Skocz do zawartości
kostek8

Co Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad modernizacją zestawu ale tak żeby poczuć różnicę, moim priorytetem jest cisza a potem szybkość - rozdziałka 1920x1200. Obecnie gram w King`s bounty ze wszystkim i AA na maxa i tnie. Docelowo napewno będe grał w Diablo 3 i następcę Obliviona lub może Fallout 3.

Obecna konfiguracja:

 

1. Procesor - Toledo x2 4200@2750

2. A8R32-MVP Deluxe

3. 2x1GB G.Skill

4. Zasilacz - Tagan TG480-U1 480W

5. Grafa - 3870 Top Asusa

6. Scythe Ninja rev. A

 

+Seagate 500GB 7200.11, obudowa NZXT Lexa z wentylkami takimi jak na Ninja pomijając 8mkę na obudowie - też by chyba coś z nią trzeba zrobić.

 

Zastanawiałem się nad zakupem:

1. E8400 (lub E8500 bo mam w niższej cenie) albo E8200 do @

2. PQ5 Pro, PQ5-E, czy może nie inwestować tyle i kupić coś tańszego, żeby się kiedyś łatwiej pozbyć ?

3. Nie wiem co będzie się nadawać do kręcenia proca. I chyba 4GB ramu już.

4. Zależy mi na tym żeby kable były odpinane i zapas mocy, żeby zasilacz nie pracował na 100% mocy: myślałem nad modularnym Corsair 620W ale jeśli jest coś w okolicach tej ceny lepszego i cichszego to chętnie przemyślę, widziałem gdzieniegdzie, że doradzacie Enermaxa.

5. Nie wiem czy jest sens zmieniać - ponoć zmiana proca coś tu już da w grach. Ma być cicho a z szybszych kart chyba już musi być głośno - rozważałem coś jak Palit 4850 Sonic z 512 lub 1GB bo cena podobna - to by chyba był ten sam poziom hałasu co w powyższym 3870.

6. Co do chłodzenia to nie wiem, ponoc pasuje ta Ninja na 775 - ale nie wiem czy mam mocowania, więc ewentualnie może coś jeszcze kupię podobnego tej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KB tnie Ci się z AA dlatego, że HD3xxx miały AA buga i po włączeniu AA traciły sporo na wydajności.

Big thx za info, włączyłem w sterach x2 i jakoś chodzi. Może jednak wezmę tego 4850...

Co do płyty stac mnie jeśli warto na droższą ale się zastanawiam co za to zyskam poprostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz E8400 i kręć. Do tego Asusa p5Q Pro i A-daty 2x2Gb. Widzę że grasz w dużych rozdzielczościach więc szukaj HD4850 1GB. Dobry jest np Pasywny Gigabyte z 1Gb pamięci alee...dobry pod warunkiem że dasz mu nawiew z wentyla 120mm wtedy będzie cichutko, chłodno i wydajnie, bo na pasywie nie wyrobi. Co do zasilacza to Corsair jak najbardziej. Gdybyś miał więcej kasy to polece znakomitego Enermaxa Modu 82+ 525W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz E8400 i kręć. Do tego Asusa p5Q Pro i A-daty 2x2Gb. Widzę że grasz w dużych rozdzielczościach więc szukaj HD4850 1GB. Dobry jest np Pasywny Gigabyte z 1Gb pamięci alee...dobry pod warunkiem że dasz mu nawiew z wentyla 120mm wtedy będzie cichutko, chłodno i wydajnie, bo na pasywie nie wyrobi. Co do zasilacza to Corsair jak najbardziej. Gdybyś miał więcej kasy to polece znakomitego Enermaxa Modu 82+ 525W.

Płytę P5Q Pro własnie kupiłem na wyprzedaży w dystrybucji. Pasywnych kart troszkę się boję bo miałem kiedyś Gigabyte 7600GT i pocił się strasznie pewnie teraz by było to samo albo gorzej. Nie jestem pewien czy do takiej grzałki wystarczy przylepić Scythe i będzie oki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...