Skocz do zawartości
Preston81

Jaki Lcd 4 Games Only ! 1 Dzien Do Zakupu!

Rekomendowane odpowiedzi

witam pisalem gdzie indziej ale nikt mi nie pomogl ,przejzalem linki podobnych tematow dzis bylem w media

 

zastanawiam sie nad samsungiem t220 a t240 oraz alternatywa dla nich tj 22 " LG lub 26" LG niestety modelu nie pamietam

uzywac bede tego do grania przewaznie tak wiec chcialbym cos co godnie zastapi moj monitor 21" compaq p110 chodzi o to bym nie mial czegos mniejszego

czytalem recenzje t220 na forum i jest tam foto z 17" crt i nie ma za duzej roznicy.... a ja mam 21" :/

pozatym wyczytalem ze im wiekszy monitor tym wiekszy lag cz cos wtf??

grafa jaka mam to 9800 GT prosze o pomoc przy wyborze, moze macie cos jeszcze w rekawie??

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz trroche Ciebie zmartwię sam miałem ten dylemat ostatnio po przejsciu z Cudownego CRT SONY GDM F520 22 cale w cenie do 1000 zł nic cebie nie zadowoli i wiem co mówię bo twój poprzedni monitor miał zapewnie jakość wielce lepsza od tego co kupisz za tysiaka...lepiej poczekaj i dozbieraj na coś co Ciebie zadowoli...

 

 

nie wiem czy mierzyleś linijką ale jak kupisz nawet 24 cale to bedziesz miał mieszy obszar roboczy niz CRT 21 cali..(te cale w LCD to sciema od 26 cali masz dopiero odpowiednik natywnego 1600x1200 dla 21 clai CRT w wysokosci.... jezeli nie chcesz mieć wrażenia ze kupiłes mniejszy monitor po większym (dla mnie to ma znaczenie akurat hehe by coś natępnego nie było gorsze od poprzedniego) potrzeba ci 26 cali... a tutaj znowu ceny SPVA zabijają... a TN przy takiej przekątnej to nie jest super pomysł...cenowo wiec sie zastanow nad TV LCD samsunga 32 cale ale Full HD 1920x1080 model...LE32A656 lub LE32A551P2R za cenę od 1850 do 2100 masz prawdziwy wypas o idelnym obrazie do kompa i gier...PZDR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm pewnie masz racje ale oczy mnie bola od tego mojego crt zawal mi pol biurka wazy ok 60kg jakosc jest super ale za blisko siedze taki lcd powiesilbym na scianie , albo postawil pod sciana i bym mial te pol metra lekko a ten crt to kloc na maxa przy czym zre pradu jak maly reaktor jadrowy :)

 

HD nie uzywam w gry gram 1024x 768 a ostatnio 1280x1024 po przesiadce na 9800gt przy tych 32 calach bym sie pogubil chyba:) ale pomysl fajny :) ale to bylaby przesada

wiem ze jakoscia to te lcd nie dogonia tego crt ale coz szkoda mi oczu :)

czyli 24" bylyby porownywalne a 22 juz nie ?:( wydawalby sie duzo mniejszy? szczerze to chcialem isc z miara do media ale by mnie wysmiali :D

nie wiem co mam teraz zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie do 1000 zł nic cebie nie zadowoli i wiem co mówię

to może przeczytaj dokładniej temat ze wskazaniem na końcówkę.

mz właśnie TN się tutaj świetnie sprawdzi.

kolory są zadowalające albo nawet bdb - wiem bo też przesiadłem się z mojego trinitrona i nie narzekam mimo iż wybrałem najtańszy monitor, a naprawdę lubię bawić się zdjęciami.

widziałem różne rodzaje matryc i zdaje sobie sprawę z różnic w jakości ale nie przesadzajmy bo to co piszesz jest zupełną nieprawdą.

może do pracowni graficznej czy fotolaba bym tego nie kupił ale do domu - jak najbardziej polecam :D

bez problemu do 1000 zł można znaleźć coś fajnego z niskim inputlagiem w rozmiarze 22" lub 24", a to naprawdę sporo przestrzeni.

ja wydałem 530 zł na 22" przy czym nie mam nawet DVI i nie narzekam na obraz - jest świetny :)

 

do autora wątku:

weź na tapetę BenQ E2400HD (praktycznie brak inputlaga, nowe podświetlenie = lepsze kąty np do rodzinnego oglądania filmów i niskie zużycie energii) i W2452V-PF (szeroki gamut, świetna matryca i gw zero pikseli) - na każdy ten 1000 zł powinien wystarczyć

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mierzyleś linijką ale jak kupisz nawet 24 cale to bedziesz miał mieszy obszar roboczy niz CRT 21 cali..(te cale w LCD to sciema od 26 cali masz dopiero odpowiednik natywnego 1600x1200 dla 21 clai CRT w wysokosci.... jezeli nie chcesz mieć wrażenia ze kupiłes mniejszy monitor po większym (dla mnie to ma znaczenie akurat hehe by coś natępnego nie było gorsze od poprzedniego) potrzeba ci 26 cali...

Nie wiem skąd bierzesz te mądrości, ale jeśli już przekątne są ściemą w którymś z rodzajów monitorów to są to na pewno monitory CRT w których wielkość określa wielkość kineskopu a nie widocznego obszaru. W LCD 22" przekątna obrazu mierzy dokładnie te 22 cale (mierzyłem linijką). Z resztą to o czym mówisz wynika z tego że duże współczesne panele są panoramiczne co jest znacznie naturalniejszym i łatwiej przyswajalnym obrazem dla człowieka niż obraz w proporcji 4:3.

 

@Preston81

Śmiało mogę polecić Ci LCD 22" lub większe, są stworzone do gier :) Dla mnie CRT 19" (mam w pokoju obok) to maleństwo przy moim Samsungu.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poruszyl jeszcze jedną kwestię...

 

W lcd żeby normalnie sobie pykać to trzeba miec ustawioną rozdzielczość natywna w tym rozmairze w zasadzie kazdy monitor to już full hd... jesli grasz w nowe gry to możesz mieć problemy żeby ci wszystko chodziło wmiare płynnie w tak wsokiej rozdziałce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poruszyl jeszcze jedną kwestię...

 

W lcd żeby normalnie sobie pykać to trzeba miec ustawioną rozdzielczość natywna w tym rozmairze w zasadzie kazdy monitor to już full hd... jesli grasz w nowe gry to możesz mieć problemy żeby ci wszystko chodziło wmiare płynnie w tak wsokiej rozdziałce...

Przesada, obecne monitory bardzo dobrze radzą sobie ze skalowaniem rozdzielczości. Tak tym wszyscy straszą a jak byłem w MM to większość paneli miała niestandardową rozdzielczość i prawie wszystkie radziły sobie z tym świetnie. Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj pomocna jest zmiana rozdzielczości do takiej z zachowaniem stosunku boków - utrata w jakości jest niewielka i przeważnie w porównaniu z CRT obraz i tak wydaję się jak żyleta. nie traktowałbym większej rozdzielczości jako wadę ale zaletę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierzesz te mądrości,

 

miły kolego ja to biore z systemu miar ;) po prostu zmierz sobie miarką, no tak ale nie masz punktu odniesienia... bo juz cięzko raczej porównać do CRT na żywo... ;) jest jeden model SOny CRT trinitron 24 cale panoramiczny FGM 900 bodajże... postawisz przy nim 24 cale LCD to ci się wyda ze 19stka stoi obok.. i ja nie mam na mysli wcale tego ze CRT mają wielkie obudowy... co mi z tego ze mam szerszy ekran jezeli jest niższy... to takie zbijanie kosztów odkąd WIDE stały się popularne teraz znowu się kantuje i jak kupujesz nowomodny full hd 1920x1080 monitor komputerowy to on juz nie ma 24 cale prawda tylko 23.2 a zamist 22 cale ma 21 cali... po prostu ta sama że siętak wyrazę "ilość" materiału na matrycę przeskalowana w inny prostokąt... nie wiem czy napisałem to zrozumiale bo jestem już padnięty z wieczora dzisiaj.. ale po prostu OKO w rękę... porównaj chocby 21 cali telewizor crt z płaskim ekranem do 22 calowego LCDka.... to się da wykonać...

 

wg moich pomiarów 26 calowy ekran panoramiczny 16:10 ma dopiero tyle samo wysokosci saemego EKRANU co 21/22 calowy CRT i odpowiednio wiecej szerokosci (ale ile to jest?? 4.7/5 cm?? tyle ze się sidebar zmiesci) nie ma czadu IMO ale rzecz gustu...

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg moich pomiarów 26 calowy ekran panoramiczny 16:10 ma dopiero tyle samo wysokosci saemego EKRANU co 21/22 calowy CRT i odpowiednio wiecej szerokosci (ale ile to jest?? 4.7/5 cm?? tyle ze się sidebar zmiesci) nie ma czadu IMO ale rzecz gustu...

 

POZDRO

Twoje pomiary są jakieś do bani bo 21" 4:3 CRT nie ma takiej wysokości obrazu widzialnego jak 24" LCD 16:10 (324mm) a co dopiero 25,5" LCD.

 

A co do tych 4,7-5cm to pomnóż to co najmniej x2.

 

ps. 20"-21" LCD 16:10 jest tak wysoki jak CRT 19" 4:3 (ale bliżej temu 19" CRT do 20" LCD 16:10)

 

jak kupujesz nowomodny full hd 1920x1080 monitor komputerowy to on juz nie ma 24 cale prawda tylko 23.2

Kolejna brednia.

 

nie wiem czy mierzyleś linijką ale jak kupisz nawet 24 cale to bedziesz miał mieszy obszar roboczy niz CRT 21 cali..(te cale w LCD to sciema od 26 cali masz dopiero odpowiednik natywnego 1600x1200 dla 21 clai CRT w wysokosci....

Brednia

 

zastanow nad TV LCD samsunga 32 cale ale Full HD 1920x1080 model...LE32A656 lub LE32A551P2R za cenę od 1850 do 2100 masz prawdziwy wypas o idelnym obrazie do kompa i gier...PZDR ;)

Za duży piksel. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie chcesz mieć wrażenia ze kupiłes mniejszy monitor po większym

Dobrze to ujales WRAZENIE

 

Nie wiem skąd bierzesz te mądrości, ale jeśli już przekątne są ściemą w którymś z rodzajów monitorów to są to na pewno monitory CRT w których wielkość określa wielkość kineskopu a nie widocznego obszaru. W LCD 22" przekątna obrazu mierzy dokładnie te 22 cale (mierzyłem linijką). Z resztą to o czym mówisz wynika z tego że duże współczesne panele są panoramiczne co jest znacznie naturalniejszym i łatwiej przyswajalnym obrazem dla człowieka niż obraz w proporcji 4:3.

Potwierdzam

 

Twoje pomiary są jakieś do bani bo 21" 4:3 CRT nie ma takiej wysokości jak 24" LCD 16:10 (324mm) a co dopiero 25,5" LCD.

 

A co do tych 4,7-5cm to pomnóż to co najmniej x2.

 

ps. 20"-21" LCD 16:10 jest tak wysoki jak CRT 19" 4:3 (ale bliżej temu 19" CRT do 20" LCD 16:10)

 

 

Kolejna brednia.

 

 

Brednia

 

 

Za duży piksel.

Coz moge powiedziec potwierdzam:)

Przesiadlem sie z 19calowego monitorka CRT 4:3 na 19calowy panoramiczny LCD...roznica OGROMNA;]. Owszem na wysokosci widoczengo obszaru crtk byl wiekszy (~2cm), ale dla LCD caly obszar jest duzo wiekszy.

 

http://img395.imageshack.us/img395/418/sizepc9.png

 

Reasumujac twoje odczucia IbanezRG raczej wynikaja z przesiadki 4:3 na panorame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam kupic monitor LCD 22''. Teraz mam CRT 17" i bolą mnie jumż od nie go oczy. Ja wybrałem monitor LG L227WT. Duzo o nim czytałem i mysle ze to dobry wybor. Na agito kosztuje ok 860zł. Tylko mam jedno pytanie. Mam kartę Radeon HD 3850 256mb i chciałbym, aby nowe gry mi chodzily moze nie na max detalach ale na rozdzialce 1680x1050 i chciałbym wiedziec czy wystarczy jak wymienię kartę na Radeon HD 4850 1GB?? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o tym?? http://allegro.pl/item489416163_hp_w2207h_...ncji_super.html

ale to sa uzywki ja bym wolal nowy

 

btw siedzial bym od tego tv jakies 1,5m :)

czytanie www meczarnia tzn rozmazane wszystko????

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem go taki sobie i z tego co mowili uzytkownicy jak i np obsluga mocniej odbija niz crt ehhh trzeba zaluzje spuscic , ale kolorki ma o wiele zywsze , jednak wiem jak wyglada sprzet z ekspozycji i jednak sie nei skusze one tam staly po 24h wlaczone narazone na roze rzeczy i roznych ludzi :) no i gdansk - ja z poznania jestem nie chce mi sie czytac ponziej ze przesylka nie tak szla itp ze rzucali sie tym kurierzy i takie tam , kiedys pracowalalem w firmie kurierskiej no i nic juz w ten sposob nie zamowie , a wiem co mowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie o tym swoja droga swietny monitor bedzie ci troche przypominal crtka bo ma szybe ktora za pewne bedzie odbiala swiatlo tak jak ma to miejsce na crt fakt ze uzywany ale czasem uzywany lepszy jest od nowego a ja cos o tym wiem

Miałem CRT i LCD NEC WGX2PRO .... CRT odbijał 10x mniej światło (10x mniej było refleksów na CRT) niż na LCD NEC WGX2PRO.

 

Na CRT jest na szybie warstwa antyrefleksyjna ... na LCD "glare" nie ma takiej warstwy. Zakup LCD "z szybą" bez antyrefleksu to ostatnia rzecz którą bym kupił. Czekam na LCD z gładką powierzchnią ("szybą") ale z takim antyrefleksem jak przy CRT - zaowocuje to brakiem efektu śniegu/piasku obecnym na typowych matowcach a zarazem brakiem refleksów obecnych na "glare".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle dzieki za info :)

http://allegro.pl/item488598666_22_asus_vw...c_promocja.html

http://allegro.pl/item487653837_22_iiyama_...lack_promo.html

 

zobaczcie jakie niskie ceny....

coraz bardziej zastanawiam sie nad TV lcd funai przedstawony tutaj w innym topicu ale jak bedzie np pisanie w wordzie kaszana czy czytelnie???

co z ustawieniami bios beda sie wyswietlac odrazu cz tv odpala diopiero po wejsciu do windy?

hdmi to zlacze dvi??

widze ze te tv conajwyzej maja d-sub

hd ready czym sie rozni od fullhd?

na jakie jeszcze parametry patrzec co to jest pip i ten inputlag?? to jest tak jak ciecie grafy na crt przy slabym odswiezaniu??

 

 

zobaczcie jeszcze to http://allegro.pl/item483771650_najtanszy_...ullhd_spva.html

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=zBOPdHADVDU&...feature=related ciekawa recenzja

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedziesz od niego siedzial 2m?

TV nie nadaje sie na monitor!!! na dluzsza mete...czytanie, przegladanie www to meczarnia....

jeśli tylko do gier to jak najbardziej

 

jeżeli do pracy z tekstem, net to masz rację - nie nadaje się.

przy LCD do gier trzeba zaznaczyć bardzo ważną kwestię input laga, który występuje na większych panelach i skutecznie przeszkadza w rozrywce

no i interpolacja... skoro grasz tylko w 1280x1024

imho powinieneś wziąć coś na TN o przekątnej 19"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tylko do gier to jak najbardziej

 

jeżeli do pracy z tekstem, net to masz rację - nie nadaje się.

przy LCD do gier trzeba zaznaczyć bardzo ważną kwestię input laga, który występuje na większych panelach i skutecznie przeszkadza w rozrywce

no i interpolacja... skoro grasz tylko w 1280x1024

imho powinieneś wziąć coś na TN o przekątnej 19"

Jesli ma sluzyc po rowno do wszystkiego to i tak odradzam...ja gram na TV 32 samsunga, ale na forum wracam na 19ke:) Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z tych 3 wybrac????

 

ten http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_te...s_220cw9fb.aspx

 

gateway 2400w glare http://pl.youtube.com/watch?v=zBOPdHADVDU&...feature=related

 

samsung 2233BW glare

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...