Skocz do zawartości
borsuk_1

9600gt 512

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi z której stajenki (tak świątecznie brzmi :P) brać GF'a 96GT. Na pewno 512 MB i nie coś co się spsuje po miesiącu użytkowania. Wiem, że pewnie ktoś już ruszał ten temat na forum, ale nie odnalazłem nic co by mnie zadowoliło w gęstwinie postów dzielonych innymi tematami w dziale o kartach grafiki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć takie mało awaryjne i stosunkowo tanie są Pality i TwinTechy. Gigabyte i BFG lubi się przegrzewać, Gainward to kupiona stajnia przez Palita i prowadzona do śmierci, co do reszty nie chce mi się rozpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytałem, bo jeżeli miałbym kupić GF 96GT 1GB to od niego już tylko 100PLN do Radeona HD4850, więc w kwestii GPU idę na kompromis gotówkowy

btw: kumpel miał Asusa i mu się sfajczył (standardowe chłodzenie), więc chyba ten producent w grę nie wchodzi

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba felerny model albo brak jakikolwiek wentów przy tym asusie.....ja mam asusa i sobie chwale... 38 st idle 55 stress.... więc nie wiem jakim cudem to może się sfajczyc :>

pewnie zasilacz firmy "czanczuj" :razz: zapodał karcie 20V to się zjarała :lol2: to raczej nie jest wina chlodzienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ta od asusa jest niezla ... ale nie wiem jak jest z tym "nowym" chlodzeniem od niej... ja mam jednoslotowe > fullcover a teraz sprzedaja coś al'a zalman ....

więc powiem Ci tyle że ta moja jest cicha jak te nowsze chlodzenie... niewiem pewnie cichsze z jakiegoś powodu pewnie zmienili :D

moge Ci zapodać wyniki z marków na niej jak potrzebujesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na asusie i gigabyte silent to zbrodnia .... trzeba im dać chociaż najwolniejszy i najcichszy wentylatorek bo potrafią się przegrzać w najdziwniejszych momentach (czasem na grach a czasem w 2D). Niedawno koleżance obcinałem połowę uszkodzonych shaderów riva tunerem bo nie dało się normalnie korzystać z pulpitu. 3/4 przegrzanych kart to właśnie silent, dlatego nie polecam takiego rozwiązania a przykładowo wentylatorki SilentiumPC to wystarczające, bezgłośne i jedne z najtańszych urządzenń.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ta od asusa jest niezla ... ale nie wiem jak jest z tym "nowym" chlodzeniem od niej... ja mam jednoslotowe > fullcover a teraz sprzedaja coś al'a zalman ....

więc powiem Ci tyle że ta moja jest cicha jak te nowsze chlodzenie... niewiem pewnie cichsze z jakiegoś powodu pewnie zmienili :D

moge Ci zapodać wyniki z marków na niej jak potrzebujesz:)

Nie potrzebuje wyników 3DMarka, bo ja nie jestem fanatykiem gier ani wydajności na poziomie GF 280 :D, po prostu szukam karty, na której pójdą nowe tytuły i przez najbliższy rok będę w stanie coś na niej odpalić niekoniecznie na full detal przy AA4x

 

jak chcesz to sprzedam Ci mojego 9600GT Gainwarda.

gg: 3229017

Szukam czegoś nowego do zestawu...

 

Okej, z silentów się wyleczyłem, teraz pozostaje co jest fajne a co nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte, to IMO jeden z nagorszych wyborów. Zwłaszcza znając jakość wyrobów Gigabyte w kartach graficznych.

Dlaczego taka opinia? Powiem Ci za 3 miesiące jakie z niej wrażenia mam, ale pierwsze są bardzo bardzo pozytywne, zwłaszcza na temat zalmanika. To mój któryś z kolei sprzęt od gigabyte (fakt, że grafika pierwsza) i jakoś nie mam uprzedzeń a wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nikt tu nie zaproponował MSI 9600GT 512MB karta za około 380zł. Miguel707 mi ją polecił a po za tym czytałem kilka testów i na prawdę chwalą tę karte. Jeśli chodzi o Palita 9600GSO 768MB bardzo dobra wydajność ,ale jest straszliwie głośna (suszara) dlatego ja chyba będę kupował MSi 9600GT :)

 

 

Kilka testów MSI 9600GT:

- http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/M...trona/1525.html

- http://www.purepc.pl/porownanie_gf_9600gt_vs_8800gs?page=all

- http://www.frazpc.pl/artykuly/584/GEFORCE/...natywnie/od/MSI

Edytowane przez swirus'91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...