Skocz do zawartości
BTK_BLR

Jaką Kartę Graficzną Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę graficzną kupic do takiego zestawu?

proc- Intel Pentium 4 2,6Ghz s.478 Northwood

mobo- AsRock P4VM900-SATA2

grafa- zintegrowana VIA Chrome9 HC IGP 128MB

ram- 2x512MB RAM DDR-400 Kingston

dysk- Maxtor 160GB STM3160812A

zasilacz- chyba Modecom jakiś, jutro będę dokładnie wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek- Rzeczywiście o kwocie zapomniałem. Nie mam ograniczenia jeśli chodzi o cenę. Chcę, aby grafika nie ograniczała proca i na odwrót, czyli taką optymalną.

kolere- HD3xxx będzie bardzo ograniczane przez proca

dzikidaniel- Właśnie myślałem o GF 6600GT, ewentualnie radek X800GT/GTO albo GF 7300GT. Co do wymiany całego sprzętu- właśnie go wymieniłem, bo stary się zjarał tydzień temu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie żaden GT tylko zwykły 6600.

Obie karty kosztują grosze i lepiej kupić 6600GT z DDR3, które jest znacznie mocniejsze od zwykłych 6600 z kijowymi pamięciami.

 

Druga sprawa to słabiutki pentium i mała ilość RAM.

Jeżeli faktycznie kasa cie nie ogranicza i masz minimum markowe 350W, a nie chce ci sie zmieniać platformy to kup sobie 6600GT/6800GT oraz 1GB Ramu i podkręć procesor.

 

Ceny z Allegro:

GF 6600GT pci-e kosztuje ok. 60zł

GF 6800GT pci-e 115zł (za nówke)

1GB Goodram 89zł

 

Edit: Oczywiście jedną kostke 512 musiał byś sprzedać, żeby wsadzić tam 1GB bo mobo ma tylko dwa wejsćia na RAM.

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soory, fakt:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4VM900-SATA2

 

PCI-E 16x

 

czyli:

 

A ja powiem przewrotnie. Im szybsza karta tym lepiej dla fps. Nawet przy słabym procesorze. A kup sobie np:

 

http://www.allegro.pl/item505884602_palit_...92bit_hdmi.html

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie trochę z tym 6600/6600GT? Przecież to już staroć. Za podobną cenę chodzą na allegro 7600GT i moim zdaniem byłby to o niebo lepszy wybór. Miałem podkręconego A64 na 2.4Ghz, a po zmianie na 2 rdzenie @2.8Ghz nie poczułem specjalnej różnicy w przyroście Fps (wnioskuję więc, że procek nie ograniczał mojej karty). Jakby kolega troszkę podkręcił swojego procka to jestem pewien że również by nie ograniczał karty tej klasy. Poza tym seria 7 ma bardziej dopracowane technologie jak np: PureVideo ( jeśli dobrze pamiętam w 6 serii nie działało tak jak trzeba).

 

Poza tym nie widzę sensu brania słabszych kart albo sporo mocniejszych, dlaczego? Nawet jeśli procesor trochę ogranicza kartę to zawsze można go podkręcić lub kiedyś wymienić, a po drugie ogranicza chyba tylko maksymalny poziom klatek, mam rację? Czyli jak na słabszej karcie był rozstrzał Fps od 5 do 55 tak na mocniejszej będzie 40-60. Gożej by było gdyby spowalniał ją za mocno. Jak na razie to co napisałem sprawdza się na moim sprzęcie (nie mam tylu klatek co inni, ale zawsze mam płynną animację i o to właśnie mi chodziło, a nadmiar mocy wykożystuję do np: AA i Anizo). Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

@TomaszPaweł

Podajesz karty na AGP, a w jego płycie jest PCIEx16 ;) No i ciut za mocne- za bardzo spowolni je procek, nie wiadomo też czy zasilacz mu podoła (3850 trochę tego prądu bierze ;) )

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinucha1 8600GT/7900GS/X1950/1900. Ta zasiłka kwalifikuje się do wymiany.

Dawid afg porównujesz dwa różne procesory. Pewnie nie zwróciłeś uwagi że A64 2GHz jest szybszy od P4 3GHz? 2,6GHz jeszcze na starszym rdzeniu od prescotta z mniejszą ilością cache.

 

Ja bym dołożył troche i wziął X2 3600+ za ok stówke i płyte też za stówke na AM2, 2GB pamięci kosztują grosze więc 60-80zł na 2GB i wtedy można już myśleć o konkretniej grafie.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za podobną cenę chodzą na allegro 7600GT i moim zdaniem byłby to o niebo lepszy wybór. Miałem podkręconego A64 na 2.4Ghz, a po zmianie na 2 rdzenie @2.8Ghz nie poczułem specjalnej różnicy w przyroście Fps (wnioskuję więc, że procek nie ograniczał mojej karty).

Że co? Ja po zmianie z Semprona s.754 2600+ wykręconego z 1,6GHZ na 2,56GHZ i 1GB RAM na E2160 @ 3,2GHZ oraz 2GB (karta Palit 7600GS Sonic 450/1000 @ 600/1600) poczułem niemałą różnicę - w NFS PS skok z detali medium na full high (wtedy jeszcze w 1024x768)...

 

Oczywiście jestem za zmiana platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zwróciłeś uwagi że A64 2GHz jest szybszy od P4 3GHz? 2,6GHz jeszcze na starszym rdzeniu od prescotta z mniejszą ilością cache.

Fakt, nie spojrzałem na rdzeń :?

 

Że co? Ja po zmianie z Semprona s.754 2600+ wykręconego z 1,6GHZ na 2,56GHZ i 1GB RAM na E2160 @ 3,2GHZ oraz 2GB (karta Palit 7600GS Sonic 450/1000 @ 600/1600) poczułem niemałą różnicę - w NFS PS skok z detali medium na full high (wtedy jeszcze w 1024x768)...

Robisz jeszcze większy błąd co ja:P

Poza tym opisałem mój przeskok wydajności w grach między procesorami na tą samą podstawkę. W moim przypadku tylko gra Ragnarok2 dostała wielkiego kopa z 20-25Fps do ponad 55 :blink: W reszcie gier może 5 klatek różnicy. Dochodzi jeszcze komfort korzystania z systemu.

 

Nie będę już wspominał o ile szybsza jest seria C2D od tak samo taktowanego odpowiednika u Athlona a ty na dodatek opisujesz kastrata jakim jest Sempron... ;) Znalazłem na szybko taki test , trochę mało wiarygodny, ale zawsze coś tam można wyczytać. Zwróć uwagę na Athlon 64 X2 6400+ AM2 taktowanego zegarem 3.2Ghz oraz Core 2 Duo E4500 @2.2Ghz a ty piszesz o 3.2Ghz... :?

 

 

Wymiana platformy była by najlepszym pomysłem ale on chce zmienić tylko grafikę, bo reszta mu pasuje ;)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...