Skocz do zawartości
janekwisniewskipadl

Car Audio ~2000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam jakies dwa tysiace na jakis maly zestawik Car Audio. Na poczatek mam pytanko, jeslibym w samochodzie chcial na postoju sluchac muzyke z 2 godziny, jest to wykonalne naprzyklad kupujac jakis dobry akumulator za 500zl czy musialbym rowniez alternator wiekszy kupic zeby mogl go ladowac bo znajomy tak mi mowil?

 

Autko Fiat Marea ale w przyszlosci bedzie Audi A6 wiec sprzet bedzie przeniesiony. Mysle wiec o zestawie przod 2 glosniki, subie, jakies radio oraz wzmacniaczu. Tlumieniem i montazem zajmie sie znajomy i jest na to osobna kwota wiec prosze sie nie martwic.

 

Narazie ogladalem radia i spodobalo mi sie jedno:

http://allegro.pl/item509849109_alpine_ida...p3_rds_top.html

 

oraz jeszcze dwa inne:

http://allegro.pl/item514686382_pioneer_de...dgoszcz_fv.html

http://allegro.pl/item510674050_alpine_cde...gw24pl_p_n.html

ten sam znajomy mowil rowniez ze ten pierwszy alpine bedzie zdecydowanie lepszy i porownywalny z radiami za 600zl gdyz producent zamiast pakowac cdrom zapewne zrobil w tej kwocie lepsze radio. Muzyka bedzie leciec z 8gb pendriva wiec cd mnie wogole nie interesuje.

 

Muzyke preferuje techno, lecz czesto smigam z bratem i razem sluchamy hh a jak moja kobieta wsiadzie to jakies nrb :P lubie potezny bas ktory sprawia ze wszystko we mnie drzy, ale nie jestem typem buraka ktory lubi tandetne dudnienie wiec jesli mialbym wybierac miedzy tandetnym dudnieniem zdecydowanie wybieram jakosc dzwieku przy czym nie obraze sie jak bedzie naprawde piekny gleboki bas w zestawie ktory zaproponujecie.

 

Wesolych Swiat to chyba za pozno ale szczesliwego nowego roku!

 

Czekam na Wasze propozycje, Pozdrawiam!

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory pomylka, juz smigaja a co sie zmienilo z sygnaturka w regulaminie bo mnie troche nie bylo a nie mam teraz glowy ( swiateczne pomoce ) na przegladanie regulaminu, Pozdrawiam

 

P.S. Troche swiatecznego nastroju : )

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodam kopię z Laba:

 

Polecam odwiedzić siakieś sensowne fora car-audio - tu raczej 100% odpowiedzi na swe pytania nie uzyskasz.

 

Aczkolwiek:

- radio: Clarion DB288RUSB (~350zł) (Allegro)

- kable: Dietz 20 mm2 komplet, bezpiecznik 60A (jest wersja z bezpiecznkiem 40A) (~120zł)

- kabel: SinusLive RCA 5m z remote ~30zł

- wzmacniacz: u-Dimension Glow 4075 v2 ~700zł (z wysyłką w cenie pobraniową w Essa)

- zestaw przód: u-Dimension Comp 6 ~350zł (z wysyłką w cenie pobraniową w Essa)

- skrzynia basowa 10": JL Audio ~500zł (Allegro, 20l, bez BR)

- dystanse mdf: 165mm 35,50zł (Powe)

 

Takowy zestaw skompletowałem pod siebie, wyszło mnie to lekko ponad 2k zł.

 

Celowałem w sprzęt tylko nowy (nie interesują mnie używki).

Radio - 2x para RCA, sterowanie subem, usb, prosty wygląd, nowe, niska cena

Kable - Tu raczej sugerowałem się ceną (im taniej tym lepiej), padło na takie okablowanie (bez kabli do głośników), 20 mm2 styknie

Wzmak - miało być coś tańszego, ale na tym wolałem nie oszczędzać, starałem się dobrać wzmak o mocy ~potrzebnej do tego co niżej, filtry;

Zestaw przód - Powerbass zapewniłby więcej niższych tonów, El-Compy zapewnią lepsze zrównoważenie pasma - słucham różnego rodzaju muzyki więc mi to akurat pasuje, jak pisałem ew Powerbass L-60C czy jakoś tak też będą dobre

Skrzynia - podstawowy model JL'a, ale nie łasy na moc (150-170W mu styka), kupiony w ciemno, testowany tymczasowo na innym wzmaku - jak dla mnie bardzo dobrze - szybko, dynamicznie, tak jak lubię

no i dystanse żeby zamontować 165mm mid-bassy;

 

 

A podane przez Ciebie dwa radia odpadają bo mają tylko 1x parę RCA - skrzynia sygnał dostanie... przód musiałby iść pod radiem.

CDE-9874R ten ewentualnie tak, bo ma x2 RCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie więcej niż 10 linijek musi mieć podpis ;)

 

Jeśli chodzi o bass to jeśli wrzucisz powiedzmy tube do bagażnika to wszystko będzie drżało itd itd a co do dudnienia to zapewne wszystko zależy od jej jakości chociaż te dobre potrafią zagrać miękko. Tylko to jest sprawa taka żeby bass za bardzo nie górował Ci nad resztą bo wsiądziesz i będzie jedno wielkie bziu bziu bziu od basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisalem tez na labie ale widze ze nigdzie nikt nic oprocz Was nie napisal :/ szukalem na google jakies "car audio forum" ale lipa niesamowita, moze masz namiar na jakies ktore mnie mile zaskoczy?

 

 

A ja jestem w temacie calkowicie zielony, moze najpierw pytanie: Wsadza sie wogole na przod cos wiekszego od 165mm? Czy 6:9 sa wieksze i lepsze? Oraz jak pelen zestaw powinien wygladac zeby dobrze gralo, wiem ze na tyl sie nie daje glosnikow bo ponoc nie jest to najlepsze rozwiazanie, aczkolwiek ludzie jakies tweetery jeszcze na przod wala, poprawia to mocno jakosc dzwieku?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy zestaw to:

- Przedni zestaw odseperowany - tzn 165mm mid-bassy na dystansie do wytłumionych drzwi, wysokotonówki (tweetery) na deskę/w słupki itd

- skrzynia basowa podług potrzeb

- wzmacniacz(e)

- no i radio;

 

Z przodu nie ma sensu montować czegoś większego.

6x9" głośniki grają kiepsko;

 

Można jeszcze kombinować z zestawami 3-drożnymi - ale to nie ta półka cenowa no i tu jest więcej zabawy.

 

fora:

http://www.forum.powe.pl/

 

http://strefacaraudio.pl/forum/cat5.htm

 

Mogą odstraszać ale znajdą się osoby pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisalem tez na labie ale widze ze nigdzie nikt nic oprocz Was nie napisal :/ szukalem na google jakies "car audio forum" ale lipa niesamowita, moze masz namiar na jakies ktore mnie mile zaskoczy?

 

 

A ja jestem w temacie calkowicie zielony, moze najpierw pytanie: Wsadza sie wogole na przod cos wiekszego od 165mm? Czy 6:9 sa wieksze i lepsze? Oraz jak pelen zestaw powinien wygladac zeby dobrze gralo, wiem ze na tyl sie nie daje glosnikow bo ponoc nie jest to najlepsze rozwiazanie, aczkolwiek ludzie jakies tweetery jeszcze na przod wala, poprawia to mocno jakosc dzwieku?

większych od 165 raczej nie dasz chyba że cały bok przerobisz a i tak nie wiem czy jest sens. 6:9 to raczej sobie daruj.

pełen zestaw dla mnie to wzmacniacz, sub, przednie kickbassy i tweetery grające od wysokiej średnicy gdzieś wysoko, bezpośrednio skierowane więcej do szczęścia chyba nie potrzebne, chyba że chcesz nagłośnić dyskotekę :P. generalnie musisz się zastanowić czy chcesz czegoś:

-dobrze grającego

-dobrze i głośno grającego

-głośnego

 

apropo pierwszego posta dodam jeszcze że można bez problemu wsadzić większy a nawet 2gi akumulator, tylko w naprawde wyjątkowych sytuacjach może być niedoładowany

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie laduj w slupki wysokotonowek - zabije ci uszy - najgorsze co mozna miec to klujace wysokie prosto przy bance - staraj sie by odleglosc od zrodla byla identyczna i dla wysokich i srednich i niskich - to podstawa

 

apropo skrzynki - jesli tylko mozesz to nawet o tym nie mysl - dobra polka z grubego mdf sztywno zamontowana i w to wsadzony duzy basowy glosnik - bagaznik wtedy robi za skrzynie i nie ma szans nic lepszego nie uzyskasz(pod wzgledem brzmienia)

no ale nie do kazdej fury sie tak da

 

napewno w punto jest to super opcja = lepsza niz te wszystkie basowe nic nie warte tuby

opel omega mvg mial dla przykladu basowki w bagazniki w bocznych sciankach i przy wyloscie pod szyba(wersja sedan) wyplywal piekny basik ze skrzynki zrobionej z bagaznika

a juz ladowanie do zamknieteg0o bagaznika to jak pchanie kolumny w kolumne - ani basu ani mocy ani dynamiki - tylko jeden wielki basowy lomot

 

ps.szukaj audi a6 z dobra muza - jak trafisz to kompletnie nic nie musisz zmenac

a3 quatro ma taki sprzecik w srodku lacznie z subem pod tynym siedzeniem i zmieniarka ze zmiany nie maja wiekszego sensu

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie laduj w slupki wysokotonowek - zabije ci uszy - najgorsze co mozna miec to klujace wysokie prosto przy bance - staraj sie by odleglosc od zrodla byla identyczna i dla wysokich i srednich i niskich - to podstawa

 

apropo skrzynki - jesli tylko mozesz to nawet o tym nie mysl - dobra polka z grubego mdf sztywno zamontowana i w to wsadzony duzy basowy glosnik - bagaznik wtedy robi za skrzynie i nie ma szans nic lepszego nie uzyskasz(pod wzgledem brzmienia)

no ale nie do kazdej fury sie tak da

 

napewno w punto jest to super opcja = lepsza niz te wszystkie basowe nic nie warte tuby

opel omega mvg mial dla przykladu basowki w bagazniki w bocznych sciankach i przy wyloscie pod szyba(wersja sedan) wyplywal piekny basik ze skrzynki zrobionej z bagaznika

a juz ladowanie do zamknieteg0o bagaznika to jak pchanie kolumny w kolumne - ani basu ani mocy ani dynamiki - tylko jeden wielki basowy lomot

 

ps.szukaj audi a6 z dobra muza - jak trafisz to kompletnie nic nie musisz zmenac

a3 quatro ma taki sprzecik w srodku lacznie z subem pod tynym siedzeniem i zmieniarka ze zmiany nie maja wiekszego sensu

ale przestań wypisywać bzdury, bo nie masz widzę o tym pojęcia

co do tweeterów, wiesz w ogóle co to efektywność ? wiesz po co daje się je wysoko? wiesz jak dlaczego kłują? jak się ma badziewne piezo to tak jest.

co do skrzyni to co chcesz uzyskać? odgrodę akustyczną ? czy może skrzynię z bagażnika o zmiennej objętości nad rezonansami której nie jesteś w stanie zapanować, nie wpominając że w ten sposób możesz uszkodzić głośnik i masie innych ważnych rzeczy nad którymi nie jesteś w stanie zapanować. no i właśnie jak sobie zestroisz tak będziesz miał albo nie będziesz miał jeden wilki basowy lomot, no i pozatym czego się spodziewasz po skrzyni za 50 zł z tesco?

a bas przenosi się równie dobrze przez części karoserii więc tak, można pchać kolumne w kolumnę (pomijając to że kolumny to są na koncertach lub w kościele)

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozsmieszaj mnie czlowieku

tweeter w slupku musisz stlumic o dobra polowe zeby ci ucha nie rozwalil......wiesz jak to sie wogole robi ?i wiesz dlaczego nie daje sie wysoko?zeby nie rozje...ly calosci sceny...chyba ze lubisz burdel w dzwieku

skrzynia i odgroda?to nie ta bajka - pomyliles pojecia

skrzynia o zmiennej pojemnosci?co dechy bedziesz dokrecal?

nie powiesz mi chyba ze skrzynia nie jest kolumna bo jest w 100%

 

lepiej poczytaj troszke o akustyce - przyda sie

 

 

ps.drzwi z glosnikiem to juz kolumna

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozsmieszaj mnie czlowieku

tweeter w slupku musisz stlumic o dobra polowe zeby ci ucha nie rozwalil......wiesz jak to sie wogole robi ?i wiesz dlaczego nie daje sie wysoko?zeby nie rozje...ly calosci sceny...chyba ze lubisz burdel w dzwieku

skrzynia i odgroda?to nie ta bajka - pomyliles pojecia

skrzynia o zmiennej pojemnosci?co dechy bedziesz dokrecal?

nie powiesz mi chyba ze skrzynia nie jest kolumna bo jest w 100%

 

lepiej poczytaj troszke o akustyce - przyda sie

 

 

ps.drzwi z glosnikiem to juz kolumna

kolumna jest tworem złożonym z tych samych głośników, to co nazywasz kolumną nazywa się zestawem głośnikowym

widać komu by się przydało poczytać. do bagażnika oczywiście nigdy nic nie wrzucasz cały czas ma taką samą pojemność, mhmmmmmmmm brawo.

to że masz badziewne tweetery nie znaczy że wszystkie takie są i żeby ich w słupki nie dawać, stłumić o połowę co to znaczy -3dB, -6, -10 ?i przy tej okazji powtórzę pytanie czy wiesz co to efektywność? skup się lepiej na pytaniach na które jesteś w stanie dobrze poradzić a nie nabijaj wszystkich jakie lecą

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

kolumna to zestaw glosnikow ale raczej nie - to glosnik z obudowa....jeden, 10, 15 nie zawsze takich samych.......czyli teraz popraw setki sklepow producentow i cala reszte....

 

mowisz o skrzyni o zmiennej pojemnosci potem wyjezdzasz z bagaznikiem - skrzynia to jedno baaznik to drugie - skrzynia w bagazniku to jak kolumna w kolumnie - ba jak zmienne srodowisko to nawet jak kolumna w mikropokoiku.....wiesz ze tu fale dzwiekowe maja wplyw?i rezonase?

 

stlumic o polowe?wypowiadasz sie o dzwieku a nie wiesz ze stlumienie o polowe to -6dB? ok powiedzmy ze masz fure a w radiu skala to jak widzi mi sie projektanta....wybacze

 

wiem co to efektywnosc - i nie licz na 100 decybeli z glosniczka bo samochodowe nigdy wysokiej nie mialy...i miec nie beda wyzszej od glosnikow hi - to nie estrada i tubowki majace i ponad 100dB........

 

ty skup sie na mysleniu i projektowaniu przestrzennym bo polecanie wysokotonowek walacych z bliska prosto w uszy to conajmniej nieznajomosc tematu

idac tym tokiem myslenia to moze lepiej miec subwoofer i wysokotonowki w formie sluchawek?

robiles kiedys audio w furze?chyba nie bo widze ze sie motasz

oblecialem tylko 4 samochody - to za malo zeby sie wypowiadac ale zrobilem tez kilka studio nagran i domowych pieleszy w tym temacie i co nieco wiem

 

ale jak chcesz - dalej mi wmawiaj ze debilizmy pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

kolumna to zestaw glosnikow ale raczej nie - to glosnik z obudowa....jeden, 10, 15 nie zawsze takich samych.......czyli teraz popraw setki sklepow producentow i cala reszte....

 

mowisz o skrzyni o zmiennej pojemnosci potem wyjezdzasz z bagaznikiem - skrzynia to jedno baaznik to drugie - skrzynia w bagazniku to jak kolumna w kolumnie - ba jak zmienne srodowisko to nawet jak kolumna w mikropokoiku.....wiesz ze tu fale dzwiekowe maja wplyw?i rezonase?

 

stlumic o polowe?wypowiadasz sie o dzwieku a nie wiesz ze stlumienie o polowe to -6dB? ok powiedzmy ze masz fure a w radiu skala to jak widzi mi sie projektanta....wybacze

 

wiem co to efektywnosc - i nie licz na 100 decybeli z glosniczka bo samochodowe nigdy wysokiej nie mialy...i miec nie beda wyzszej od glosnikow hi - to nie estrada i tubowki majace i ponad 100dB........

 

ty skup sie na mysleniu i projektowaniu przestrzennym bo polecanie wysokotonowek walacych z bliska prosto w uszy to conajmniej nieznajomosc tematu

idac tym tokiem myslenia to moze lepiej miec subwoofer i wysokotonowki w formie sluchawek?

robiles kiedys audio w furze?chyba nie bo widze ze sie motasz

oblecialem tylko 4 samochody - to za malo zeby sie wypowiadac ale zrobilem tez kilka studio nagran i domowych pieleszy w tym temacie i co nieco wiem

 

ale jak chcesz - dalej mi wmawiaj ze debilizmy pisze

to że kolumna jest błędnie określana to nie mój problem znam producentów co jednak potrafią to zrobić.

 

stłumić o połowę można mocowo -3dB, połowę ciśnienia -6 lub połowę wrażenia -10 dlatego pytam bo chyba nie wiesz

 

ale dlaczego upierasz się przy tym waleniu, kto cię wali ? co ty w ogóle gadasz? myślisz że w zwrotnicy w klasycznych nie masz tłumienia? kto ci broni stłumić w aucie. gdzie byś je chciał dać? pod wycieraczkę?

 

z takim rozwiązaniem z deską zamiast półki nigdy nie osiągniesz takiego basu a i jesteś w stanie rozwalić głośnik jak będzie dobijał cewką o dno magnesu wychodząc z Xmax, nad czym tam nie zapanujesz, będziesz miał prześwisty powietrza nad którymi nia zapanujesz przez co powstaną rezonanse nad którymi nie zapanujesz no i wreszcie wsadzenie jakiegokolwiek przedmiotu do bagażnika = rozjechania parametrów

 

może w tym problem że nic nie robiłeś, zapraszam do mnie posłuchasz sobie "kujących" i "tej beznadziejnej" sceny i ogólnie "kolumny w kolumnie" ale nie doradzaj innym jak nie masz pojęcia jak i co się tak naprawdę robi

 

PS. w ogóle jakie sub i wysokotonowe w formie słuchawek ?

 

i zz daj sobie już spokój bo widzę tu klasyczną polską postawe gadasz głupoty a i tak nikt ci nie przegada, może to dlatego się się zraziłeś słuchając jakichś wyjących subwooferów i tweeterów kłujących i mających górkę przy jakieś niewiadomo jakiej częstotliwości jeszcze pewnie piezo, sam pamiętam sytuację jak kolega takie zamontował i później odwracał ale to nie ma nic wspólnego z tweeterami grającymi dobrze i z dobrze dobranym i skalibrowanym systemem. zresztą przecież część aut jest wyposażona seryjnie w tweetery na słupkach więc co odwrócone są magnesem do ludzi ?? :D

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytalem na tych forach CA co podal wyzej kolega i narazie zestaw prezentuje sie tak:

 

 

Radio: DEH-5000, CDE-9874 ~400zl

Zestaw przod: Helix 62.1, Hertz ESK 165, PB S-6C

Sub: Infinity reference 1250? ~500zl

Wzmacniacz: Carpower 4/400 ~600zl

Kabelki: Dietz ~200zl

 

 

 

Z tego co proponowano. Jeszcze mysle ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio Alpine - zagra lepiej, lepiej wyposażone, no i ma x2 parę RCA - zarówno przód i skrzynia będzie napędzane ze wzmaka;

Przód: Hertz mają ostre tweetery, PowerBass by były najciekawsze

Sub: to już zależy co lubisz

http://www.allegro.pl/item509807425_basser...ieniowy_12.html

Tu mamy go w budzie bez bass reflex'u - więc nie powinno być za wolno - do techno jak znalazł, a i rap/rnb nie zagra źle

Wzmak - nie byłby złym wyborem - filtry ma, mocy też raczej nie braknie

Kable - Dietz bo zestaw, tanio i jest wszystko + do tego drugie RCA dla przodu (w zestawie jest jeden kabel RCA x2)

http://allegro.pl/item514440899_23089_diet...a_20mm2_ss.html

 

60A bezpiecznik, 40A może być za mało;

 

http://allegro.pl/item517873913_rca_sinusl...w_fv_najta.html

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma usb wiec wezme model wyzszy, mowisz ze alpine lepsze radia robi? Bo pioneer ma za to piekna stylistyke :)

 

A jak sie ma do tego radio X300, badz konkurencja midzy X200 a CDE-101R? Bo to sa oczko wyzsze modele ktore maja usb :) chyba ze wezme w takiej samej cenie co 9874 - X300 ktory ma usb. na cd mi nie zalezy byle bylo super ale slyszalem ze x300 to kupa.

 

 

Dobra zmiana, wybierzcie mi porzadnego glosniczka a ja bude z kumplem zrobie bo mowil mi ze tak bedzie najlepiej i szkoda kasy na gotowe ;)

 

 

Radio: CDE-101R ~400zl

Zestaw przod: PB S-6C, Hertz ESK 165 ~300zl

Sub: Infinity reference 1250? ~500zl

Wzmacniacz: Carpower 4/400 ~600zl

Kabelki: Dietz ~200zl

 

Tak to wyglada na teraz. Juz prawie finish ^^

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie laduj w slupki wysokotonowek - zabije ci uszy - najgorsze co mozna miec to klujace wysokie prosto przy bance - staraj sie by odleglosc od zrodla byla identyczna i dla wysokich i srednich i niskich - to podstawa

 

apropo skrzynki - jesli tylko mozesz to nawet o tym nie mysl - dobra polka z grubego mdf sztywno zamontowana i w to wsadzony duzy basowy glosnik - bagaznik wtedy robi za skrzynie i nie ma szans nic lepszego nie uzyskasz(pod wzgledem brzmienia)

no ale nie do kazdej fury sie tak da

 

napewno w punto jest to super opcja = lepsza niz te wszystkie basowe nic nie warte tuby

opel omega mvg mial dla przykladu basowki w bagazniki w bocznych sciankach i przy wyloscie pod szyba(wersja sedan) wyplywal piekny basik ze skrzynki zrobionej z bagaznika

a juz ladowanie do zamknieteg0o bagaznika to jak pchanie kolumny w kolumne - ani basu ani mocy ani dynamiki - tylko jeden wielki basowy lomot

 

ps.szukaj audi a6 z dobra muza - jak trafisz to kompletnie nic nie musisz zmenac

a3 quatro ma taki sprzecik w srodku lacznie z subem pod tynym siedzeniem i zmieniarka ze zmiany nie maja wiekszego sensu

 

Hahahah normalnie jak to przeczytalem,to mam wrazenie,ze mam stycznosc z wiejskim tuningiem.Co masz na mysli piszac,ze kluja w uszy??Moze syki maja byc w drzwiach heheh a z ta decha i na niej subem to juz w ogole mnie rozwaliles.Czy Ty chlopie w ogole sluchales dobrego ca?? Jeszcze brakuje,zebys wyskoczyl z elipsami w tylna polke. :lol2: Tez zapraszam na odsluch klujacych w uszy dls-ow :wink: No nic jutro robie deche i wyrzucam swoja 50L skrzynie,bo po co kolumna w kolumnie :damage_wall:

 

Crash

Nie mowie,ze Infinity to zla firma,ale to jeden grzyb co Jbl,a od tego sie trzymam z daleka

moja propo to http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...80&pid=1107 i wlozyc w skrzyneczke,ewentualnie poszukac czegos od JL

Uwazam,ze z tego bedziesz bardziej zadowolny,no i lepsza jakosc.

A co do wzmaka to koniecznie ma byc nowy,bo za ta kaske mozna znalezc cos fajniejszego niz CP.No ale to zalezy,czy chcesz jakosci,czy glosnosci.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie glosnosc ale nie kosztem jakosci ;). O tym PowerBass M-12 slyszalem i jestem jak najbardziej chetny. Jakie sa koszta zrobienia skrzynki? I ostatnie pytanko znajomy ma Fiat Stilo i mile mnie zaskoczyl fabryczny sprzet grajacy, orientujecie sie moze co i jak drogiego sie tam wklada? Aha i przy okazji na przod wezme PB S-6C to okolo 250zl, ale czy one nie wymiekna przy takim subie? Bo na forum.powe.pl wyczytalem zeby ORT: ORT: wziąć PB ale model wyzsze ( nie pamietam dokladnie ale cos kolo 399zl ) i ze to bedzie najlepszy wybor w kategorii do 500zl. Slyszales cos takiego? :P

 

 

i cena powala:

Cena: 469 zł

Aktualnie: 399 zł CENA PROMOCYJNA + przesyłka gratis !

 

 

chyba oplaca sie od reki brac ;p

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stilo? Heh - widzę, że nie jestem sam.

 

Właśnie moja rodzicielka ma Stilo, seryjny komplet: przód odseperowany - midbassy 165mm + 13mm tweetery, tylne szerokopasmówki (wyłączone na radiu) + radio cd + zmieniarka Blaupunkta.

I właśnie ten komplet OEM mnie.... zadziwia. Midbasy w niektórych utworach przy nie przesadzaniu z głośnością potrafią ładnie dać kopa.... Tweeterki jak na stock też całkiem całkiem.

A wygląda to tak:

http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal...40/31/505403131

http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal...40/50/505405092

 

Co do pytań:

Koszt skrzyni to ci nie powiem, głośniki PB warte uwagi (sub/przód).

Jak masz kasę to możesz łyknąć te L-60C:

Tu:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...79&pid=1096 379zł + przesyłka pobraniowa gratis

Tu:

http://www.powe.com.pl/product_info.php/cP...products_id/121

masz za 379zł również, ale dystanse można łyknąć za 1zł za to - więc jedna wysyłka, taniej dystanse

 

Głośnik do skrzyni też się znajdzie:

http://www.powe.com.pl/product_info.php/cP...products_id/292

 

Ogólnie tak:

Radio - Alpine/Clarion z dwiema parami RCA, gdzie jedna para ma osobne sterowanie sygnałem (fade out); wg. mnie najniższy model spełniający te wymagania + ew. Twoje potrzeby (USB itd) w zupełności stykni

Przód - PowerBass L-60C

Skrzynia na głośniku PowerBass M12 - wg. mnie lepiej zrobić skrzynię bez bass-reflexu - mocy nie braknie, a jednak głośnik nie będzie 'wolny'; no i taka skrzynka mniejsza litrażowo więc więcej bagażnika zostaje;

Wzmacniacz:

 

radio + przód + głośnik dadzą nam ~1200zł niecałe, kable ~120zł + 30zł drugie RCA, wykonanie skrzyni pod M12 - liczmy już że będzie to ~1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo ja nie kapuje jednego :P o co chodzi wolny? Bo widzialem jeszcze inne okreslenia suba ktorych nie lapie :P jak gra wolno sub?

 

 

I tak ogladam na allegro 30cm.. i widze:

 

http://allegro.pl/item513076260_lanzar_hrwdc12_2000_wat.html

http://allegro.pl/item515247644_pioneer_ts...iwice_raty.html

http://allegro.pl/item516602166_hertz_hx30...ne_wroclaw.html

 

 

To powaznie takie wymiatacze czy te moce 1000wat to banal? Bo w sumie i lanzar i pioneer nie naleza chyba do firm robiacych sobie jaja.. :)

 

 

Powiedz tylko czy te PB na przod sa tak jak slyszalem najlepszym wyborem do ~450zl to do nich doloze bo prezentuja sie bardzo ok. A jeszcze sa udimension camp 6 czy jakos tak, ehh za duzy wybor a wydaje 2000zl i nie chce kupy miec potem i zalowac :)

 

 

edit: Mala zmiana :D

 

Radio: CDE-101R 439zl

Zestaw przod: PowerBass L-60C albo U-Dimension Comp 6 379zl

Kabelki: Dietz 150zl

 

Sub: PowerBass M-12 399zl

Wzmacniacz: Carpower 4/400 ~600zl

 

Wez zapodaj suba z troche wyzszej polki, ~600zl, do tego za tyle samo wzmacniacz i powiedz ktore na przod i koniec mojego trucia, tak zdecydowalem ze powinno byc optymalnie ;) zresta ja tez nie proznuje i caly dzien szukam na necie opini o sprzecie hehe

 

 

p.s. wzmak: http://allegro.pl/item511218528_magnat_rx_...w_krakowie.html? carpowera nie dorwe nowki :| badz

http://allegro.pl/item513645413_carpower_h...tis_kielce.html

 

p.s.2 moj kuzyn ma tego: http://allegro.pl/item502270895_pioneer_12...e_400w_rms.html i mowi ze ten pb m-12 nie ma z nim szans.. ehh ja juz nie wiem. Wiem ze dzisiaj oczoplasu dostaniesz od moich pytan ale mam nadzieje ze przecierpisz :P

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wolny - bass reflex jest dla niektórych ciekawą sprawą bo zdecydowanie pogłębia niższe tony.

Z jednej strony dostaniemy trochę silniejszy, niższy bas... z drugiej strony - słuchałem skrzyń z/bez BR i dla osobiście lepiej grają skrzynię bez BR;

Najlepiej by było jakbyś sobie podjechał gdzieś/popytał wśród znajomych i porównał na żywo...

 

Przód - El-Compy mają słabsze niższe partie, polecane bardziej do muzyki typu rock/pop i tam gdzie nie potrzebuje jak największych dawek niższego pasma;

PowerBass grają również zacnie, przy okazji kładąc trochę większy nacisk na niższe tony - do techno/hh/rnb jak znalazł;

 

Bas:

W tej cenie można mieć również coś typu:

Celowałbym w tego PB M12 - dobry współczynik cena/jakość, sensowniejsza moc; ładnie współgra z przodem od PB; w Essa mogą zaprojektować skrzynię do niego;

 

Wzmaczniacz:

http://allegro.pl/item513878817_helix_db_f...a_sklep_fv.html

 

http://allegro.pl/item518519004_carpower_h...ncja_f_vat.html

 

Na koniec tylko ew podać te propozycje na forum CA, zapytać się czy coś nowego będzie lepsze... i kompletować.

 

To są moje spostrzeżenia po obserwacji rynku CA - sam kupowałem sprzęt więc też dużo czytałem;

Podaje inne komponenty niż sam wybrałem - bo jednak inne gatunki muzyczne;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wolny - bass reflex jest dla niektórych ciekawą sprawą bo zdecydowanie pogłębia niższe tony.

Z jednej strony dostaniemy trochę silniejszy, niższy bas... z drugiej strony - słuchałem skrzyń z/bez BR i dla osobiście lepiej grają skrzynię bez BR;

Najlepiej by było jakbyś sobie podjechał gdzieś/popytał wśród znajomych i porównał na żywo...

 

Przód - El-Compy mają słabsze niższe partie, polecane bardziej do muzyki typu rock/pop i tam gdzie nie potrzebuje jak największych dawek niższego pasma;

PowerBass grają również zacnie, przy okazji kładąc trochę większy nacisk na niższe tony - do techno/hh/rnb jak znalazł;

 

Bas:

W tej cenie można mieć również coś typu:

Celowałbym w tego PB M12 - dobry współczynik cena/jakość, sensowniejsza moc; ładnie współgra z przodem od PB; w Essa mogą zaprojektować skrzynię do niego;

 

Wzmaczniacz:

http://allegro.pl/item513878817_helix_db_f...a_sklep_fv.html

 

http://allegro.pl/item518519004_carpower_h...ncja_f_vat.html

 

Na koniec tylko ew podać te propozycje na forum CA, zapytać się czy coś nowego będzie lepsze... i kompletować.

 

To są moje spostrzeżenia po obserwacji rynku CA - sam kupowałem sprzęt więc też dużo czytałem;

Podaje inne komponenty niż sam wybrałem - bo jednak inne gatunki muzyczne;

to czy BR wyjdzie ciekawie to już zależy w dużej mierze od głośnika, są głośniki które albo nie są przystosowane do BR albo sobie z nim poprostu nie radzą

 

nie wiem jak ten helix ale ten HPB jest bardzo przyzwoitym wzmacniaczem

 

co do tweeterków to jak chcesz zaszaleć weź sobie np http://www.monacor.pl/catalogue-product.ph...amp;SubKtg=1037, jak one grają od tych 2kHz to się człowiek poprostu rozpływa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz ze nie oplaca sie brac zadnego suba za 700zl typu lanzar czy frosford czy hertz bo to nie ma takiej duzej "roznicy"? A jakbym jednak chcial to lepiej 2x M12 czy naprzyklad jeden subik jakis dobry za 800? Tak na marginesie :)

 

I ten M12 bedzie lepsiejszy od Pioneerka kuzynka? Bo jego w skrzyni kosztuje 379 teraz i nie chcialbym wydac 100zl wiecej i miec gorszego dzwieku :).

 

 

No i na koniec skoro juz suba wezme tanszego to czy glosniki z przodu nie beda za dobre dla niego? Bo jak sub pierwszy wymieknie to lepiej te slabsze L-6C wezme :P

 

 

Piter nie dzieki :P jakos nie przemawia do mnie hehe

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie różnica w sposobie grania...

W jakości? Zależy od osoby słuchającej - wg. mnie nie będzie na tyle duża żeby było warto dopłacać.

Od Pionka? Twierdzę, że tak. Tu masz głosniki za 400zł, tam masz skrzynię z głośnikie za 380zł... Pionkowi bliżej do niższego modelu PB.

 

Zestaw przód, głośnik do skrzyni to druga seria od dołu - myślę, że będzie im dobrze ze sobą :)

Pozatym jak się dobrze wzmacniacz/radio nie wysteruje to obojętni co się kupi i tak będzie do *****.

 

Powiem tak:

Ja brałem sprzęt w ciemno... bo jakbym zaczął słuchać, jeździć, testować... miałbym problem potem.

Tak to kupiłem raz i nie mam z tym problemu.

 

Hmm teraz zauważyłem:

Alpine co podałeś nie będzie za szczęśliwym wyborem - ma tylko 1 wyjście na wzmacniacz - więc albo skrzynia albo przód.

Więc jedyne nowe radio, mające 2x parę RCA, posiadające sterowanie poziomem sygnału dla jednej pary RCA oraz mające USB w cenie do 450zl to Clarion DB288RUSB za ~330zł (z wysyłką) albo Clarion DXZ388RUSB (420zł z wysyłką);

 

 

Więc tak:

 

Radio: Podane wyżej Clariony - niższa opcja imo styknie, ma wszystko co trzeba - 330zł/420zł

 

Zestaw przod: PowerBass L-60C - 379zł w Essa, 380zł w Powe + wysyłka z dystansami;

 

Kabelki: Dietz komplet z tego linku: 114zł z wysyłką;

http://allegro.pl/item514440899_23089_diet...a_20mm2_ss.html (60A bezpiecznik!)

Drugie RCA (którym RCA co się podłączy? SinusLive niby lepiej ekranowany więc celowałbym w przód Sinus, skrzynia dołączony RCA Dietza)

http://allegro.pl/item517873913_rca_sinusl...w_fv_najta.html

36zł z wysyłką;

 

Sub: PowerBass M-12 399zl + skrzynia dla głośnika - zalecana jest bardziej zamknięta (opis na Essa) i w taką bym celował; Koszt skrzyni nie powinien przekroczyć 150zł;

 

Wzmacniacz: CARPOWER HPB-604 ~500zł, nic ciekawsze się nie znajdzie w podobnej cenie, μ-Dimension EL-A54 oferują za małą moc;

wyżej to już koszta ~650-800zł - μ-Dimension μ-Glow 4075v.2 (699zł);

 

Z wyższym modelem Clariona + reszta jak wyżej (z ew wysyłkami) wychodzi ~2120zł; Niższy model Clarka - ~2030zł;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"µ-Dimension Glow jest najmocniejszy w tej stawce..więc będzie z nich najlepszy..

Ale co z tym subem??

M12 nie będzie dobrze zasilony.."

 

na forum.powe.pl mi napisal kolega Gryczu to.. jak pytalem czy lepszy jest glow ktory kupiles od us amps 800.4.. czyli jeszcze mocniejszy wzmak trzeba..

 

 

A co do radia to na alledrogo pisalo ze maja 2x RCA ehh ide myslec..

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mysl,mysl:) Gwarantuje Ci,ze jak zrobisz pierwsze kroki w naglosnieniu auta,to za kilka miesiecy,jak i nie tygodni ,bedziesz szukal wiecej :wink: A co do Pb-M12,wlozyc w skrzynke closed 30L ,co by miejsca duzo nie zabieralo i bedziesz zadwolony,bas bedzie szybki i wystarczajacy,zeby zrobic zamieszania.Chyba,ze sluchasz wolnych bitow,hip hop i podobne klimaty,wtedy w 50L BR.Litraz podaje,poniewaz mialem okazje testowac w takich wlasnie skrzyniach.Co do glosniczkow na przod,zgadzam sie z chlopakami i nie mam uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym podać produkty, gdzie producent podaje większą moc od Carpowera/Glowa... ale wątpie żeby jakościowo taki Magnat czy Mac Audio dorównali im. Choć Glow będzie lepszy od CarPowera (lepsze podzespoły);

 

Co do skrzyni:

Jeżeli być już dokładniejszym, żeby faktycznie nie mieć braków w mocy, to albo niższy model PB:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...81&pid=1173 już w skrzyni;

 

Albo tego typu produkt:

http://allegro.pl/item516602213_rockford_f...df_wroclaw.html

 

http://allegro.pl/item519759710_jl_audio_1...ski_dealer.html

 

Nie podawałem ich od początku bo wiem, że są ludzie którzy jak widzą 150W rms na głośniku sub to już jęczą, że to będzie za mało;

Głośniki spokojnie mogą ciągle dostać ~180-200W i nic im się nie stanie.

Skrzynie ~35l bez BR.

 

Podawałem tego M12 - bo może z czasem uzbierałoby się na jakiś mono-blok ~350-400W pod suba itd;

 

Radio (Alpine 101) napewno ma 1 wyjście na wzmaka patrząc na zdjęcia tyłu;

 

No i w sumie biorąc pod uwagę Glow'a i JL/Rockforda znacznie przekraczamy 2k zł

Stąd też zero słowa o tym odemnie;

 

Bo tak zacznie się od 2k zł a skończy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten glosniczek JL jest bardzo fajny,no i nie trzeba mocnego wzmaka do niego.Sam ostatnio sie zastanawiam nad nim,bo juz elektrownia w aucie nie jest mi potrzebna.A porzadny wzmak 200-250W w RMS,ladnie popedzi.

trochę małą efektywność ma, może być cicho przy niskich częstotliowściach, pozatym jestem prawie pewien że nie jest absolutnie szczelny i będzie sączyć powietrze bokami, weź może lepiej http://allegro.pl/item511125078_carpower_p...m_350w_rms.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...