym. Jeśli chodzi o grafe to nie bierz żadnej zintegrowanej bo z tym są same kłopoty, wszystko będzie muliło jak nie teraz to za 1,5 roku na pewno w najnowszych programach. Lepiej kupić radka 4500 i spokój. Na pewno nie będzie z nim problemu przez parę lat w 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie zwykła obudowa, bez żadnych cudów, jednak mająca przyzwoitą jakość wykonania, parę kompów złożyłem, Ci którym je składałem życzyli sobie jak najtańsze obudowy (bo niby po co droższa). Wsadzałem im sprzęt do puszek za 60-80zł i powiem Ci bez rewelki, nijaka sztywność takiej obudowy, wszystko trzeszczy, tandetne materiały, coś jak z tanimi zasiłkami ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie zwykła obudowa, bez żadnych cudów, jednak mająca przyzwoitą jakość wykonania, parę kompów złożyłem, Ci którym je składałem życzyli sobie jak najtańsze obudowy (bo niby po co droższa). Wsadzałem im sprzęt do puszek za 60-80zł i powiem Ci bez rewelki, nijaka sztywność takiej obudowy, wszystko trzeszczy, tandetne materiały, coś jak z tanimi zasiłkami ;).

Dlatego piszę że dobra obudowa to ok.200zł oczywiście bez zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do corela i photoshopa zintegrowana grafika nie bedzie sie nadawac? LOL,moze wyjasnisz skad taki pomysl?

 

Phenoma moim zdaniem nie oplaca sie brac na dzien dzisiejszy, nie jest to raczej udany procek do tego jego stosunek cena/jakosc jest bardzo mizerny.

Jak w przyszlosci zaczniesz zajmowac sie grafika 3d to zmienisz procka ale ... na deneba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to z obudową rozumiem, nie ma co oszczędzać.

 

A co z modecomem - zasilaczem? ModeCom to zła firma? Mam jej zasilacz w komputerze z którego pisze (polecony przez Was) i jest ok.

Procek narazie zostanie ten 5200, a co do grafiki, to nigdzie dorwać nie mogę radeona 4500, najbardziej spokrewnionego radeona to znalazłem 4550. Jest jakis bardziej ogólno dostepny zamiennik / odpowiednik karty która by to ładnie trzymała w ryzach?

 

Duża będzie róznica w programach do 2D w porównaniu ze zintegrowaną kartą a powiedzmy radeonem osobnym? prosiłbym o wypowiedź osoby ogarniające temat.

Edytowane przez cudotworca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża będzie róznica w programach do 2D w porównaniu ze zintegrowaną kartą a powiedzmy radeonem osobnym? prosiłbym o wypowiedź osoby ogarniające temat.

Zadna. Przeciez gpu nie ma wplywu na szybkosc dzialania takich programow...

A karty typu hd4550 czy gf9400gt to przeciez substytuty zintegrowanych kart graficznych. Takie karty kupuje sie do zestawow biurowych, gdzie wydajnosc gpu nie ma znaczenia.

 

Jak juz mialbys kupowac oddzielna karte to lepiej kupic uzywanego 7300gs za 40zl niz hd4550 za 250zl...

 

Radeona 4500 jako takiego chyba nie ma, jemu chodzilo pewnie o "hd4500 series"

 

Modecom mc-350 to dobra zasilka

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zasilacza firmy Amacrox <- nie jest drogi w zakupie, bardzo cichy, do tego stabilny jak skała :). Na dzień dzisjejszy integry na płytach głównych nie są tragedią, potrafią odtwarzać filmy HD, da rade odpalić na nich większośc gier, więc myślę że z grafiką 2d powinny sobie radzić całkiem znośnie :). W przypadku 3d na pewno dostałyby zadyszki, musisz przemyśleć, czy przez ten okres 2-3 lat nie masz zamiaru tykać 3d, jeśli masz to w tym funduszu 1,5k na pewno zmieściłbyś jakiegoś Radka jak wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obsługi 3gb ramu wymagany jest xp 64bit tak? Jak wygląda współpraca programów na tenże system, muszą być specjalne wersje tychże programów? Są jeszcze jakieś przeszkody miedzy xp 32 a xp 64? Wszelka kompatybilność, itp...

 

faktycznie, 3gb warte rozpatrzenia... ktoś chętny do rozpatrzenia? : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zestaw polecony przez Paolo, z drobnymi zmianami na 3gb ramu będzie ok?

 

Gigabyte GA-MA78GM-S2H

AMD Athlon X2 5200+

GoodRam 3GB 1066MHZ

Samsung F1 500gb

Pioneer DVR-216 SATA

Modecom MC-350ATX 2.0

Sharkoon Rebel 9 - 120 zl / CM Elite 33x

 

I narazie postanwoiłem, że karta graficzna moze poczekać. Przyjdzie 3D - przyjdzie nowa karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził jednak brać 3 jajowego phenoma, na pewno będzie lepszy od tego athlona i każdego e5200, a kosztuje ok tyle co e7200, który w programach wielowątkowych nie ma szans z nim, własnie ze względu na to że amd ma 3 rdzenie.

 

Phenomy nie są takie najgorsze. Co prawda wielkiego postępu względem K8 nie ma, ale intela doganiają, czasami są lepsze nawet. Cenowo też stoją całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zasilacza firmy Amacrox <- nie jest drogi w zakupie, bardzo cichy, do tego stabilny jak skała :). Na dzień dzisjejszy integry na płytach głównych nie są tragedią, potrafią odtwarzać filmy HD, da rade odpalić na nich większośc gier, więc myślę że z grafiką 2d powinny sobie radzić całkiem znośnie :). W przypadku 3d na pewno dostałyby zadyszki, musisz przemyśleć, czy przez ten okres 2-3 lat nie masz zamiaru tykać 3d, jeśli masz to w tym funduszu 1,5k na pewno zmieściłbyś jakiegoś Radka jak wyżej

FSP = Amacrox = Modecom MC

 

Wszystkie te zasiłki są od FSP.

 

Jedyną wadą modecomów mc jest głośność , tak to dobrze trzymają napięcia

Wystarczy fanswap i mamy bardzo przyzwoitą zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...