Skocz do zawartości
SinRock

Czym Najlepiej Moge Wyciszyć Dysk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam B-)

Tak jak zapowiedziałem w temacie zastanawiam sie czym najlepiej moge wyciszyć dysk? Co do chłodzenia to bo buda jest dobrze wentylowana więc o to się nie martwię, priorytetem ma być cisza :wink: Osobiście moim faworytem jest produktem od Tacensa - Lateo. Słyszałem, że warstwa tłumiąca jest dosyć gruba i do tego cena nie jest niewygórowana biorąc pod uwage SQD,jednak nie znalazłem nigdzie jego testów.... Jedyne co mnie zniechęca to fakt, że wystaje on poza obudowę i konieczne staje się wyjęcie maskownicy z przodu.

Na drugim miejscu stawiam SQD, jednak jego cena jest dosyć zaporowa... chociaż dla błogiej ciszy jestem w stanie wydać te parę zł więcej :mrgreen:

Co do Himuro to martwię się, że ilość materiału tłumiącego hałas jest zbyt cienka jak na moje wymagania i przez co wydaje mi się, iż jednak nie sprosta moim wymaganiom...

 

W związku z powyższym nie mogę się jednoznacznie zdecydować także proszę o rade :D

Jeżeli macie taką możliwość to proszę także o informacje jak prezentuje się każdy z tych modeli pod względem drgań? Czy aby nie są one przenoszone na obudowe, jak z montażem(wyjścia na kable, czy aby nie ma problemu zamontowania ich na zatrzaski)?

 

Obecnie posiadam BitumBoxa własnej roboty, jednak obecny Seagate jest strasznie głośny także mam zamiar go niedługo zmienić na Samsunga 640gb - chyba że polecicie coś cichszego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Najtaniej i dobre rezultaty:

 

Wziąć folię bombelkowaną, zwinąć parę razy i położyć na dnie budy - na tym dysk, podłączyć, i mieć święty spokój.

Ja mam tak Samsunga F1 320GB, cisza grobowa wręcz.

 

Próbowałem scythe quiet - wyszło na to, że było gorzej niż po przykręceniu do budy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar go niedługo zmienić na Samsunga 640gb - chyba że polecicie coś cichszego

Mogę Ci tyle powiedzieć, że nie warto, teraz większość (tzn. ogromna większość, jedyna możliwość to chyba trafić na stary niesprzedany jeszcze egzemplarz) f1 640gb jest robiona z 3 talerzy 250gb z bad sektorami, więc wydajność kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąć folię bombelkowaną, zwinąć parę razy i położyć na dnie budy - na tym dysk, podłączyć, i mieć święty spokój.

Ja mam tak Samsunga F1 320GB, cisza grobowa wręcz.

Jak temperatury dysku w takim kondomie? :D Chciałbym tak zrobić z Seagate 160GB, ale one słyną z tego że dość mocno się grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, problem polega tylko na tym że w CM Dominator nie mogę sobie postawić na dnie budy w zasadzie niczego, bo leży tam zasilacz, dalej jest szpara na wiatrak 12 i koszyk na dyski przymocowane na stale <_< Także ta opcja odpada :neutral: Miejsca na dnie starczyło by co najwyżej na dysk 2,5cala...

Obecny Home-made BitumBox jest w miare dobry, tyle że wibracje w znacznej mierze są przenoszone na bude. :wacko: Niestety pomiędzy pudłem po napędzie, a obudową nie da rady wcisnąć żadnego ustrojstwa gdyż wchodzi to cudo na styk...

W związku z tym myślałem nad jakimś większym i CICHYM dyskiem + box, bo jak wiadomo Seagatey to małe grzechotniki są :lol:

 

Jakiś czas temu, w starej budzie miałem dysk na dnie - do dwóch kawałka mozajki przyczepiłem z obydwu stron po uszczelce do okien, żeby żadne drgania się nie przenosiły na bude i była odpowiednia przestrzeń od spodu, a centralnie na to puściłem jakiś wiatrak na min... :mrgreen: efekt był świetny 0 drgań i niskie temp, chociaż nadal hałasował :rolleyes:

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję rozwiązanie bardzo tanie i świetnie się spisujące.

 

Potrzebne materiały:

1. Puszka po CD-ROMIE starym.

2. 2-3 maty app, najlepiej miekkie, ale twarde też nie będą złe. Trochę drożej ale lepiej maty polimerowe (również app).

 

Wykonanie:

Myślę że już wiesz, wycinasz odpowednie fragmenty i obklejasz puche od środka tak długo aż będzie idealnie dopasowana do hdd.

 

Ja mam takiego baxa zmajstrowanego i daje radę. A najlepsze jest to że poza wyciszaniem obniża temperatury. Przykładowo: mój F1 leząc na gąbce miał 35-37*, w tym pudełku ma 30, czasami mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak temperatury dysku w takim kondomie? :D Chciałbym tak zrobić z Seagate 160GB, ale one słyną z tego że dość mocno się grzeją.

Max 34 stopnie. Buda zamknięta, prawie bez wentylacji - jedynie z tyłu pod zasiłką fander 12x12 500-600RPM

 

Czujnik nie kłamie - po całym dniu sprawdzałem i dysk jest chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na zmiane dysku 3,5 na 2,5 od Samunga i przerobienie obecnego BB pod tego 2,5 calowego? Mat niestety juz nie mam także różnice wewnątrz wypełnił bym gąbką z podkładki pod myszke... :mrgreen:

Z drugiej strony koszty takiego rozwiązania są dosyć duże i czy aby taki dysk nie będzie wyraźniej wolniejszy?

 

Zastanawiałem się też przez chwile nad takimi matami do budy jednak biorąc pod uwagę fakt że Dominator jest dziurawy jak ser szwajcarski wątpię żeby dalo to jakiś efekt... :smile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc co lepiej wycisza, czy to bez różnicy? ma ktoś porównanie tacens vs. scythe bo himuro odpada pod względem ciszy tak wywnioskowałem

bierz co tańsze miałem 2 Himuro i SQD różnica niewielka między nimi . W SQD mniej słychac szum talerzy w Himuro wibracje w jakie wpada obudowa przy pracy dysku są o wiele mniejsze niz w SQD (na obudowie nie czuć wibracji gdy dysk jest w Himuro) A to ze względu na to że jest na o wiele wiekszych i bardziej miekkich gumach niż SQD.

 

... Himuro troche lepiej chłodzi dysk

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...