Skocz do zawartości
balker

Głośniki ~ 300zł, Do Filmów I Muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad kupnem głosników.

Przeznaczenie to głownie muzyka (techno, dance, rock), aczkolwiek filmy są też ważne, dlatego powinien to być zestaw raczej 5.1. Zastanowiły mnie dwa modele:

- Genius SW-HF 5.1 5005

- Logitech X-540

 

Za Geniusami przemawia moc i drweno, natomiast gdzieś widziałem opinie, że potrafią się zepsuć bez powodu (prawda?). Osobiście nie znam tej firmy, wiec byłbym wdzięczny za wszelkie opinie... Na necie jest ich niewiele ;/

Co do Logitechów to na + jest to, że są "markowe", znaczy sie licze na większą bezawaryjność oraz na + jest funkcja matrix (wygodniej włączyć MP3 niz kompa)... Niestety nie są tak mocne jak Geniusy, a i ich przeznaczenie jest niby do gier, co praktycznie mnie w ogole nie interesuje ;/

 

Do tej pory używałem P5800, aczkolwiek one muszą zostać w innym miejscu niż obecnie przebywam... Jakość dźwięku P5800 była dla mnie prawdę mówiąc wystarczająca, ale mam nadzieje, że te nowe głośniki dysponują lepszą jakością ;)

 

Prosiłbym o wszelkie rady i opinie oraz ewentualne propozycje innego rozwiązania.

Kwestia karty muzycznej nie gra tutaj roli, gdyż pod zintegrowaną nie będą one podpinane ;)

 

Z góry dziękuję...

Edytowane przez balker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam mam głośniki 5005 i karte audige Se co prawda karta ogranicza głośniki ale według mnie nie kupisz nic lepszego do 300zl :wink:

Co do awaryjności to nie mam z nimi żadnego problemu a mam je pół roku lecz jest jedna wada tych głośników- podświetlenie w moim modelu jest tak jasne że zawsze jak używam kompa to muszę zaśłaniać na subwooferze te lampki bo oczorozwałki można dostać :rolleyes: ale poza tym według mnie nie mają wad ;] Jakość dźwięku mają jak narazie najlepszą jaką w życiu słyszałem co prawda nie widziałem w mym życiu miliardów głośników ale i tak gienki rządzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Logitechów to na + jest to, że są "markowe", znaczy sie licze na większą bezawaryjność oraz na + jest funkcja matrix (wygodniej włączyć MP3 niz kompa)... Niestety nie są tak mocne jak Geniusy, a i ich przeznaczenie jest niby do gier, co praktycznie mnie w ogole nie interesuje ;/

Mam Logitechy X-540 i do gier rzeczywiście są ok, do muzyki to już nie bardzo (tu jeszcze zależy jakiej muzyki bo do techno to wystarczy tylko duużżżyyy subwoofer i PC Speaker :D będzie dobrze :D) takie pierdziawki. Zresztą do muzyki potrzebujesz porządnego stereo, zestawy x+1 się nie nadają.

 

Funkcją 'Matrix' się nie przejmuj, nie sprawdza się, silan degradacja sygnału i dźwięk jest wtedy taki przymulony, do odtwarzania muzyki na 5 kolumnach użyj funkcji Clone, albo jakiegoś dobrego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam głośniki 5005 i karte audige Se co prawda karta ogranicza głośniki ale według mnie nie kupisz nic lepszego do 300zl

Co do awaryjności to nie mam z nimi żadnego problemu a mam je pół roku lecz jest jedna wada tych głośników- podświetlenie w moim modelu jest tak jasne że zawsze jak używam kompa to muszę zaśłaniać na subwooferze te lampki bo oczorozwałki można dostać ale poza tym według mnie nie mają wad ;] Jakość dźwięku mają jak narazie najlepszą jaką w życiu słyszałem co prawda nie widziałem w mym życiu miliardów głośników ale i tak gienki rządzą

Niestety maja chyba jeszcze jedną wadę... Minimalna głośnośc to 1/8 całej mocy czyli jakies 20W, czyli w nocy nie posłucham ;/ Chyba, że nie mam racji?

 

Mam Logitechy X-540 i (...) do muzyki potrzebujesz porządnego stereo, zestawy x+1 się nie nadają.

Być może, aczkolwiek otaczający dźwięk muzyki jest bardzo przyjemny... nawet jeśli to tylko klonowane stereo ;) A po za tym, w filmach 5.1 jest niezastąpione ;)

 

Funkcją 'Matrix' się nie przejmuj, nie sprawdza się, silan degradacja sygnału i dźwięk jest wtedy taki przymulony, do odtwarzania muzyki na 5 kolumnach użyj funkcji Clone, albo jakiegoś dobrego programu.

Wszystko fajnie, pięknie, ale na mp3ce nie zainsaluje programu do klonowania dźwieku na 5.1 ;P Tym bardziej na jednym jacku ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcją 'Matrix' się nie przejmuj, nie sprawdza się, silan degradacja sygnału i dźwięk jest wtedy taki przymulony, do odtwarzania muzyki na 5 kolumnach użyj funkcji Clone, albo jakiegoś dobrego programu.

To zależy, w jednych zastosowaniach sie nie sprawdza, a w innych tak, ja np: urzywam matrixa czasem gdy oglądam filmiki online ( w tedy mam dzwięk ze wszystkich satelitek), w pokazówce 3dMarka06 albo gdy ściągne sobie jakiś film/anime ( bo lubie ^^) i efekty moim zdaniem są zadowalające, wzranie szchać głosy z centralnego głośnika i kroki z satelitek(zależy jaka ścieżka dzwiękowa), zwiększam tylko bass bo ta funkcja go troche przytłumia :)

 

W filmach i grach X540 spisują sie b dobrze, w muzyce też o ile ktoś nie jest zbyt wybredny ;p Troche brakuje tonów nisko-średnich z satelit, ale coś za coś... ;) Osobiście polecam : )

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety maja chyba jeszcze jedną wadę... Minimalna głośnośc to 1/8 całej mocy czyli jakies 20W, czyli w nocy nie posłucham ;/ Chyba, że nie mam racji?

 

 

Być może, aczkolwiek otaczający dźwięk muzyki jest bardzo przyjemny... nawet jeśli to tylko klonowane stereo ;) A po za tym, w filmach 5.1 jest niezastąpione ;)

 

 

Wszystko fajnie, pięknie, ale na mp3ce nie zainsaluje programu do klonowania dźwieku na 5.1 ;P Tym bardziej na jednym jacku ;P

znaczy ja reguluje głośność przez hot keysy na klawi które odnoszą się do głośności systemu i z tego co widzę to u mnie na minimum działa :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...