Skocz do zawartości
dise

24" Nie Tn Do 1600 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie zakup monitora 24" tylko nie na matrycy TN, na oku mam Benq FP241W

Np. http://www.allegro.pl/item479498092_monito...rno_czarny.html

 

Czy jest to dobry wybów za tą cenę ? Proszę o jakieś rady co kupić, wiem że próg 1600zł to nie jest za wysoki, ale może jest coś warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ten 3154667[/snapback]

no i teraz zaczyna się problem :) już jest dylemat :D

Moim zdaniem wybór nadal prosty ( HP :wink: ). HP ma jedynie minimalnie mniejszy kontrast ( troszkę gorsza czerń niż na SPVA, ale i tak nie ma monitora na H-IPS z lepszą czernią ). W sygnaturce mam link do mojego opisu tego HP. Wyciągnąłem tam bezlitośnie wszystkie wady i zalety. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Benq bedzie duzo gorszy od tego HP ? bo sam się na niego napaliłem w dodatku mam zaufanie do benq (posiadam Benq fp93GP i jestem bardzo zadowolony.)

To już raczej zależy od Twoich indywidualnych preferencji odnośnie obrazu z matryc MVA i IPS. Zarówno Benq jak i HP to raczej średnia półka więc zostaje tylko kwestia matryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma co pchac kasy w monitor sprzed kilku lat a taki jest wlasnie benq. Jest niezly, bodajrze pierwszy monitor z 1080p i HDMI. Ale HP to swiezak, w dodatku na IPS za niewiele wiecej. Nowsza technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma co pchac kasy w monitor sprzed kilku lat a taki jest wlasnie benq. Jest niezly, bodajrze pierwszy monitor z 1080p i HDMI. Ale HP to swiezak, w dodatku na IPS za niewiele wiecej. Nowsza technologia.

Mam pytanie do tych którzy mieli szansę w praktyce porównać oba ekrany - czy faktycznie różnica na korzyść HP jest taka duża? Bo jak się popatrzy, że HP kosztuje prawie o połowę więcej (1900 vs 1300 złotych) to człowiek zaczyna się zastanawiać czy warto dopłacić. O tym, zeby zobaczyć oba w sklepie obok siebie to raczej tylko pomarzyć można - rzadko który ma na stanie od ręki cokolwiek innego niż TN-ki, a co dopiero dwie różne 24-ki naraz... Załóżmy, że różnice w funkcjonalności (ilość USB, HDMI czy DisplayPort) możemy sobie odpuścić, bo u mnie raczej nie będzie podłączane więcej niż jedno źródło po DVI (ew. przejściówce DVI-HDMI).

 

Aha, przy opiniach wdzięczny byłbym za określenie jak radzą sobie oba monitory ze skalowaniem - niektóre nowsze gry mogą być za wymagające dla mojego sprzętu w 1920x1200.

 

Byłem właściwie nastawiony na 22" HP 2275 - cena odpowiednia i rozdzielczość by mi wystarczyła nawet, ale za dużo się naczytałem o głośności tego monitora i patrząc na to ile wysiłku kosztowało mnie wyciszenie pudła nie chciałbym teraz tego zaprzepaścić kupnem monitora który będzie doprowadzał mnie do szału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...